Kezdő ​bűnözők kézikönyve 6 csillagozás

Magyar Elemér: Kezdő bűnözők kézikönyve

Dr. Magyar Elemér 1987-ben ügyészségi karriert hagyott ott politikai okokból, majd hamarosan ellenzéki körökben tűnt fel, a szamizdat Beszélőben is publikált. Mindezeket azokból a jelentésekből tudhatjuk meg, amelyeket az akkori belügyminiszter, Horváth István kérésére a BM ORFK valamennyi szakszolgálatának vezetői a III/3 is készített a szerzőről. A könyvhöz az előszót Szikinger István ügyvéd, alkotmányjogász, jogvédő írta. A szerző több mint harmincéves praxisának tapasztalatát gyűjtötte össze humoros formában e könyvben.

Magánkiadás, Eger, 2001

Emerson>!
Magyar Elemér: Kezdő bűnözők kézikönyve

Ó, hogy én miért csak most olvastam ezt a könyvet? Hiszen ez alap! No nem (?) az a célom, hogy képzett bűnöző legyek – hiába is sugallták a tanáraim, hogy bizony jobban megéri fehér galléros bűnözőnek lenni…
Amikor zöldfülűként átrágtam magam a Btk-n, Be-n és más izgalmas olvasmányon, bizony nem ártott volna valami lazulás közben. Pont ilyen! Persze a sokat megélt oktatóim ontották magukból a különböző sztorikat, de ilyen szépen (konyhanyelven) összefoglalva senki sem volt hajlandó előadni a kulisszatitkokat.
Leendő bűnözőknek és bűnüldözőknek (is) erősen ajánlott olvasmány :-)

giny>!
Magyar Elemér: Kezdő bűnözők kézikönyve

Hogy én ezen milyen jókat derültem!
Muszáj kimásolnom a milyen bűnöző válna belőled teszt egyik kérdését és a válaszokat :)

II. Valakitől tízmillió forintot sikerül elrabolnia, mihez kezd a pénzzel?
a. visszaadja gazdájának a jegybanki alapkamatokkal együtt, mert megsajnálja – 0
b. éjszaka elássa vasalt ládikában, egy odvas fa tövében – 3
c. elutazik a tengerpartra, ahol az összes pénzt koktélokra és nőkre költi – 7
d. tüstént elhatározza, hogy lop hozzá másik tízmilliót -10

Hát kb. ennyire kell komolyan venni az egész művet, ami hallatlanul szórakoztatóan kalauzol a bűn és a bűnüldözés világában. A látszólagos „kézikönyv” a tárgyalás és büntetésvégrehajtási részekkel garantáltan elveszi a legmegátalkodottabb olvasók kedvét is a bűnözéstől.

Emerson>!

A mai világban, amikor a bűnözés messze túllépett a manufakturális kereteken, és nálunk is gépesített lett, sőt nagyipari méreteket öltött, a nyomkövető kutyák alkalmazásának […] már koránt sincs akkora jelentősége, mint régen. Ezért ezeknek az okos jószágoknak gyakorlatilag megszűnt a szerepük a bűnügyi felderítésben, lényegesen csökkentve ezzel az egész rendőrségi állomány átlagos IQ szintjét.

temese>!

„Figyelmeztetem Uram, hogy nem köteles vallomást tenni, a vallomás tételét a kihallgatása során is bármikor megtagadhatod, amit mondasz, azt bizonyítékként ellened felhasználható. Amennyiben azonban nem teszel vallomást b..meg, ez az eljárás folytatását b..meg nem akadályozza, de a védekezésnek erről a formájáról lemondasz, te f„szfej, engem pedig felidegesítesz…”