Ganxsta ​Zolee 1 csillagozás

az első, az utolsó, az egyetlen
Major Mihály: Ganxsta Zolee

A kötetben Ganxsta Zoltán mutatkozik be, illetve őt mutatják be szülei (Kassai Ilona, Zana József színművészek), barátai, zenekarának, a Kartelnek tagjai, ismerősei, rajongói. A riporter, Major Mihály arra keresi a választ, hogyan „találta ki” Zana Zoltán Ganxsta Zoleet, mitől olyan népszerű a zenekar, hogy három arany- és egy platinalemezzel dicsekedhet, pedig dalszövegeik egyáltalán nem mondhatók „szalonképeseknek”. A beszélgetések során nemcsak zenéről, hanem Ganxsta Zolee örök szenvedélyéről, a jégkorongról, a finn jégkorongozókról is bőségesen esik szó. A fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált, Dalszövegekkel és Kartel Diszkográfiával kiegészített kötet elsősorban – a zenész fiatal rajongóinak ajánlható.

Zaj-ZONe, Budapest, 2000

Jancsó Miklós · Zana József

Angyalföld · Helsinki · Baja · Gyöngyös

Carmilla >!

Az élet nagyon kemény és nagyon nehéz. Bábfigurák vagyunk, akiket néhány ember irányít. Nagyon kevesen tudják az életnek azt a részét élvezni, amitől az élet jó. Zolee előadásában érzem azt, hogy az élethez máshogy is hozzá lehet állni. Mindig kompromisszumokat kell hozni, a család, a pénz érdekében. Ez mind nagyon jó, csak mellette az emberek elfelejtik élvezni az életet.

125. oldal, Vélemények, interjúk - Bognár Éva, azaz Baby Évi, a Baby Sisters énekesnője (ZAJ-ZONe, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: élet
Carmilla >!

– Iszonyatos pénzeket költöttél utazásra, soha nem bántad meg egy percig sem, hogy ilyenekre költesz, és mondjuk nem egy házat veszel, vagy egy kocsit?
     – Nem, mert ezeket senki nem veheti el tőlem. Lehet, hogy soha többé nem lesz ennyi pénzem, ha a zenekar bedöglik, vagy ha bármi bajom lesz, ezt már nem tudom megtenni.

64. oldal, Utazások és a jégkorong (ZAJ-ZONe, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: utazás
Carmilla >!

– […] Én nagyon szeretem a Zolee-t, főleg akkor, amikor kettesben vagyunk és beszélgetünk. Nem feltétlenül csak a munkáról, hiszen Zolee-val bármiről nagyon jól el lehet beszélgetni. Teljesen más a felfogásunk a nőkkel kapcsolatban, a világ működését illetően, de mégis egy hihetetlen nyílt személyiség, akivel nagyon jól el lehet beszélgetni. Nem tudom, hogy mitől működik a dolog, egyszerűen jó barátok vagyunk.

105. oldal, Vélemények, interjúk - Pierrot (ZAJ-ZONe, 2000)

Carmilla >!

Vártam, hogy valaki majd segít nekem,
De nem mozdult meg senki, hogy bármit is tegyen.
A világ ellen vagyok, és senkit nem érdekel,
Hogy meddig jutok el, és mennyit érek el.

144. oldal, Dalszövegek - Gyors sávban élek (ZAJ-ZONe, 2000)

Carmilla >!

– Szégyellem, de olyan nagy olvasó nem voltam. Anyámnak ez mindig nagy bánata volt. Egyszer-kétszer rám jött az olvasás és ennek örült is: mégis okos lesz a gyerek! – de a fellángolás nem tartott sokáig. Igazi sutyerák – TV bámuló, zenehallgató – gyerek voltam.

12. oldal, Az első kedvencek és a kamaszkor (ZAJ-ZONe, 2000)

Carmilla >!

Az tetszik a tetoválásban, hogy riasztja az embereket.

32. oldal, "Nem baj, ha tetoválva vagy!" - Az Action korszak vége (ZAJ-ZONe, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: tetoválás
Carmilla >!

Ambrust nagyon tiszteljük és nagy szimpatizánsai vagyunk. Mi egyértelműen a rendőrség ellen vagyunk ebben a kérdésben. Mindenki ódzkodva nyilatkozik: „Nem szabad szeretni a bűnözést, de azért szimpatikus…” Én felvállalom: igenis ő a király! Nagyon szurkoltam neki, szerintem egy nagyon jó fej. Az, hogy rabló engem nem érdekel. Nem engem rabolt ki, miért legyek rá mérges? Az ilyen – nép kedvence – típusú bűnöző mindig is szimpatikus lesz az embereknek, akármennyire is próbálják befeketíteni. Nagyon sajnálom, hogy elkapták. Szurkoltam neki, hogy meg tudjon lépni, de sajnos nem így történt.

57. oldal, A legnagyobb szenvedély (ZAJ-ZONe, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: Ambrus Attila - A Viszkis
Carmilla >!

– Mit kezdtél magaddal az érettségi után?
     – Anyámék addig erőszakoskodtak, amíg elmentem dolgozni, a Technoimpex külkereskedelmi vállalathoz. Hamar megszerettek engem, én is jól éreztem magam a munkatársaim között. Az első kérdésük az volt, hogy van-e poharam? Kaptam egy kisbögrét és egyfolytában ment a konyak meg a whisky. Ott lettem alkoholista. Ahogy egy kis szünet volt, mentünk ki sörözni.

19. oldal, Érettségi - a nagybetűs Élet kezdetén (ZAJ-ZONe, 2000)

Carmilla >!

Annak idején a Beatrice-Sex Action turnék olyan „jól” voltak megszervezve, hogy nem volt szállásunk, hanem Szasza Zsigulijában aludtunk. Matyi, Miksa és Szasza el is mentek aludni, de mi Steve-vel továbbra is hősiesen álltuk a rohamokat. Az utolsó Vilmoskörtét már nem bírtam meginni, kiöntöttem magam mellé a piát, majd leraktam a poharat. Steve az utolsó italt is megitta, majd azonnal a pult alá hányt. Megkerestük Baja főterén a többieket, majd mi is beültünk a Zsiguli hátsó ülésére aludni. Alig kaptam komoly alkoholmérgezést, körülbelül ötször hánytam éjszaka. A többiek nem tudtak aludni, mert mást nem hallottak, csak azt, ahogyan nyílik az ajtó, kidobom a rókát és becsukom az ajtót. Reggel már zöld fejjel ültem a verdában, a többieknek persze semmi bajuk nem volt. Mondták, hogy reggeli! Erre megint hánytam egyet, majd amikor visszatértek és elmondták, hogy a téren milyen finom hamburgert lehet kapni, ismételten kiraktam a taccsot.

28. oldal, Sex Action - minden idők legmocskosabb rock'n'roll zenekara (ZAJ-ZONe, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: Baja · Sex Action · Zsiguli
Carmilla >!

Egyszer eljött velünk apám is csajozni. Egy pillanat alatt beilleszkedett a fiatalok közé, beszélgetett, próbált ismerkedni. Valószínűleg ő sosem fog megöregedni.