Fő ​utca 4. 4 csillagozás

Amikor a szabadságvágy zászlót bont
Makkai Flóra Ágnes: Fő utca 4.

Volt egyszer egy színésznő nagymama, aki hírnevet álmodott tűzvörös hajú unokájának. Zsófia bonyolult személyiségét egyszerre vonzza a színház és a szerelem, a szerelem és a szabadság, a szabadság, és hogy az imádott férfi óvó, szerető karjaiban biztonságot találjon.
Volt egyszer egy… zászló, melyből kihullott a vörös csillag, és amelybe a demokráciát akarta beleszőni többmillió magyar és román.
A szerelem és a szabadság iránti vágy a legkitartóbb szándék, a legszilárdabb elv ellenére is csak áldozatok árán teljesülhet be. Ha beteljesülhet egyáltalán…
Makkai-Flóra Ágnes a Fő utca 4. oldalain megragadóan és filmszerűen mondja el a remény konok kitartásával küzdő karakterek vergődését a múlt-jelen-jövő idősíkján.

Atlantic Press, Budapest, 2019

Zalkodi_Erna P>!

Makkai Flóra Ágnes: Fő utca 4. Amikor a szabadságvágy zászlót bont

Valamiért egy 56-os könyvre készültem, helyette 88-89-et és a 90-es évek elejét kaptam.
Van egy lány nagy álmokkal, aki nem igazán tesz azért, hogy elérje őket. Inkább megelégszik azzal ami van, amiben nagyon rosszul érzi magát. Közben pedig folyamatosan sír és elégedetlenkedik. Legszívesebben megráztam volna, hogy térjen már magához, hagyja abba az önsajnálatot és tegyen valamit.
Egyik szereplő sem volt túl szimpatikus a számomra, sőt inkább mindannyian dühítettek és taszítottak.
Ettől függetlenül olvastatta magát a könyv. Nagyon kíváncsi voltam a végére, de sajnos az nem volt. Nekem nagyon hiányzott.

Vidya P>!

Makkai Flóra Ágnes: Fő utca 4. Amikor a szabadságvágy zászlót bont

Az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam, lenyűgözött a stílusa, a szerző drámai érzéke! Bár a történelmi vonatkozású események megjelenítése külön értéke a könyvnek, mégis azt a szerelmi szálat tartottam érdekesnek, amely a pökhendi, flegma művész úr és a főszereplő leányzó között kialakult. A címlap annyiban félrevezető, hogy bár a regény elején még tinédzser a főszereplő, a továbbiakban egy felnőtt nő vergődéseiről szól. Mindenképpen ajánlom mindenkinek elolvasni!

Only_Sofie P>!

De akkor még ugráltam mások füttyentésére és bolondoztam, ittam, cigiztem, áltattam magam, hogy jól vagyok.

Only_Sofie P>!

Nappalok következtek, ezekre éjek, követve egymást a világmindenség törvényei szerint. A szemét idő könyörtelen hozzám, rabolja óráimat, perceimet, pillanataimat, de cserébe mindig ad valamit. Értelmetlen derűt, önfeledt mosolyt örvénylő gondolataim kábulatában.

Only_Sofie P>!

Pont olyan volt, mint ő, és mégis egészen más. Ketten voltak együtt nekem. És egyikük sem.

Only_Sofie P>!

Vannak ritka pillanatok, amikor a hazának, ennek a leszakadt, istenverte területnek igényei támadnak veled szemben, és akkor nem mondhatsz nemet.