Száztizenegy ​lábjegyzet Makovecz Imréről 3 csillagozás

Makovecz Benjamin: Száztizenegy lábjegyzet Makovecz Imréről

Emlékezés? Korrajz? Töredékes családtörténet? Fejlődésregény? Makovecz Benjamin költőien szép írása műfajilag nehezen meghatározható. Egyedi a szerkezete is: száztizenegy lábjegyzetben próbálja megrajzolni apa és fiú lassan bontakozó és egyre bensőségesebb kapcsolatát a 60-as évek elejétől 2011-ig, Makovecz Imre haláláig. Az írói szemszög a „pesti kisfiúé”, a hangvétel személyes, ugyanakkor távolságtartó. A közös élmények felidézéséből érdekes, néha mulatságos, néha végtelenül szomorú történetek kerekednek: a bokszolósdi, a duplándöglött szabadságbogarak, az adriai tengerparti nyár vagy a sáska a rezsón.

A Száztizenegy lábjegyzet Makovecz Imréről a 20. század egyik legnagyobb magyar építészének sokszínű, eleven és emlékezetes portréja.

Park, Budapest, 2019
Park, Budapest, 2019

viewty>!
Makovecz Benjamin: Száztizenegy lábjegyzet Makovecz Imréről

Sokáig volt a polc sarkán, hogy majd egyszer… De valahogy nem éreztem magam elég bátornak hozzá, Makovecz Imrének még az emléke is tiszteletet parancsoló, szóval kicsit meg voltam szeppenve, nem mertem vele találkozni.Aztán óvatosan belelapoztam. Ezeket az írásokat, visszaemlékezéseket nagyon lehet szeretni. (És nagyon lehet sírni rajtuk a viewty-féle érzékenyeknek :-) )