A ​remény éjszakái 3 csillagozás

Malota László: A remény éjszakái

Az idei évben még a szokottnál is jobban igényeljük a szeretet, a békét és a biztonságot az életünkben. A zord tél beköszöntével a világ eseményei is még ijesztőbbnek tűnhetnek, és mindennél jobban vágyunk egy meghitt és örömteli karácsonyra.

Az ünnep melegét szinte semmi sem tudja olyan jól körénk varázsolni, és semmi sem röpít ki olyan könnyedén az olykor rideg valóságból, mint egy jó könyv. Ezért sem szabad megfeledkeznünk arról, hogy meglepjük akár szeretteinket akár magunkat egy tartalmas és örömteli olvasnivalóval.

A Malota László tollából született, a szeretet könyveként aposztrofált kiadvány erre tökéletes választás. A szerző saját bevallása szerint A remény éjszakái című kötettel tér végleg vissza a szépirodalomhoz. A remény éjszakái címmel megjelenő könyv elsősorban a női olvasóközönséget célozza meg, hiszen érzelmes, szerelmes történetekkel csábítja a fotelban kucorodni az érdeklődőket.

Pándus, Csabrendek, 2008

Malota László: A remény éjszakái

Malota ezzel a könyvével kanyarodott vissza a szépirodalomhoz. Gyönyörűen fogalmaz.
A könyvben 16 történet van, amik olvasás közben magukkal ragadnak, felkavarnak ugyanakkor meg is nyugtatnak. Rengeteg emlék, érzés, érzelem.
Az 1 csillag levonás csupán azért, mert volt amit már olvastam tőle, egy másik könyvében.

Cicu>!

Minden kis élményt, ami adatik, ki kell használni és meg kell élni.

71. oldal A szeminarista vétke

Kapcsolódó szócikkek: élmény
Cicu>!

[…] micsoda apró dolgokon múlik egy ember egész élete.

44. oldal Az ártatlan gyilkos

Cicu>!

Minden kudarc ellenére hitt abban, amit csinált és nagyon akarta. Sokszor mondogatta nekem, hogy szenvedés és nélkülözés nélkül nincs igazi siker, mert az elismerésnek ára van.

117. oldal Különös örökség

Cicu>!

A tekintetében egy szót láttam: elvesztél.

66. oldal A szeminarista vétke

Cicu>!

Néztem őt, tudtam, hogy szeretem, de mégis lehetetlennek tűnt vele maradnom…

6. oldal A remény éjszakái

Cicu>!

Vártam a sorsom beteljesedését, és a lelkem legmélyén éreztem, hogy életem most különös, számomra nagyon szomorú fordulatot vesz.

66. oldal A szeminarista vétke

Cicu>!

Az időjárás mintha csak tükrözni akarná a lelkivilágomat, borús és szomorú volt.

154. oldal Egyedül a hídon

Cicu>!

Mennyi, de egy egész életre mily kevés felejthetetlen, mostanra kínzóan fájdalmassá váló emlék az, melyet örökké megőriz az emlékezet: a becsukott szemmel, félrefordított arccal egymás fülébe suttogott vallomásokat…

59. oldal Halott kis szerelmesem

Cicu>!

– Valami különös kegy által ma este ráébredhettem, hogy mennyire nem ismerem a nőket, és mennyire nem láttam a férfi ösztöneimtől, amik egyre vadabbul hajtottak egyik nő öleléséből a másikéba.

87. oldal A szép pultoslány

Cicu>!

Megint szorongással telve ébredtem. Még egészen korán volt, csaknem hajnal. Szép nap ígérkezett, olyan, amilyenről még néhány hete én is álmodtam… Mert milyen csodálatos is úgy felébredni, hogy a napsugár forróságával cirógatja az arcunkat, s melengeti meztelen bőrünket. Ilyenkor nyáron mindig nyitva hagytuk az erkély hatalmas üvegajtaját és a harmatos reggel illata belopózhatott a hálószobánkba.

127. oldal Egyedül a hídon