A ​magyar maffiaállam anatómiája 1 csillagozás

Magyar Bálint: A magyar maffiaállam anatómiája

Magyarország ma egy posztkommunista maffiaállam. E kifejezésben a posztkommunista a keletkezésének körülményeire és kiinduló feltételeire utal, vagyis arra, hogy ez még ha megkésetten is az állami tulajdon monopóliumával párosuló egypárti diktatúra bomlása nyomán létrejövő rendszer. A maffiaállam pedig működésének természetét határozza meg. Ami nálunk 1998 és 2002 között elindult, majd 2010 óta kiteljesedett, azt leginkább az egykori Szovjetunió utódállamainak többségében történtekkel Putyin Oroszországával, Azerbajdzsánnal, vagy más közép-ázsiai volt szovjet tagköztársaságokkal lehetne rokonítani, csak a rendszerváltás óta nálunk bejárt politikai evolúciós út volt más.
A posztkommunista maffiaállam magyarázó modellje a rendszer egészére próbál koncentrálni, nem pusztán egyes jelenségekre, amelyek esetleg más rendszerekben is előfordultak.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kossuth, Budapest, 2015
Noran Libro, Budapest, 2015

vargarockzsolt>!
Magyar Bálint: A magyar maffiaállam anatómiája

Az első két polip kötet után annyira untam, hogy nem tudtam reálisan megítélni. Korrekt leírás, de hiányzott belőle a szépírói színesség vagy az eredeti gondolat – MB saját korábbi tanulmányaitól tovább lépve. Tudom, ez nem szakszerű megközelítése egy tanulmánykötetnek, de nem vagyok szakrecenzens. A maffiaállammal kapcsolatos ellenvetésemet majd megírom.