Fogd ​a képet és fuss! (A Di Sione család 8.) 13 csillagozás

Maisey Yates: Fogd a képet és fuss!

Hírhedt az érzéketlenségéről Alessandro di Sione, de még ő sem tudja megtagadni nagyapja utolsó kívánságát. Az öregúr minden vágya, hogy visszakapjon egy régi festményt, amelynek sorsát királyi botrányok övezik. Csakhogy a célhoz Gabriella hercegnőn keresztül vezet az út. A titokzatos műtárgy utáni hajsza közben a lány szívében leküzdhetetlen vonzalom ébred a férfi iránt, akit a múlt démonjai gyötörnek. Alex ugyanis meg van győződve arról, hogy az ereiben folyó Di Sione-vér romlottá teszi. Lehet, hogy a szerelem jelentheti számára a megváltást?

Harlequin Magyarország, Budapest, 2019
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634486282 · Fordította: Harcsa Henrietta

christine IP>!
Maisey Yates: Fogd a képet és fuss!

ÉS végre beteljesedett a történet. Sejtettem, hogy így lesz, volt egy csomó utalás, de még ennek ellenére is mosolyogtam rajtuk. Alessandro viselkedése viszont határozottan hagy maga mögött kivetnivalót, a vége felé nem igazán értettem, mit miért csinál, eleinte viszont nagyon korrektül viselkedett, érdekesen alakult a kapcsolata Gabriellaval. Gabby elég szórakozott volt, nem jött át nekem a személyisége, valami miatt túl mondvacsinált volt a viselkedése.
Viszont tökéletes a lezárás, az öreget pedig nagyon bírtam, nagy kár, hogy csak ebben a rövid sorozatban létezik.

Maisey Yates: Fogd a képet és fuss!

Nagyon megszerettem ezt a sorozatot. Voltak gyengébb részek is persze, de a többségükben kellemesen csalódtam. A fináléra már hetek óta gyúrok és végre falhattam. Jó lezárása volt ez a sorozatnak. Számítottam erre a fejleményre, de mégis olvasni más.

Paulina_Sándorné P>!
Maisey Yates: Fogd a képet és fuss!

Valamiért nem voltam teljesen megelégedve a történettel. Nem igazán tudom megmagyarázni, de voltak részek, ahol idegesítettek a szereplők, Alessandro és Gabriella. Alessandro sokszor idegesítően viselkedett, bár voltak jó pillanatai. Örültem neki, hogy kiderült az „elveszett szeretők” története. Aranyos volt az öregúr és Lucia találkozása.

Dianka P>!
Maisey Yates: Fogd a képet és fuss!

Igazán a címe fogott meg a füzetnek, bár egész más jelentősége lett a „képnek” mint amit sejtettem… és persze nem is én lennék, ha nem az utolsó résszel kezdem a sorozatot. Nagyon tetszett az egészben, hogy sem Gabriella sem Alessandro nem játszotta meg magát, és nem is akart „a másik fölé kerekedni”, „leigázni”. Nyíltan kimutatták az érzelmeiket, a gondolataikat megosztották egymással, és hiába voltak különböző véleményen, egy csepp rosszindulat nélkül juttatták a másik tudtára. A két főszereplő nagyon hasonló családi háttérrel „küszködik”, a szülők felelőtlensége és kicsapongó életmódja a „gyerekeken” csattant. Alessandro érzéketlenségbe zárja magát, míg Gabriella a nagyanyja könyvtárában „bujdokol” de a nagyszülőknek hála mindketten kimozdulnak a megszokottságból és a képmentési akció során együtt tovább tudnak lépni a múlton egy jobb jövő felé…

Bookaholic77 P>!
Maisey Yates: Fogd a képet és fuss!

Az utolsó küldetés, amivel minden a helyére kerül és nagypapa, hiába a betegsége, megkapja a maga boldogságát, ahogy a szenvedélyes és sérült Alessandro is♥ nagyon tetszett!

zuna19 P>!

– Tényleg érdekel, hogy miket szeretsz olvasni. Kalandregényeket?
– Például.
– Szerelmes regényeket?
– Kevésbé – jött a tétova felelet. – Először is, nem hiszem, hogy a jó pasikat jobban érdeklik az egyszerű lányok, mint a végzet asszonyai, annak ellenére, hogy a szerzők gyakran ezt próbálják elhitetni az olvasókkal. Ehhez jön még, hogy a főhősök gyakran túl magabiztosak és kicsit sem romantikusak. Ráadásul túl féktelenek.

zuna19 P>!

– Az idősebb generáció kiváltsága, hogy visszamenőleg másként lássa a tényeket.

zuna19 P>!

– A fiatalok kiváltsága pedig az, hogy az öregek tanácsait figyelmen kívül hagyják.

zuna19 P>!

– Ha tudtam volna, hogy vizsgáztatni fogsz, felkészültem volna…
– Kitűnő képzést kaptál egy elitiskolában. Remélhetőleg nem csak pénzkidobás volt az egész.