Lesz-e ​sas 2000-ben? 2 csillagozás

Az állatvilág múltja, jelene és jövője
Major István: Lesz-e sas 2000-ben?

Pusztul az állatvilág. Minden évben sok állatfaj hal ki véglegesen a Földről.
Valóban ilyen súlyos lenne a helyzet? Mi okozhatja ezt az aggasztó állapotot? Valóban minden veszteséget a technikai forradalom, az urbanizáció, a környezetszennyezés vagy éppen a vadászok számlájára kell írnunk? Van-e megoldás a pusztulás megállítására és mi lehet az?
Pusztulás a múltban és pusztulás ma. A kettő között van különbség és nem is kicsi. Egy terület állatvilága szegényedik, mert eltűnnek állatfajok, de ugyanakkor gazdagodik is, mert újak jelennek meg. A jelenség nem egyszerűen csere ls egyre ritkábban egészséges, természetes folyamat.
Tudomásunk van arról, hogy egyes állatfajok, sőt állatcsoportok végveszélybe kerültek. Vajon elégséges-e a védelem, megállítható-e a folyamat? Mi szabályozza napjainkban az állatvilág változását? – Ezekre a kérdésekre ad választ ez a könyv.

Mezőgazdasági, Budapest, 1979

pelikanbence>!
Major István: Lesz-e sas 2000-ben?

Major István: Lesz-e sas 2000-ben? Az állatvilág múltja, jelene és jövője

Ma azaz 2020. Február 4-én azaz Kedden találtam meg az előszobánkban lévő falikosarunkban ! :) Egy kemény könyv arról, hogy mennyire pusztítja az ember a természetet és a benne élő állatokat. VAN MÉG MIT TANULNIA AZ EMBERISÉGNEK !!!!!!!!! A fekete rinocérosz és a floridai puma már az elmúlt néhány esztendőben amúgy is kipusztult ! X'OOOOOOOOOO Ha az emberiség ezt tovább folytatja, akkor saját magát is kipusztítja ! Ez a tanulsága ennek a könyvnek ! IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!! :))))

Terka6>!

Az ókori görög mitológiában is gyakran találkozhatunk a ragadozó madarakkal. Athéné istennő madara a bagoly, Prométheuszt büntetésből, amiért a tüzet az emberek számára ellopta az égből, keselyűvel tépették szét a haragvó istenek.Ganümédeszt, a szép trójai királyfit, Zeusz főisten kedves madarával, a sassal ragadta fel az égbe, hogy szolgálója legyen.

Major István: Lesz-e sas 2000-ben? Az állatvilág múltja, jelene és jövője