A ​tizenkét királykisasszony 1 csillagozás

Erdélyi magyar népmesék
Majtényi Zoltán (szerk.): A tizenkét királykisasszony Majtényi Zoltán (szerk.): A tizenkét királykisasszony

A könyvben kalotaszegi, széki, maros- és udvarhelyszéki meseválogatásokat olvashatunk. Táltosfiúk, aranyhajú királylányok, vasorrú banyák, okos szegény emberek és együgyű asszonyok a főhősei az ízes, fordulatokkal teli meséknek, amelyekben az ember ősi álma teljesül: mindig a jó győz.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy magyar mesemondók Unikornis

Unikornis, Budapest, 1997
178 oldal · ISBN: 9634271839 · Illusztrálta: Kiss István

Majtényi Zoltán (szerk.): A tizenkét királykisasszony

Népmesék, pont olyanok, amiket én szeretek. Azért vannak benne érdekességek, pl. egy Kacor királyhoz hasonló mesében macska helyett ezúttal egy csóka intézi a kis királyfi dolgát. Sok mese hasonlít Andersen meséire – van benne magyar Vadhattyúk és Tűzszerszám – de vannak tradicionális magyar népmesék is. Színesen, ízesen, élvezet volt olvasni. őket. (Csak azok az illusztrációk… azokat feledném)

Habók P>!

Még jó, hogy öreganyádnak szólítottál, kölönben ott lenne a fejed a sarkadnál.

Villási, a táltos fiú

Habók P>!

Volt, hol nem volt valahol, ahol a tarka lótól nem vesznek vámot, volt egyszer egy ember

Habók P>!

Na – mondta az inasához fordulva – meglett ember vagyok, a kenyerem javát megettem, sokat jártam, sokat láttam, de ilyet még soha, mióta a két látó szemem kipattant.

A soktudó fiú