Nincs ​más út 1 csillagozás

Az én utam és menekült lányok történetei a világ minden tájáról
Malala Yousafzai: Nincs más út

A Nobel-békedíjas Malala Yousafzai már gyerekként belső menekült lett a hazájában, Pakisztánban. Később, nemzetközi aktivistaként, a világ bármely pontjára eljuthatott, egy helyet kivéve: a saját hazáját.
Fiataloknak és felnőtteknek szóló könyvében nemcsak saját, megrázó élettörténetét meséli el, hanem más lányokét is, akik a világ különböző pontjairól menekültek el az erőszak, a háború és a bűnözés elől. Menekültek ők is, akik a hozzájuk hasonló milliókkal együtt gyakran láthatatlanok maradnak a statisztikák és hírek közönyös tengerében.
A Nincs más út című könyv felnyitja a szemünket: a világ 68,5 millió menekültje semmiben sem különbözik tőlünk. Hétköznapi emberek ők is, akiknek nem volt más választásuk, mint elhagyni az otthonukat. Mert ez a választás életről és halálról szól.

Kolibri, Budapest, 2019
Kolibri, Budapest, 2019

lettielena

Az emberek is mások voltak: fehérek, barnák, feketék, európaiak, ázsiaiak, afrikaiak. Burkát viselő és apró miniszoknyás nők egyformán jártak-keltek a fagyos utcákon. Eszembe jutott, hogy egykor, amikor Iszlámábádban kendőtlen nőt láttam, azt hittem, az maga a szabadelvűség. Most nevetnem kellett ezen.

48. oldal, 6. fejezet - Két világ között (Kolibri, 2019)

Malala Yousafzai: Nincs más út Az én utam és menekült lányok történetei a világ minden tájáról