Emelt ​szintű informatika érettségi – Programozás C++ és C# nyelven 2 csillagozás

Magyary Gyula: Emelt szintű informatika érettségi – Programozás C++ és C# nyelven

A könyv alapvető programozási ismereteket tartalmaz a képernyőre írástól az adat- és vezérlési szerkezeteken, programozási tételeken át az objektumorientált programozásig, valamint a Windows alkalmazásfejlesztés alapjaiig.

A programnyelvekről és az alapfogalmakról szóló rövid áttekintést követően minden témakört feladatokon keresztül közelít meg. A könyvben bemutatott C++ és C# mintakódok mellett a kiadó honlapjáról letölthetőek a legfontosabb feladatok teljes programkódjai is.

Külön hangsúlyt kapott a közismereti, emelt szintű informatika érettségire történő felkészülés, emiatt külön fejezet foglalkozik a szöveges fájlok kezelésével.

A könyv ajánlható mindazoknak, akik emelt szintű érettségire készülnek, valamilyen programozást is tartalmazó szakképzésben vesznek részt, vagy csak érdeklődnek a programozás iránt.

Metropolis Media, Budapest, 2019

konyvolvaso>!

A programozás logikájával ismertet meg, az ismertebb eljárásokat mutatja be. Hasznos lehet ha már van más nyelven gyakorlatod és újabb nyelvekkel ismerkednél meg vagy csak éppen a programozási tételeket néznéd át. Ami tetszik, hogy van benne konzol alkalmazés, windowsos és objektum orientált.. Inkább az alapokra épít, ezért inkább kezdőknek ajánlom. A manapság felkapott windows és objektumorientált szemléletből csak kevesebb rész található, főként az alapok. Elindulásnak, kedvcsinálónak nagyszerű.

R4ms3s P>!

Informatikai iskolába járok, és már régóta meg van ez a könyv, mint mankó. A programozást négy évig tanították nekünk különböző fajtát, különböző szoftverekkel. És mikor elakadtunk, akkor a tanárok reakciója vagy az volt, hogy elmagyarázzák újra, hogy mi mit is jelent meg korábban mi, hogy is volt, vagy az volt, hogy keress rá az interneten, ahol a legtöbb oldal angol nyelvű.

Így aki nem tud angolul vagy lemaradt az elején vagy azt sem tudta, hogy hol van, az teljesen pánikba esett. Viszont én rátaláltam erre a „csodafegyver” könyvre, amely végig kísért a 4 év alatt. Segített tanulni, emlékeztetett, összegezett mind elméleti és mint gyakorlati szinten. (Mikor először dolgoztam a szakmában akkor is vittem magammal, „programozói Biblia”-ként) :D

Ajánlom mindenkinek, aki programozást tanul bármilyen szinten is. Segít felkészülni az érettségire (mint szóbeli és mint gyakorlati részére), segít megérteni mindent. Mondjuk örültem volna még egy ilyen könyvnek Hálózatból is! :D