Albérlet ​a szerelemhez 6 csillagozás

Mail Karolin: Albérlet a szerelemhez

Napsütötte nyári délutánon sétahajó indul a Dunakanyarból Budapest felé. Az utasok között különös, meghökkentő jelenségként tűnik fel egy fiatal pár: a kétes kinézetű férfi oldalán egy gyönyörű szőke hölgy pihen. Furcsa viselkedésükkel egyre inkább felkeltik a hajón dolgozó matróz, Barnabás figyelmét. Vajon mi vonzza az elragadó nőt a sármosnak jóindulattal sem mondható férfihoz? A hajóút gyökeresen megváltoztatja Barnabás addigi életét, mert halálosan beleszeret a kedves és szerény szőke lányba, Erikába.
A regény rendkívüli bonyodalmai csodálatos hazai tájakra repítenek – a Dunakanyartól egészen a Balaton-felvidékig. Az Olvasó hajón utazhat, csodás tájakon barangolhat, átélhet egy szokatlan, magával ragadó szerelmet, ugyanakkor találkozhat a nyomor keserű valóságával, és korunk bűnös veszélyeivel.

Kalliopé, 2013

Zseti
Mail Karolin: Albérlet a szerelemhez

Nagy reményeket fűztem ehhez a könyvhöz de nagyot csalódtam. Nagyon vontatott volt és valahogy olyan hihetetlenül valótlan. A folyamatos szenvedés sorozatok, a titkolózás és a kikövetkeztethető események unalmassá és idegesítővé tették számomra. Kicsit túlzásnak éreztem a főszereplő egekbe magasztalását. Persze kell a szereplők bemutatása de amilyen sokszor a nő külseje említve volt ill. milyen nagy hangsúly volt ezek számomra unszimpatikussá vált, mert úgy tünt, a belső értékek mit se számítanak. Nem mellesleg sablonos volt. Nem volt különösebb vagy különleges ismertetőjegye csak az, hogy gyönyörű… A felé intézett bókok a férfiak részéről nagyon nem az adott szövegkörnyezethez illő volt. Olyankor mint ha vissza mentünk volna az időben legalább 200 évet. Sajnálom ezért, hogy fákat vágtak ki.