!

A ​hazudozó 16 csillagozás

Molyok eladó könyvei
Könyvtár

„Miért éppen nekem nem szabad hazudni?… Mondjátok meg, miért szabad körülöttem mindenkinek, csak nekem nem? A bácsi nem gondolja, hogy ez kész öngyilkosság? Hiszen ha valaki rajtaveszt, az csakis én lehetek, nem pedig azok, akik hazudnak.\” Hazugság, köntörfalazás, színlelés, szemfényvesztés, mellébeszélés, lódítás, hantálás, linkelés – Anielának nincs könnyű dolga, ha el akar igazodni eme útvesztőben. A humoros regényt megfilmesítették Lengyelországban
Miért éppen nekem nem szabad hazudni?

Móra, Budapest, 1988
270 oldal · ISBN: 9631154238 · Fordította: Olasz Ferenc

Zahra
Malgorzata Musierowicz: A hazudozó

Tokeletes pszichologiai leirasa annak, ami egy tinedzser leanyzo lelkeben jatszodhat. Szamomra tinikent azt uzente a konyv: he, minden oke veled, rendben vagy :)

szeretemakönyveket
Malgorzata Musierowicz: A hazudozó

Nagyon jó volt Anielka karaktere. Tényleg szórakoztató. Gyerekkoromban mindig könyvet kaptam ajándékba, ez az egyik közülük.

Juller
Malgorzata Musierowicz: A hazudozó

Remek könyv, nagyon találó az összes jellem, Anielka elszántsága, határozottsága és botladozása pedig fergeteges!

avalonavalon
Malgorzata Musierowicz: A hazudozó

Nagyon jó könyv, sajnos elmúltak már ezek az évek, más világ van.
Néha megnézem a regényből készült lengyel filmet, de sokszor hallgatom a magyar hangjátékot is, ami szintén remekül sikerült.

Tóth_Mónika_2
Malgorzata Musierowicz: A hazudozó

Ajándékba kapott könyv. Pont jókor. Nagyon bájos regény. Nevezhetnénk ifjúságinak, de igazából bármikor segítségünkre siet, ha kikapcsolódásra, mosolyra, igényes szövegre, pihenésre, álmodozásra vágyunk. Ne hagyjátok elmenni magatok mellett! :)

Rushka

Nagy szükségem van rád, hidd el nekem, csak én nem tudom bebizonyítani, mert műszaki beállítottságú vagyok.

Rushka

Az ünnepség kezdete eltolódott, mivel az igazgató szólásra kérte az önkéntes rendőrség képviselőjét, aki feladatához híven felvilágosította a gyerekeket, hányféle veszély leselkedik a tanulókra a közeli útkereszteződésnél. Az egyik kislányból kitört a zokogás.

Rushka

– Igyad csak, barátom, azt a tejet – unszolta őket. – A tejben sok a magnézium.
Ez villámcsapásként hatott. Valósággal kővé váltak a kisszéken ültükben.
– Igazán?!
– Hogyne.
Tomcio ijedten tolta el magától a bögrét.
– Már megint – mondta a húgának. – Ezt is eltitkolták előlünk.
– Magnézium! – ismételte Romcia halálra váltan.
– Lehet, hogy van benne még más is. Én csak a mészről tudtam.
– Rosszul vagyok! – jajdult fel Romcia.

Rushka

Ugyanúgy, mint Anielának, annak idején neki is megvoltak a maga álmai. Néha furdalta is a lelkiismeret, hogy nem lett belőle finom, érző szívű anya, aki oly lágyan szól gyermekeihez, mint a hegedűszó, és egész nap gyönyörű mesékkel szórakoztatja őket, vagy pedig rózsakertben sétál velük. Csipkeköntösben.