Majoros István (szerk.) · Antal Gábor (szerk.) · Hevő Péter (szerk.) · M. Madarász Anita (szerk.)

Sorsok, ​Frontok, Eszmék 0 csillagozás

Tanulmányok az első világháború 100. évfordulójára
Majoros István – Antal Gábor – Hevő Péter – M. Madarász Anita (szerk.): Sorsok, Frontok, Eszmék

Az ELTE Bölcsészettudományi Kara az Új- és Jelenkori Egyetemes Történeti Tanszéke szervezésében kétnapos tudományos konferencián emlékezett meg az első világháború kitörésének 100. évfordulójáról 2014. május 8–9-én. A rendezvényen az ELTE BTK Történeti Intézetének munkatársai, a hazai egyetemek, kutatóintézetek neves szakértői, doktori tanulmányokat folytató hallgatók, a PhD fokozatot éppen megszerző, pályájuk kezdetén álló történészek vettek részt. A konferencián külföldi kollégák is bemutatták eredményeiket: a tanácskozáson angol, francia, cseh, orosz, török és albán történészeket is üdvözölhettünk. Jelen kötet az elhangzott előadások szerkesztett, szakirodalommal, forrásokkal alátámasztott írott változatát tartalmazza.