Ösztönösen 24 csillagozás

A döntésről másképp
Malcolm Gladwell: Ösztönösen Malcolm Gladwell: Ösztönösen

Lehet-e ösztönösen, a pillanat tört része alatt jól dönteni? Sikerre vihet-e, ha olyan döntés alapján cselekszünk, amit nehezünkre esne tudatosan megmagyarázni? Malcolm Gladwell kirobbanó sikerű könyve a gondolkodás nélküli gondolkodásról szól, az „isteni szikráról”, az intuícióról. Számos példán keresztül magyarázza el, hogyan dönt az agyunk, hallgathatunk-e sugallatainkra, megérzéseinkre. Lehet-e az „első blikkre” meghozott döntés ugyanolyan jó, mint a tervezés, hosszas gondolkodás utáni? Gladwell szerint ez nagyon is lehetséges. Példáiban megosztja velünk elgondolkodtató tapasztalatait, és a gyakorlati életben könnyen használható eszköztárat mutat be, amellyel rengeteg időt takaríthatunk meg — a könyv elolvasása után garantáltan más szemmel fogunk nézni a világra és benne döntéseinkre!

Eredeti mű: Malcolm Gladwell: Blink

Eredeti megjelenés éve: 2005

HVG Könyvek, Budapest, 2010
HVG Könyvek, Budapest, 2005
220 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637525831 · Fordította: Bozai Ágota

Sonnenschein

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Érdekes összefüggésekre világít rá, ám ezúttal kevesebb a kézzelfogható, magunkkal vihető tanulság, eszköz, mint pl. a Kivételesek esetében.

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Egy végtelenül könnyed, olvasmányos könyv az első blindre meghozott döntéseinkről.
Tudományos, de mégse fajsúlyos olvasmány.

Gwen

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Könnyed, olvasmányos, mégis megalapozott tudományos ismeretterjesztő könyv. Ezt olvastam el először, majd jött a másik kettő :) Tetszik, hogy fejezetenként, tételesen ott van a szakirodalmi hivatkozás – van hova továbblépni.

jendre

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Hogyan döntünk, amikor nincs idő gondolkodni? És mikor jó, és mikor nem ez a megoldás? Ezekre a kérdésekre keresi a választ, sok érdekes példával könyvében Gladwell.
A lektor, ha volt, elég figyelmetlen, rengeteg elgépelés maradt a könyvben. Pl a hátsó borítón a szerző nevét bírták rosszul leírni (Gladwal).

piccola

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Nekem Gladwelltől a Fordulópont jobban tetszett.

rumcajsz

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Érthető, és mégis tudományos. Önismerettel foglalkozók alap könyve.

szati

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Elég szájbarágós, tipikusan amcsi könyv. A téma jó, de többször belemehetne mélyebben. Egyértelműen könnyed olvasmány, egyszerű, de nagyszerű mondanivalóval.

kulcsi

Malcolm Gladwell: Ösztönösen A döntésről másképp

Gladwell-től ez volt az első, amit elolvastam. Nem a legjobb könyve, de ez is olvasmányos és szerethető. Az implicit megismerési folyamatokról könnyen befogadható írás.

esőember

Amit szabad akaratnak tekintünk, az nagyrészt illúzió: az idő nagy részében afféle robotpilótaként működünk, gondolataink és cselekedeteink – és az, hogy milyen hatékonyan gondolkodunk és cselekszünk a pillanat tört része alatt – sokkal nagyobb mértékben befolyásolható külső tényezők által, mint azt gondolni mertük volna.

esőember

Számtalan olyan könyv létezik, amely a világot nagy léptékekben, nagy távolságtartással elemzi. Nos, ez a könyv nem ilyen. Ez a könyv mindennapi életünk legkisebb komponenseivel foglalkozik: találkozás egy ismeretlennel, összeütközés valamely bonyolult helyzettel, vagy az első benyomás a stressz nyomása alatt hozandó azonnali döntésekben…