Egy érzékeny kislány mindenképp megsínyli, ha nem a saját szülei és testvérei körében, hanem idegen házban nevelkedik. Még akkor is, ha ez a ház a király palotája, és a kislányt gazdagság, pompa és kényeztetés veszi körül. A középkorias hagyományok és a gyarmati múlt után modernizálódó Marokkó egyik legbefolyásosabb embere a nagy hatalmú belügyminiszter gyermekeként, s a király fogadott lányaként Malika sokszor vágyakozva néz ki bearanyozott börtönének ablakán, és boldog, mikor nagylánnyá serdülve hazaköltözhet a Hercegnők útjáról. Párizsi diékélet és a kiválasztott kevesek szabadsága vár rá, ám ekkor – 1972 augusztusában – mindennek vége szakad. Apja államcsínykísérletben vesz részt, és kivégzik, anyját és öt testvérét pedig, akik közül a legkisebb még hároméves sincs, vele együtt internálják. Az internálásból hamarosan börtön, a börtönélet pedig egyre cudarabb lesz. Az egykor olyannyira kényeztetett királylány éhesen, piszkosan, patkányok és skorpiók között tengődik napról… (tovább)
A hercegnők útja – Húsz év börtön 11 csillagozás

Kedvencelte 1
Most olvassa 1
Várólistára tette 18
Kívánságlistára tette 6

Kiemelt értékelések


Hiába olvasom valakiről, hogy mennyit szenvedett, ha nem tudja magát belopni a szívembe, nem érint meg túlságosan.
Ilyen szövegekkel, hogy „Pontosan tudta, hogy utálom, ha valaki rágózik a közelemben” csak még messzebbre sodort magától.
Az tény, hogy azt a sok-sok elrabolt évet már senki sem tudja visszaadni ennek a családnak…
Pár dolog elég hihetetlennek tűnik, néha meseszerűnek, de biztosan így történt.


Az emberi túlélés megható, és igaz története ez. Kibírni/elviselni az elviselhetetlent.


Teljesen le vagyok sokkolva, olyan szinten ébren tartott a könyv, hogy 24 óráig nem aludtam ami nálam nagy szó, mert amúgy jó az alvókám. Miközben olvastam, végig arra gondoltam, hogy visszaszámolok a saját életemből 20 évet, és elképzelem, hogy az eddigi életeseményeim nem történtek meg, helyette be vagyok zárva. Nem ment, képtelen voltam ezt vizionálni, olyan hosszú idő. És a könyvben mégis azt olvashatjuk, hogy egy fiatal nő ily módon vesztette el az ifjúságát. Amikor a börtönévek legmélyebb bugyrairól olvastam, vakaróztam és viszolyogtam, amikor pedig befejeztem a könyvet, nem tudtam jó szívvel megvacsorázni, rendesen lelkifurdalásom volt amiatt, hogy enni készülök, mert éhes vagyok. Döbbenetes, hogy a filmipar még nem fedezte fel ezt a történetet, vagy hogy jelenleg nincs magyar nyelvű szócikk a wikipedián Malika Ufkir nevével. Valahol az is szégyen, hogy ilyen kevesen olvassák, olvasták ezt a könyvet, pedig én kötelezővé tenném a gimnáziumokban!
Hasonló könyvek címkék alapján
- Tahar Ben Jelloun: Anyámról 82% ·
Összehasonlítás - Tahar Ben Jelloun: A szentséges éjszaka 69% ·
Összehasonlítás - Philip Roth: Apai örökség 97% ·
Összehasonlítás - Borsa Brown: Az Arab öröksége 93% ·
Összehasonlítás - Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem 92% ·
Összehasonlítás - S. A. Chakraborty: Aranybirodalom 93% ·
Összehasonlítás - Cheryl Strayed: Vadon 92% ·
Összehasonlítás - Ljudmila Ulickaja: Daniel Stein, tolmács 91% ·
Összehasonlítás - Patti Smith: Kölykök 92% ·
Összehasonlítás - Renée Ahdieh: Harag & hajnal 90% ·
Összehasonlítás