Erdőmese 11 csillagozás

Varázslatos történet szerelemről, haragról, boldogságról
Majsányi Kati: Erdőmese

Mi ​történik, ha a tündérek világa találkozik az emberekével? Vajon megértik-e egymást? Szeretet vagy gyűlölet alakul ki köztük, vagy esetleg a szerelem dúlja fel a két világot?

A király első lovagja hatalmat, gyönyörű feleséget szerez vitézségével, s a királyi adománnyal, tudtán kívül, tündér lakta erdő birtokosa is lesz. A vadon rejtekében már hosszú idő óta háborítatlanul éltek a tündérek, manók, koboldok.

Békés világukat feldúlja Csanád lovag, a vidék új ura: itt építteti fel várát. Az erdő védelmezője, a csodálatos erdőtündér bosszút esküszik. Az erdőt egy szörny keríti hatalmába, nyomtalanul eltűnik a várúrnő, s a vár elátkozottá válik.

Az itt nevelkedő két apród, Márton és Detre, a vár és az erdő közti harcok középpontjába kerül. Izgalmas kalandok és veszélyes harcok árán érnek férfivá, sőt lovaggá. És egy valódi lovag életéből a szerelem sem hiányozhat.

Majsányi Kati második regénye, az Erdőmese megidézi a középkor hangulatát és egy… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2016
Álomgyár, Budapest, 2016
ISBN: 9786155596421

Dúdoló · Márton

Mrs_Curran_Lennart P
Majsányi Kati: Erdőmese

Majsányi Kati: Erdőmese Varázslatos történet szerelemről, haragról, boldogságról

Hát igen 30 évvel ezelőtt ilyen meséket olvastunk. Bűvös erdő, tündérek, lovagok és várkisasszonyok meg a sárkány.
Olvasmányosan, jól megírt tanulságos mese a fiatalabb korosztálynak (10-12), mert ahogy az idősebb tinik ízlését figyelem, nekik ez már kevés.
Illetve a korombéliek jöhetnek nosztalgiázni. Engem legalábbis beszippantott, és még a körmeimet sem rágtam le.
Az írónő nagyon szépen ír, és minden egyes kis kaland után, amelyek természetesen jól végződnek, meg van a tanulság is.

Majsányi Kati: Erdőmese

Mese kicsiknek és nagyoknak, fiúknak és lányoknak. Én nagyon élveztem, de biztos vagyok benne, hogy a 11-12 éves korosztály is ugyanúgy tudja élvezni. Ebben a történetben van minden: barátság, varázslat, egy csöppnyi szerelem, ármány, lovagok, tündérek. Ezekből a hozzávalókból pedig készült egy tündéri mese!
A kedvencem Detre volt, aki próbált önmaga lenni egy olyan világban, ahol a gyűlölet és a düh könnyen magával ragadja az embert. Sokszor őrlődött valódi és testvére világa között, ami megnehezítette sokszor az életét. Mártont is nagyon megszerettem, mert kiállt azokért, akiket nagyon szeret. Hűsége és bátorsága mindenkinél erősebb volt, amíg apród volt is úgy viselkedett, mint egy igazi lovag! Talán ettől is vált olyan különlegessé, hogy mindig szem előtt tartotta a célját, hogy lovag szeretne lenni, és védelmezni úrnőjét és a testvérét minden rossztól.
Ajánlom minden gyerek lelkű felnőttnek és minden olyan gyereknek, aki szeretne bepillantást kapni egy tündéri mesébe.

Bővebben:

perpetua P
Majsányi Kati: Erdőmese

Mint regény picit többet vártam volna, de ha meseként kezelem, akkor nagyon tetszett! :)
Gondom csak azzal volt, hogy picit lehettek volna kidolgozottabbak a szereplők, nem ismertem meg annyira őket, mint szerettem volna. Mintha felszínesen láttunk volna a személyiségükbe.
De a fontosabb, maga a történet, magával ragadott. Mind a három sztorit élveztem, újabb és újabb kalandokba keveredtek fiatal apródjaink. Azt hiszem választani se tudnék, melyik lenne a kedvencem. Az elsőnél élveztem, ahogy megismertük a mágikus erdőt, kiderítettük titkait. A második a lovagi torna miatt tetszett és hogy ott már pici romantika is megjelent. A harmadik meg egyértelműen az erősebb szerelme vonal miatt. :) Akadt sok-sok szerethető szereplő és voltak akik borsot akartak törni az orruk alá. Márton és Detre már az első részben okozott meglepetést, hiszen fiatal koruk ellenére megmutatták, hogy mennyire rátermettek és minden feladatban helyt tudnak állni.
Tényleg legjobban egy igazán élvezhető meseként tudom jellemezni ezt a könyvet és annak remek volt. :)

Indie
Majsányi Kati: Erdőmese

Sose fogom kinőni a mesék világát, ebben biztos vagyok. Könyv vagy film formájában, mindenhogy szeretem. Régebben is nagy kedvenceim voltak a tündéres, lovagos történetek. Nagyon megörültem, amikor megláttam a kiadó kínálata között ezt a könyvet. A fülszövege egyből arra sarkalt, hogy olvassam el. Nem csalódtam benne, egy igazán eseménydús történetet kaptam. Minden megvolt benne amit vártam, tündérek, apródok lovagok, bonyodalom, szerelem, felnőttévállás, próbák, és a boldog befejezés.
Bővebben a blogunkon:

Judy22
Majsányi Kati: Erdőmese

Varázsos és szépséges a belseje is, nem csak a köntöse.
Az én ízlésemnek túl jó, túl rózsaszín volt minden, még tündérmeséhez képest is. Szomorú, hogy itt tartok. Ezen változtatnom kell és több ilyen olvasmányt beiktatni.
A stílus nagyon jó. Mindenképpen el kell olvasnom az írónő másik könyvét is utólag!
Választékosan fejezi ki magát, élnek a történet szálai, megelevenedik a háttér, mint egy filmben/mesében.

coni11
Majsányi Kati: Erdőmese

Gyönyörűen megírt, magával ragadó mese emberekről, varázslatos lényekről, kalandokról és szerelemről. Egy szép történet, nem csak kicsiknek. :)

termannzsuzsa
Majsányi Kati: Erdőmese

Aki fantasy-regényként szeretné olvasni, az csalódni fog, ahhoz túl egyszerű a történetvezetés, kevés a csavar, egyszerűek a szereplők és nincs titok. Van viszont szép nyelvezet, megkapó természetleírások, igazi klasszikus tanulságok és okítások az ifjúságnak, kerek történetek szép lezárással és minden jó, ha a vége jó elven boldog véggel.
Aki meseként olvassa, nem fog csalatkozni, lehet nosztalgiázni, illetve tíz év körüli gyermekek kezébe adni, vagy egyszerűen esti meseként akár kisebbeknek is, fejezetenként felolvasni. ( Az enyéimnek még akkor is volt meseolvasás este, mikor már javában tudtak olvasni, igaz már nem klasszikus mesét, hanem Harry Pottert olvastam nekik esténként, és igazán meghitt, szép élménnyel gazdagít gyermeket és felnőttet egyaránt.)

Hanna_Mezei
Majsányi Kati: Erdőmese

Az Erdőmese az Aranykönyv TOP10-ben! Szavazzatok és nyerjetek egy több mint 20.000 forint értékű könyvcsomagot nyerhettek az Álomgyártól! Részletek —» https://www.facebook.com/alomgyar/photos/a.336151376405…

Zsonyka

Más vagyok, mint ők, mint akiket eddig ismertek. Nem értenek, ezért gyűlölnek.

CsakSimánDorka P

– Úgy tűnik az emberek és a tündérek szerencsétlenséget hoznak egymásra. Nem láttam előre, hogy milyen félelmetes következményei lesznek, ha e két fajtának a sorsa találkozik.
– De itt van az új nemzedék – mutatott a két fiára az erdőtündér. – Testvérek lettek, együtt élnek, együtt küzdenek. Ezután is egy úton járnak majd.
– Mint tündérek, vagy mint emberek? – hajolt előre a zöld hajú tündér, és a szemében megcsillant valami különös fény. – Ezt ugyanis el kell dönteni!

CsakSimánDorka P

A legnagyobb próbatétel, hogy megmaradjanak tiszta szívű embernek.

CsakSimánDorka P

A hatalmuk a tiszta szeretetben van…de azt csak mások adhatják. Az önszeretet, az önzés csak elvesz, nem ad.

Zsonyka

Otthon- gondolta Márton elszoruló szívvel-,otthon is meg kellett verekednie mindenkivel, de tudta, hogy barátok között van, a harag hamar elszállt, a sebek is hamar begyógyultak. Itt viszont úgy szerzett ellenségeket, hogy nem ártott senkinek.

Kapcsolódó szócikkek: Márton
Zsonyka

Nem a nyers erő fontos a küldetés teljesítéséhez. Nem is a furfang, a találékonyság, vagy akár a fegyverekben rejlő varázserő… hanem a lélek ereje.

CsakSimánDorka P

– Nem jó földi embernek tündérről gondolnia! Ha belenéz a szemedbe, a szívedig lát. Nem lenne előtte titkod. Mi pedig nem tudunk róluk semmit. Még az sem merre van az a titokzatos Azuria…

Zsonyka

Harmónia és harc van a természetben, s a kettő egyensúlyát nem töri össze semmi…csak az ember!

CsakSimánDorka P

A manó onnan kapta a nevét, hogy a természet nagy, közös törvényeinek dallamát ő ismerte, ő dúdolta el, tőle tanulták meg a növények, állatok, még a tündérek is észrevétlenül.
– Az emberek elvesztették a hallásukat, s már régen nem értik dúdolásomat – mondta borúsan a manó. – Ezért van a legtöbb baj a világban.

Kapcsolódó szócikkek: Dúdoló · manó