A ​torony 25 csillagozás

Majoros Nóra: A torony

„A kisfiú a toronyban lakott, és mint ahogy az lenni szokott, a felnőttek egyáltalán nem hittek neki. Minden reggel kisétált a toronyból, belegázolt a harmatos fűbe, fülét a földre hajtotta, és hallgatta, ahogy lüktet a föld belseje.”
Mese egy mindentudó toronyról és egy kisfiúról.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Abrakadabra, Budapest, 2013
32 oldal · ISBN: 9789638961563 · Illusztrálta: Sánta Kira

Uzsonna>!
Majoros Nóra: A torony

Nagyon különleges mese, elgondolkodtató tartalommal, motívumokkal.
A toronyról nekem az égigérő fa motívuma jutott eszembe az alvilágba nyúló gyökereivel.
Mai világunk kizárja az intuíció fontosságát, tudományos magyarázatokkal cáfolja annak működését, helyességét, létét. Így sok embernek nincs kapcsolata a toronnyal, még a létéről sem tudnak.
Pedig a csodálatos kék madár eljön! Aki nem hiszi, járjon utána!

Juci P>!
Majoros Nóra: A torony

Na már megint sikerült egy olyat olvasni, amiből szerintem egy kukkot se értettek. De ezek olyan szentek, így is végighallgatták :D
Kérlek, ez egy science fiction mesekönyv! Rendesen a Delta Vision forgalmazza, meg minden! Kiskorú Anthony Kiedissel a főszerepben! Teljesen jó. És senkit ne tévesszen meg, hogy sci-fi, attól még nagyon rejtelmes és költői. Szép. 8-10 éveseknek ajánlanám amúgy, bár annál a korosztálynál talán már kicsit fura ez a képeskönyves dolog, de a kisebbek nemigen értik még (sem a sztorit, sem a „nagy” szavakat).

dianna76 P>!
Majoros Nóra: A torony

Miután elolvastam gondolkodtam. Sőt, már olvasás közben is gondolkodtam. Méghozzá azon, hogy voltaképpen mi is ez a történet. Mi valójában a mondanivalója? Egy figyelmeztetés, hogy vigyázzunk a bolygónkra, mert ezt fogjuk ráhagyni utódainkra, akik magukra lesznek utalva a haldokló élettel? A madár, ami a reményt jelképezi, most még elérkezhet. De később…. Elköltözhetünk a következő bolygóra, amit szintén tönkretehetünk a környezeti ártalmakkal.
Rendhagyó, érdekes történet ez. Szerintem inkább felnőtt mese. Igazából azt nem mondanám, hogy nem tetszett, csak tényleg nem jött teljesen át a mondanivalója.
Az illusztrációk, a színek, főleg a hátterek, tetszetősek voltak. Újraolvasom, és próbálom értelmezni.

Abrakadabra, Budapest, 2013
32 oldal · ISBN: 9789638961563 · Illusztrálta: Sánta Kira
Jeffi P>!
Majoros Nóra: A torony

A „mese könyveknél” őrülten sokat számít, az illusztrátor. Sánta Kira az egyik kedvenc illusztrátorom. Így eleve magas pontszámról indult a könyv.
A történet nagyon tetszett, kicsit fura volt, de legalább eredeti :)

Gy_Ági P>!

Illusztráció: 5 csillag
Történet: 2 csillag

RandomSky>!
Majoros Nóra: A torony

Egészen más, mint Majoros Nóra első könyve (http://moly.hu/konyvek/majoros-nora-3x1-csalad), de ugyanolyan jó. Úgy tapasztalom, egész sor különféle értelmezést lehet belelátni, pl. hogy az intuíció jobb lehet a tudománynál; de akár spirituális értelmet is találhat benne, aki arra nyitott. Miközben nem egy túlmagyarázó könyv, inkább mondanám tiszta-egyszerű-költőinek.
Hogy Sánta Kira illusztrálta, azt meg akkor is tudnám, ha nem írták volna rá :)
Szép könyv, jó könyv, szeretem. Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2013-06-14+…

Genovéva_Évi>!
Majoros Nóra: A torony

A gyönyörű borítója varázsolt el, az a csodaszép rozsda színei. Gyönyörű színvilággal illusztrált könyv. Egyszerű mesének gondoltam, kicsi gyerekeknek, de ez szerintem a felnőtteket is elvarázsolja. Érdekes történet egy kisfiúról, akinek furcsa módon, nincs neve. Nagyon tetszett, van mondanivalója.

meseanyu P>!
Majoros Nóra: A torony

Jó történet, kicsit nagyobbacska gyerekeknek érthető igazán. A címlap nekem nem tetszett, meg az, hogy a főszereplő kisfiú arca nekem nagyon lányos (míg nem kezdtem el olvasni, meg voltam róla győződve, hogy lány), de egyébként az illusztrációk is rendben vannak.

Mandragoria>!
Majoros Nóra: A torony

Hamar kiolvastam, a szöveg kevés, bár elgondolkodtató, miután végeztem, újra át kellett futnom az egészet. Az illusztrációk egyszerűen mesések!
Mivel az értékelések szerint ez nem kimondottan gyerekmese, és több, komolyabb mondanivalója is van, így hát a könyvtárban szépen kiolvastam.
Valóban nem gyerekeknek való, de ebben a formában felnőtteknek (kisgyerekeknél idősebbeknek) sem.
Az űrhajós résznél megijedtem, de hisz ez mese, persze hogy boldogan ér véget!
Elgondolkodtató. A kisfiú és a felnőttek (tudósok) kapcsolata. De vajon miért élt a kisfiú a toronyban egyedül?
Kicsit szétszórtnak éreztem, túl sok mindent akart az író belesűríteni, végül inkább a hiány maradt bennem. Nem tudom elképzelni, hogy egy kisgyerek, akinek a képeskönyv való, mégis mit fog fel ebből a történetből?
Egyébként érdekes volt, örülök, hogy elolvastam!

Sicc>!
Majoros Nóra: A torony

Érdekes és aranyos kis történet szép illusztrációkkal!:)