Az ​angyal válaszol 9 csillagozás

Mallász Gitta: Az angyal válaszol

Mikor úgy tűnik, hogy minden összeomlik, talán valami egészen új van születőben. Rajtunk múlik létrejötte. Megújulás csakis belülről indulhat. Ezt élte meg Budapesten, a második világháború embertelensége közepette négy fiatal művész. Hanna, Gitta, Lili és József nem tehetetlen áldozata a külső eseményeknek. Szomjasan keresik az igazat, az élet célját, az ember helyét és felelősségét. Váratlanul, fénnyel telített erő jelenlétét érzik, mely fokról-fokra új távlatokat nyit előttük. Tizenhét hónapon át tart a tanítás, melyből 88 beszélgetés maradt ránk, Mallász Gitta lejegyzésében. Ez a dokumentum Az angyal válaszol címet kapta. A könyv minden szava erőt és reményt ad. Felelősségünkre, emberi méltóságunkra és szabadságunkra ébreszt. Elűzi a félelmet, bíztat, megújít, a lehet és a szabad felé küld.

Fekete Sas, Budapest, 2010
Fekete Sas, Budapest, 2005
Typofot, 1988
422 oldal · ISBN: 9635005490 · Fordította: Péter Ágnes

Mallász Gitta: Az angyal válaszol

Vannak angyalok? Angeológusok szerint hiteles angyalüzenetet tartalmaz. És felejtsük el a rózsaszín angyalkákat: tűzzel íródott minden sora.

Mallász Gitta: Az angyal válaszol

Nehéz erről a könyvről értékelést írni. Mintha a Bibliáról kéne. Mi vagyok, ki vagyok én ehhez? Értékelem inkább úgy, mint olvasmányt, nem ítélkezve a tartalma felett.
Évek óta a várólistámon áll, és most húsvétra éreztem úgy, hogy felkészültem rá. Jó, hogy nem olvastam korábban, még így is nagyon sok mindent nem értettem belőle (de mások sem, ami megnyugtat). Az elején az őszinte, faragatlan, komikus helyzeteken derültem, aztán kezdett egyre komolyabbá válni, elkomplikálódni, majd a második résztől a verses beszélgetéseken csak átfutottam. De megéri befejezni, már csak azért is, mert érdekes maga a háttérsztori.
Nem szeretném kritizálni az üzenetét, a beszélgetéseket, nem vagyok méltó rá. Mindenesetre tanultam pár dolgot belőle.

Kecsüszo_geiko
Mallász Gitta: Az angyal válaszol

Érdekes, hogy ez az állítólagos „angyal” egy valakiről soha nem beszélt egyértelműen: Aki a Megváltó volt..
Akkor honnan is érkezett a(z) (rész)igazságaival???

snowwolf

NE A ROSSZAT JAVÍTSD, HANEM A JÓT FOKOZD!
Az majd felszívja a rosszat maga körül.
Mindenkiben van jó.
Még egyet mondok: Dicsérj!
Akiben amit lehet.
Az igaz dicséret, az épít.
Csodákat fogsz látni.
De sose szépíts – és jó szándékból sose hazudj!

snowwolf

Karomban ringathattalak, kit sohasem ringatott senki.
És nekem jó, hogy ringathattalak.
A RÉGI SZÜLETÉSBEN ANYA ÉS GYERMEK – EGY, S HA MEGSZÜLETNEK – KETTÉ VÁLNAK.
MI KETTŐ VAGYUNK, HA MEGSZÜLETÜNK – EGGYÉ VÁLUNK.
Ez a rejtély.
Fel nem foghatod.

Végtelen az öröm.
Annyit kapsz belőle, amennyit adni bírsz.
Nincs határa, csak a te képességednek.
Nincs határa az örömnek, – se eleje, se vége, mert az öröm örök.
Én is csak annyit örvendezek, mint amennyit adni bírok.
Te is csak annyit örvendesz, amennyit adni bírsz.
Örvendj hát szolgám, legyen teljes az örömed!
Boldognak, boldogtalannak adj!
Ne takarékoskodj vele!

HanaPearl

AZ ÖRÖM AZ ÚJ VILÁG LEVEGŐJE.

183. oldal - Az angyal válaszol (Budapest, 2005)

Mi a fájdalom?
– Őrangyal.
Az állat őrangyala.
A félelem előre jelez, a fájdalom utólag jelez a hibára.
A kettő egy.
A te törvényed az öröm.

antaláron

Milyen tisztán látom az utolsó hét beszélgetése után, hogy sem az akarás, sem a kívánalom nem visz közelebb bennünket mesterünkhöz.

antaláron

Hanna másnap elmagyarázza, hogy az érzelmek szükségesek, de át kell őket alakítani. Ha a feltörő érzelmeket elnyomom, összeszoruló torkomon megakadnak, és görccsé válnak. Ha ellenőrzés nélkül a szememig engedem emelkedni, akkor erejük könnyként, vízzé válik. De ha felajánlom őket, amikor a torok magasságát elérik, erejük felemelkedve, a szememen át kisugárzó fénnyé alakul.

Az építő szó a „LEGYEN”.
A „volt” – a mulasztás.
A „jó lenne” – a tehetetlenség.
A „van” – az önteltség.
TE SZAVAD LEGYEN A „LEGYEN”!

Ezt a könyvet itt említik