Egy ​karácsony Párizsban 47 csillagozás

Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Ava, a fiatal exmodell titkos küldetésre kíséri barátnőjét Párizsba, aki a mostohaapja szeretője után nyomoz. Karácsony előtt érkeznek, épp akkor, amikor nagy pelyhekben hullani kezd a hó. A kivilágított Eiffel-torony látványa és az utcákat betöltő forraltbor illata se tudja enyhíteni Ava bánatát, pedig azért kísérte el a barátnőjét, hogy kiverje a fejéből hűtlen kedvesét, és a szakítás fájdalmát.
A két barátnő végigjárja Párizs legjobb éttermeit és szórakozóhelyeit, mígnem Ava megismerkedik egy jóképű francia fotóssal, Juliennel. Ava eleinte bizalmatlan a zárkózott férfival szemben, ám a szikra, amely már az első találkozás során gyúlt köztük, igaz szerelemre lobban.
Igazi karácsonyi olvasmány: kedves, vicces és szívet melengető.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tericum, 2017
Tericum, 2017

kratas P>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Már jó ideje tervben volt ez az olvasás és most végre sikerrel végig is tudtam ülni :D
A szereplőkhöz nem tudtam közel kerülni, szimpatikusak, viszonylag keveset hisztiznek, próbálnak fejlődni is, de valahogy nem álltak össze nekem, nem lettek a barátaim, inkább csak távoli ismerősöknek nevezném őket. Ahogy viszont a fotózásról beszélgettek, ahogy Julien szemével láthattam pillanatokat, hogy mi az ami miatt egy képet ellő, az tetszett spoiler.
A másik klassz dolog pedig a helyszín és a téli hangulat volt, pláne mert anno én is télen jártam Párizsban :)
A történet egyébként kedves, a drámai részeket és az azok hatására kialakult „küldetést” kicsit túlzásnak éreztem spoiler, nyugodtan maradhatott volna ez a könyv valami könnyű kis romantikus összeborulásnál, mert ez így kicsit izzadságszagú lett.

ibelieveinmyshelf P>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Tökéletes karácsonyi mese, hangulatos, Párizsos ♥, semmi túl nagy bonyodalom, csak színtiszta romantika. Persze, volt benne némi dráma, egy kis alapnak, de nekem most nem is kellett több. Pont egy ilyen kis rózsaszín, karácsonyi, habos-babos sztorira vágytam, és meg is kaptam. Mellette még egy kis mondanivaló is meglapult az újrakezdésről, szép, érzelmes és mesés leírások voltak benne, meg is kedveltem az írónő stílusát. A szereplők is aranyosak voltak, szerettem benne mindenkit. Remek kikapcsolódás volt még így a téli időszakra.

Lyanna>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Ezt a regényt @Reyna-tól kaptam 2017 karácsonyán. Örülök, hogy most olvastam el, eddig vártam vele. Remek romantikus könyv, könnyed kikapcsolódást nyújt a karácsonyi hangulatú Párizsról.

brigus_27 P>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Hát ez nagyon limonádé regény volt. Lassan indult a történet, és utána sem lett gyorsabb, szépen csorogtunk a vége felé. Romantikus, barátságos történet, egy csöppnyi Párizzsal. Úgy jutottunk el a párizsi karácsonyra a vírus idején, hogy kinyitottunk egy könyvet, pedig nagyon vágyok egy ilyen útra. :)
A végét szépen lezárta az író, ez pozitív volt. Mert nem csak felszálltak a vonatra és vége, hanem kaptunk egy ez történt később a szereplőinkkel részt. Egy kis kikapcsolódásnak megfelelő, de újraolvasásra szerintem nem nagyon.

Ani88 P>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Ideális könyv karácsony előtt. Kiszámítható, kissé giccses, romantikus, igazán karácsonyi. Ráadásul Párizsban. A szereplők kissé idegesítőek, de elviselhető szinten. A kiállítás megszerzése ilyen rövid idő alatt ilyen szinten végképp tündérmeseszerűvé tette, de egy hét múlva karácsony, megbocsátóbb vagyok én is… :)

Kiara13>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Ez a könyv remek kikapcsolódást nyújt bárki számára. Karácsony, Párizs, némi dráma és csupa romantika. Ahogyan Julien és Ava kapcsolata kibontakozik valami fantasztikus. Egyszerre lassú, mégis gyors. Velük együtt körbejárjuk Párizs nevezetességeit, magunk előtt látjuk az általuk megtekintett Mona Lisát és egy általam ismeretlen festő -nevezetesen Hubert Robert- festményeit.A francia kifejezésekkel pedig még közelebb áll a szívemhez, hisz egy rövid ideig tanultam én is a nyelvet és jó volt valamennyit érteni így.
Mindemellett azonban tartalmaz mondanivalót is, még ha nem is azon van az igazi hangsúly. Így a vírus idején nekem pont jól jött ez a kis utazás Párizsba.

B_Bri>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Bájos, hangulatos borító, kiszámítható történettel.
Fontosnak találom megemlíteni, amit mások még nem tettek, hogy a könyv többször megemlíti a 2015-ös terrortámadást..akkor épp egy ismerősömnél voltunk, amikor megszakították a tv adást az esemény közvetítésével, számomra ez is olyan emlékezetes volt, mint 2001.09.11 (bár ekkor még gyerek voltam).
A könyvben egy szerelem kialakulását követhetjük a csodálatos Párizsban. Nagyon hangulatos, vissza is repített a régi, gondtalan szingli életembe…Ava problémái szerintem nem voltak olyan nagyok, mint ahogy előadta (csak tenni kellett volna magáért), ezzel szemben Julien egy valódi tragédián esett át, illetve még mindig tartott a feldolgozása.
Mindkét szereplőnek van egy-egy igazi barátja, ezt nagyon irigyeltem tőlük, jó volt a barátságokról olvasni.
A történetben van minden, tragédia, szerelem, megcsalás, szórakozás, városnézés, munka, hobbi, nyomozás…
A szereplők műveltek, okosak, sok mindent megmutatnak nekünk Párizsból, sajnálom, hogy sokaknak nem tetszik ez a könyv, én biztosan jövő Karácsonykor is „elutazom” vele a téli, ünnepi Párizsba!

Vanda_Zsolnay P>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Kicsit nehezen indult be a történet. A rengeteg hasonlat könyvek filmek, híres emberek stb amiből egyet sem ismertem a fülemben jött ki.
Nem volt magasan a mérce. Olvastam már Mandy B. könyveket. Jó kis nyár esti limonádék voltak. Ez pedig egy karácsonyi puncs.
Sok gondolkodást ez a könyv sem igényelt. Igazán kikapcsolt.

pieta4>!
Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

Gyenge a sztori, de Párizs, mint helyszín megér egy misét. Kicsit kevesebb márkajelzéssel fogyaszthatóbb lett volna…

Mandy Baggot: Egy karácsony Párizsban

De jó, hogy sikerült megvennem ezt a könyvet, és éppen a legforróbb nyári napokon elolvasni, így igazán hűsítő,de egyben szórakoztató könyv volt.
A történet kimenetele borítékolható, ahogy Baggot más írásaiban is a főhősnő az első, kirándulás alkalmával meglátott pasival összejön.
De addig, amíg elérünk a happy endig, megismerhetjük, hogy az a helyes férfi miért olyan zárkózott, miért menekül a főhősnő jó messzire az édesanyjától épp karácsonykor.
És újra járhatunk – igaz csak a könyv lapjain keresztül – olyan kis utcákban, parkokban, amit, ha mi mennénk Párizsba, nem biztos, hogy észrevennénk turistaként.

horn_mici P>!

… a csodákkal az a probléma, hogy előbb hinni kell bennük, mielőtt megmutatkoznak.

horn_mici P>!

– Szerintem, akik belevésik a nevüket egy híd korlátjába, a szerelmüket és az együttlétüket fejezik ki. Ez csak egy gesztus. Nem azt jelenti, hogy örök életükre együtt maradnak, hanem hogy abban a pillanatban hisznek abban, hogy együtt tudnak maradni.

horn_mici P>!

– Je t'aime, Monsieur Fitoussi!
– Je t'aime, Madonna! – viszonozta Julien a szerelmi vallomást, majd megcsókolta Avát és végigsimított a lány haján, amelyet még most is rövidre nyírva viselt.