Hónővér 4 csillagozás

Maja Lunde: Hónővér

A 10 éves Noelnek a karácsony az év legszebb napja, amikor mézeskalács és narancs illata, a feldíszített karácsonyfa és a gyertyák fénye tölti be a lakást. De idén semmi sem olyan, mint máskor…

A Hónővér 24 részből álló, megható karácsonyi történet, amelyről így ír: „Remélem, hogy a Hónővér a karácsonyt kedvelő fiataloknak és idősebbeknek egyaránt ugyanolyan örömöt szerez majd, mint az írása nekem. A karácsony a hagyományokról szól, és talán ez a könyv is új hagyományt teremt majd a kisebb és nagyobb olvasók számára, akik évről évre elolvassák, miközben hull a hó, és odabent kellemes meleg uralkodik. Ez az én karácsonyi álmom. Szeretettel: Maja Lunde”

A szerző felnőtteknek szóló, 32 nyelvre lefordított A méhek története c. regényével vált ismertté a magyar olvasók körében.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

Cser, Budapest, 2019
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632785844 · Fordította: Patat Bence · Illusztrálta: Lisa Aisato

Alexandra_Tóth

Csodálatos könyv! :)

Nagyon érdekes számomra ez a könyv, mert a kinézete, külleme és a „képes könyv” jellege miatt kicsi gyerekeknek ajánlanám, VISZONT a mondanivalója és a képi világa miatt inkább fiatal felnőtteknek, nagy gyerekeknek, felnőtteknek.

Mondanivalóját tekintve a könyv „burkoltan” a halálról szól és a lélektani folyamatokat mutatja be, amin a családok keresztülmennek.
Ezt a képek is tükrözik, ha boldogabb dologról ír a szerző, a képek hivalkodóak, színesek, melengetik az ember szívét, ellenben, ha valami szomorúról ír, a képek besötétednek, beszürkülnek, akár kicsit ijesztővé is válnak, mindezzel tükrözve, hogy „miről is olvasunk”.

A könyv és maga a történet is csodálatos és szívfájdító is egyben.
Nem tudod sírás és könnyek nélkül végigolvasni.

MORTISA
Maja Lunde: Hónővér

Számomra a legszebb karácsonyi könyv idén már csak az illusztráció miatt is,ami stílusra Jim Kayt idézi aki a Harry Pottereket illusztrálja.
Végig műnyomó papír,és nem utolsó sorban a történet annyira szép kicsit talán szomorú de mint amennyire az élet,ezért is olyan jó nem egy szirupos giccses karácsonyi sztorit kapunk.Én olvasnám még.Kisebb gyerekeknek azért nem,felnőtteknek simán ajánlott.Mindenkinek erősen ajánlott