Éjjeli ​kalamajka 20 csillagozás

Majoros Nóra: Éjjeli kalamajka

Vajon mivel tölti az éjszakáját egy lakótelepi sün? Mit rejt egy útszéli kuka? Egy biztos: senki nem fog nyugodtan aludni a környéken, ha Ede rátalál egy görkorira!
A megújított sorozat azoknak a gyerekeknek szól, akik most barátkoznak az önálló olvasással és az egyedül végigolvasott könyv élményére vágynak, vagy magabiztosabban fognak bele egy rövidebb könyvbe, ami több illusztrációt és viszonylag kevesebb szöveget tartalmaz. A kortárs magyar szerzők és illusztrátorok tréfás, könnyen érthető művei három olvasási szinten érhetőek el, és sok olyan szórakoztató, játékos részletet, feladatot, matricát tartalmaznak, melyek az olvasáshoz való viszonyt erősítik, a jártasság megszerzésének szórakoztató formáját biztosítják.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 2021
32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634868835 · Illusztrálta: Szabó Imola Julianna

Tarja_Kauppinen IP>!
Majoros Nóra: Éjjeli kalamajka

A kezdő olvasóknak megfelelő szintű szöveg, és a történet is kellőképpen rövid, egyszerű és mulatságos: egy lakótelepi süniről szól, aki éjszaka mindenféle kalamajkába keveredik. Nagy erénye a könyvnek, hogy interaktív: a végén vannak feladatok a sünik életmódjáról és a szelektív hulladékgyűjtésről, ráadásul matricamelléklet is jár hozzá. A kihajtható borító belsejében pedig részletgazdag illusztrációk találhatók, melyekben jól el lehet merülni.

Nikolett0907 P>!
Majoros Nóra: Éjjeli kalamajka

Úgy gondolom, hogy ha csak a szándékot nézem, akkor nagyon nemes, mert ez a kötet a Már tudok olvasni sorozat 1 szintjéhez készült. A nagy betűk és bizonyos kiemelt szótagolt szavak jók gyakorlásra.

Viszont a történet nagyon bugyuta és sajnos nem sok értelmet véltem felfedezni benne.
Az illusztrációk sem tetszenek.
Arra jó, hogy az olvasni tanuló gyermek egyszer végig haladjon rajta, de semmi több.

Móra, Budapest, 2021
csgabi P>!
Majoros Nóra: Éjjeli kalamajka

A szerző nevét ismerhetjük korábbról, hiszen ő írta Az orrszarvú és a madarak című könyvet, de említhetném itt a Pityke és prém című ifjúsági fantasyt is.

Bevallom, ezt a könyvet kétszer olvastam el. Igen, mert elsőre olyan idegennek éreztem a rajzokat, a kötet képi és színvilágát, hogy nem tudtam megfelelően koncentálni a szövegre. Kicsit horrorisztikusnak éreztem a rajzokat, még azt a dupla oldalt is, ahol macskák voltak – na, de hát tudom én, a macskák aztán igazán tudnak horrorisztikusak lenni! Pedig voltak benne vicces jelenetek, például a görkorcsolyában száguldozó sün, vagy éppen Kati néni, aki úgy megijed, hogy minden lámpát felkapcsol a lakásban. Majd felfal egy tábla csokit az éjszaka közepén.

Ugye, hogy vicces? :-) Ezzel minden csokiszerető roppantul tud azonosulni szerintem. Jó, jó, nekem kicsit fura a humorérzékem. :-)

A kis könyvet elolvasó gyerekekre pedig feladatok is várnak a kötet végén, amit játszva meg tudnak oldani, ha egy kicsit figyelnek.

PTJulia P>!
Majoros Nóra: Éjjeli kalamajka

A kis könyvecske a kezdő olvasók szintjén meséli el egy süni éjszakai kalandjait. A rövid mondatokból egy-egy hosszabb szót külön kiemel a képen szótagolva is. Az illusztrációk is nagyon ötletesek. A kerekes kaktusz pedig zseniális!
A könyvecske végén a sünik életmódjáról találhatunk egy kis feladatot, és – a környezettudatosságot is a kötetetbe emelve – egy újrahasznosítós feladat is kitölthető.

krlany I>!
Majoros Nóra: Éjjeli kalamajka

Már tudok olvasni-sorozat 1. szint. De ez a sztori annyira egyszerű, hogy még ehhez is kevés. Nem sok értelme van, inkább csak az oldalankénti képekhez írt szöveg. És bár éjszaka zajlik a cselekmény, mégis nagyon komor az illusztráció. Az a baj vele, hogy sem a szöveg nincs topon, sem az illusztráció, így nincs, ami húzza a gyereket, hogy a számára, amúgy is nehéz olvasásban motiválja. Ezzel nincs kedve gyakorolni.:( Pedig azért egy görkorizó sün elég menő, az ötlet rendben van nagyon. Amúgy nekem a formavilág átjön, csak a tónus túl sötét.