Tanácsok, ​tippek, trükkök, nem csak szakdolgozatíróknak 2 csillagozás

avagy a kutatásmódszertan alapjai
Majoros Pál: Tanácsok, tippek, trükkök, nem csak szakdolgozatíróknak

A ​Tanácsok, tippek, trükkök nem csak szakdolgozatíróknak című kiadványunk már a címében is sejteti tartalmát. Napjainkban egyre nagyobb követelményt támasztanak a szakdolgozat, a TDK-dolgozat vagy egy prezentáció elkészítésével kapcsolatban. Bár már egyre inkább növekszik azon intézmények száma, ahol felkészítik a diákokat eme megmérettetésre, de sajnos még mindig nem fektetnek rá elég hangsúlyt, ezért a diplomáját vagy egyéb írásos dolgozatát készítő számos alkalommal szembesül olyan nehézségekkel, amelyek áthidalására nem mindig talál választ.
Dr. Majoros Pál, a Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Karának tanára többéves oktatói, konzulensi és publikálási tapasztalatára építve alkotta meg ezt a könyvet, hogy segítséget és kapaszkodót nyújtson mindenkinek, aki diplomadolgozat-írással küszködik. Tanáccsal lát el minket a téma kiválasztásában, tippeket ad a kutatómunka megszervezésére, támpontot nyújt a kutatási és elemzési módszerek és technikák területén, trükköket… (tovább)

Perfekt, 1053 Budapest, Szép u. 2., 2011

gjudit8>!

A konzulens szerepének fontosságát egy mesével szeretném illusztrálni.

A Nyuszika ül az erdő szélén és gépel a számítógépén. Arra megy a Róka és megkérdi:
– Mit csinálsz Nyuszika?
– Na és miből írod?
– Hát, hogy hogyan védekezzenek a kis állatok a ragadozókkal szemben.
– Ne hülyéskedj Nyuszika! Ehhez te nem is értesz!
– Ha nem hiszed Róka, gyere be velem a bokorba, mindjárt megmutatom.
Be is mennek a bokorba. Nagy csatazaj, a Róka kirepül a bozótból, és fejvesztve elrohan. A Nyuszika előjön és folytatja a gépelést. Arra megy a Farkas:
– Mit csinálsz Nyuszika?
– És miből?
– Hogyan védekezzenek a kis állatok a ragadozókkal szemben.
– Na ne nevettess, te ehhez nem is értesz!
– Ha nem hiszed, gyere velem a bokorba, majd megmutatom.
Be is mennek a bokorba, kis idő múlva nagy zajjal kirepül a Farkas és elrohan. A Nyuszika is kijön és folytatja a gépelést. Kisvártatva jön a Medve.
– Mit gépelsz Nyuszika?
– És milyen témában?
– Hát, hogy hogyan védekezzenek a kis állatok a ragadozókkal szemben.
– Jaj, ne röhögtess! Te ehhez nem is értesz!
– Ha nem hiszed, gyere velem a bokorba, majd megmutatom, milyen profi vagyok!
Be is mennek. Nagy csihi-puhi, kirepül a Medve és elszalad. Kilép a Nyuszika a bokorból, utána előjön az Oroszlán.
– Látod Nyuszika, nem megmondtam?! Nem az a lényeg, hogy miből írod a szakdolgozatod, hanem hogy ki a konzulensed!

Kapcsolódó szócikkek: farkas · konzulens · medve · nyúl · oroszlán · róka · szakdolgozat