Biológia 18 csillagozás

Középiskolásoknak, érettségizőknek
Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia

A könyvben megtalálható minden olyan ismeret, ami szerepel a biológia érettségi vizsgára előírt követelmények között. A könyv felépítése segít eligazodni az ismeretek halmazában, hiszen elegendő csak egy pillantást vetni a bekezdések előtt található ikonokra, és máris kitűnik, hogy a szóban forgó részről közép- és emelt szinten, vagy csak emelt szinten kell-e számot adni. Ezenkívül a kiegészítő ismeretek is segítik a jobb megértést, a tájékozódást.

Taramix, Budapest, 2023
Panem, Budapest, 2020
Panem, Budapest, 2017

Camelia>!

Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia Középiskolásoknak, érettségizőknek

Nagyon hasznos, remekül fel lehet belőle készülni érettségire. Nyilván arra is jó, hogy csak olvasgassuk, de szerintem inkább az érettségi miatt fordul meg az emberek kezében.
Jó volt, mert tényleg a fontos információkat tartalmazta, és érthetően fogalmazta meg a kellő dolgokat. Minden témához megtaláltam egy helyen a fontos tudnivalókat.
Nekem egy dolog nem tetszett benne, az pedig az, hogy a szövegek ömlesztve vannak benne. Én sokkal hatékonyabban tudok egy vázlatos, szellős könyvből tanulni, ahol nem érzem azt, hogy minden mondatot kihúznék szövegkiemelővel szívem szerint. De ettől függetlenül úgy gondolom megfelelően fel tudtam készülni vele a biológia érettségire, bár emelt szintre inkább csak ismétlő könyvecskének ajánlom. Bár van ennél jobb oldal és könyv. :D:D

naravna>!

Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia Középiskolásoknak, érettségizőknek

Nagyon szerettem ebből tanulni, logikus volt a felépítése, jól van tagolva. Vannak ellenőrző kérdések is, lehet próbálgatni, mennyit jegyeztünk meg az olvasottakból. Ehhez még az emeltszintű témakörökben szereplő hiányzó részeket hozzávéve simán fel lehetett készülni az érettségire (persze ezt csak néhány év távlatából látom így).

SeptiSeverus>!

Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia Középiskolásoknak, érettségizőknek

Emelt biológia érettségire sajnos vajmi kevés, de egy középszintre bőőőven elég.:D Könnyen emészthető, tömör és (viszonylag) sok érdekes infót tartalmaz, mivel főleg a mindennapi élethez kapcsolódó, tehát használható dolgok vannak részletesebben kifejtve. Bár itt megjegyezném, hogy elég nagy baromságokat is tartalmaz, pl.: a vízhólyagokat, akármi is van írva a könyvbe, szerintem nem érdemes kiszúrni. Egyrészt rohadtul fáj, másrészt elfertőződhet, nem is beszélve arról, hogy okkal van ott sejtnedv, nem csak úgy jókedvéből.:P
Szóval nem kell mindent bevenni, ami a könyvben van… ajánlom, hogy ne csak egy forrásból tanuljatok, de egynek a Panemsuli tökéletes.:)

dreamborder>!

Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia Középiskolásoknak, érettségizőknek

A legjobb bioszkönyv, amiből gimiben tanultam, bár az emelt szinthez sajnos kevés. :)