Ki ​fogja a kukacot? 19 csillagozás

Dolgozatok a barátságról
Magyarósi Gizella: Ki fogja a kukacot? Magyarósi Gizella: Ki fogja a kukacot?

Mi ​a barátság? Mit tennél a barátodért? Lehet-e lánynak fiú a barátja? Miért jó a szerelem?
A barátság egy életre szóló emlék, sülve-főve be kell tartani, és egy emberből nem állhat össze. „Barátság nemcsak férfi a férfi iránt lehet, hanem férfi a nő, vagy nő a nő iránt is.” A szerelem pedig „egész pontosan egy furcsa belső érzés, ami először külsőleg kezd hatni. Megtetszik a hosszú haja, a két szeme vagy a lába vagy akár micsodája”.

Elég, ha a diáktoll kicsit megbicsaklik, máris nevetünk a félresikerült igazságon. De az is megesik, hogy az elcsépelt közhely így kificamítva lesz megint fényes igazsággá: „A világ egy osztályterem, és sosem tudjuk, ki mellé ültetnek bennünket. A barátság ott kezdődik, hogy megpróbálunk szót érteni egy véletlenül mellénk ültetett személlyel.”

Egy országos pályázat anyagának a legjavát adjuk közre ebben a kötetben. A pályázatot Marcello D’Orta nápolyi tanító tiszteletére írta ki a kiadó, a kisiskolások badar bölcsességeit a… (tovább)

Európa, Budapest, 2010
Európa, Budapest, 1995
122 oldal · ISBN: 9630758423 · Illusztrálta: Kelemen István

Magyarósi Gizella: Ki fogja a kukacot? Dolgozatok a barátságról

Marcello D´Orta utánérzésem volt kicsit, de mivel az ő dolgozatos gyűjteményeit is nagyon szeretem, ezt is szívesen, göcögve olvastam.

Magyarósi Gizella: Ki fogja a kukacot? Dolgozatok a barátságról

Egy egész könyvni „gyerekszáj”. A gyerekek olyan jól megragadják a dolgok lényegét, igaz természetét, hogy a felnőtt is csak tanulni tud belőle. A könyv szerzője Marcello D'Orta könyveihez hasonlítja a sajátját, tőle még nem olvastam, de ha ugyanilyen jó, akkor felveszem a kívánságlistámra ;-)

Jeffi P>!

Magyarósi Gizella: Ki fogja a kukacot? Dolgozatok a barátságról

Szerettem olvasni a nápolyi fiatalok dolgozatait, és szerettem olvasni a magyar fiatalok dolgozatait is. Megnevettettek, hol a naivitásukkal, hol a hülyeségükkel, hol bölcsnek vélt mondataikkal. Jó volt :)

Magyarósi Gizella: Ki fogja a kukacot? Dolgozatok a barátságról

Aranyos volt. Ugyanolyan jól szórakoztam rajta, mint a D'Orta könyveken, ahonnan az ötlet származik, sőt, mivel magyar dili… izé, diákok írták, sokszor még jobb is, az ismerős terep miatt.
Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2010-11….

Jeffi P>!

A barátság előnyösebb a rokonságnál.

RandomSky>!

Az élet barátok nélkül olyan, mint a krokodil fogak nélkül: se füle se farka.

RandomSky>!

Mert a barátságért mindent lehet kockáztatni, de a barátságot semmiért sem.

Galóca>!

A lányok hosszúhajú lények. Hasonlítanak a fiúkhoz, de kívül belül mások.

pikkupilvi P>!

Nem tudtam belenyugodni a sors kezébe.

otaksa>!

Szerintem az igaz és sírig tartó barátságok az igaziak. Egy festményen volt egy fickó az ókorban, aki merő barátságból tűzbe tette a kezét a haverjáért, és nem égett meg. De arra befizetek, hogy ma valaki utánacsinálja.

otaksa>!

Az én anyukám mindent elkövet, ami tőle kitelik, és csak a javunkat akarja. Mert az anyukáknál ez már így szokás.

otaksa>!

Kedvenc álatom a Fótos. Azért ez a neve van, mert a szeme alat körbe van neki egy monokli. Nagyon szomoruan tud nézni vele, akkor is, ha tojásos nokedli a vacsora.
[…]
A Fótos azért egy derék hű barát, mert:
1-ször is nem árul be
2-szor figyel ha hozzá beszélek
3-szor nem röhög a tablóképemen!

Kapcsolódó szócikkek: tojásos nokedli
pikkupilvi P>!

Mózes is ilyen kőtáblán vette át a tízparancsolatot és a Nemzeti dalt.

pikkupilvi P>!

Olyan a haja mintha parókája lenne és úgy kivan festve mint egy Hülye.