Demény ​bölcsességei 55 csillagozás

50 bizonyíték, hogy a kutyák okosabbak az embereknél
Magos Judit: Demény bölcsességei

Demény, a négylábú diktátor és véleményvezér bebizonyítja, hogy nem az ember a teremtés koronája. A deményista elvek mentén, a tőle megszokott humorral teszi egyértelművé, hogy a kutyák tulajdonságaikat és képességeiket nézve egyértelműen az ember felett állnak.
„Könnyű úgy menőnek lenni, hogy nem kell mindenki előtt végezned a dolgod.”
„A kutyáknak nincs szükségük bíróságokra. Aki bűnös, hanyatt dobja magát.”

Libri, Budapest, 2017

Papírra_vetett_gondolataim>!
Magos Judit: Demény bölcsességei

Magos Judit: Demény bölcsességei 50 bizonyíték, hogy a kutyák okosabbak az embereknél

Nem volt rossz, de azért nálam Erzsi viszi eddig a prímet ! Kár, hogy itt nem voltak részekre osztva az idézetek, mert így nagyon összeszedetlen volt számomra. Ettől függetlenül kutyaszeretőknek csak ajánlani tudom !

Niitaa P>!

IMÁDOM!

minnie>!

Ezek a képek… :)))

Faythe P>!
Magos Judit: Demény bölcsességei

Jópofa volt ez a könyvecske is, de a 3 közül mégis Rupert Malac viszi a prímet. :)

Molymacska P>!
Magos Judit: Demény bölcsességei

Gonosz lesz Erzsi bölcsességeivel összehasonlítani, de Erzsikémnél volt rendszer, kategóriák, amik egy kicsit segítettek a bölcsességek közötti tájékoztatást. Deménynek minden oldalon egy-egy sziporkája volt, de rendszertelenül, és picit ugyanúgy hangozva. Ettől függetlenül nagyon aranyos, sokkal jobb, mint a nagy regénye. A képek is jók (a legtöbb. Azért volt nem annyira előnyös is) és viccesek. Ha kutyaszerető ismerősöd van, Demény bölcsességei kell neki!

BBetti86 >!
Magos Judit: Demény bölcsességei

A tökéletes ajándékkönyv kutyásoknak. De simán el tudnám képzelni naptárnak is. Minden hónapban egy kutyás bölcsesség, meg egy szép kutyás fotó.
Ez tulajdonképpen egy aforizmagyűjtemény, a már ismert Demény stílusban. Elég komoly kritikát fogalmaz meg az emberi nemről, társadalomról és világról, de humorral teszi és némileg kutyás formában. Mintha egy kutya mondana ránk ítéletet. Azért érezni, hogy nagy kutyabarát van a szöveg mögött, de a látszat jól működik.
Amihez hozzájárul, hogy nagyon tudatos a szerkesztés. Minden aforizma olyan fotót kap, amely valamiképpen kapcsolódik a szöveghez. Ha arról van szó, hogy a kutya nem adja ki magát másnak, mint ami és aki, akkor a képen Deményt látjuk parókában. A kutya feltétlen szeretete? Deményt ölelő fotó, vagy szív plüss van a szájában. Könnyen érthető, kedves és a kettő együtt több, mint külön-külön.
Tetszett sok mondás is, de nekem igazából a képek adták el a kis könyvet. Remek fotók vannak benne, és nem egy annyira vizslás… A családi kutyánk is vizsla, és nem egyszer volt olyan érzésem, hogy igen, a Lego is pont így néz, ha… vagyis nekem még a személyes tapasztalataim is adtak hozzá egy pluszt.
De, ahogy minden gyűjteményben, akadt egy-egy olyan rész is, ami nem tetszett. Prűdebb vagyok, mint kellene, sejtem, de miért kellett pöcsöket beletenni? (Ok, egy volt konkrétan ezzel a kifejezéssel, de nekem pont eggyel több, mint kellett volna.) Sejtem, hogy az általam preferált nemzőszervek meg túl tudományos, de akkor sem akarok ilyen szöveget olvasni, pláne nem, ha ilyen cukorfalat képek vannak mellette.

Összességében nem bántam meg, hogy átolvastam, jópofa és a képek mindent visznek.

kivimango>!
Magos Judit: Demény bölcsességei

Aranyos kis könyvecske, jópofa bölcsességekkel. Nagyon tetszett a sok kép, mindig megmosolyogtatnak a falka vicces képei. Azért is örülök, mert hasonló beállított képekkel, illetve pillanatképekkel még szuperebbnek tartottam volna a „Most én ugatok” könyvet is. Sajnos itt csak oldalanként egy-egy bölcsesség jut, ami nem rossz, hiszen ez a könyv lényege, azonban hiányoznak nekem Magos Judit frappánsan megfogalmazott véleményei. Minden bölcsesség igaz, de bővebben kifejtve jobban átjött volna. Minden deményistának kötelező, vegyétek, hogy gyűljön a töpirevaló! :) Jól mutat majd a kis gyűjteményben.

Titcsi>!
Magos Judit: Demény bölcsességei

Nekem ez is tetszett. Nagyon cukik benne a kutyás képek, bár elismerem vannak közte előnytelenek is. :D
Itt is, az idézeteknél eléggé ráismertem a saját kutyámra. :D
Ez is ugyanolyan szórakoztató volt, mint a Erzsis, de az egy picit jobban tetszett. :)

Dinuuus>!
Magos Judit: Demény bölcsességei

Aranyosak a képek és a bölcsességek elképesztőek! :) Egyszerűen imádni való!!

Jean P>!

Minden kutyásnak kötelező! Nagyon jókat nevettem rajta! Imádom! <3

estimese24>!

Inkább kutyát tarts, mint haragot!

Kapcsolódó szócikkek: kutya
estimese24>!

A kutyád ismeri minden titkodat.
Mégis szeret.

Sajtkukac94 >!

A kutya mindig figyel rád. Kivéve, ha hívod.

Sajtkukac94 >!

A kutyák környezettudatosak. Újrahasznosítják a szemetet. Megeszik.

Sajtkukac94 >!

A kutyák nem cserélik le öregedő gazdájukat egy fiatalabbra.

Molymacska P>!

A kétlábúak csodákra várnak.
A kutyák vacsorára.

Sajtkukac94 >!

Addig nem tudod, mit jelent szeretve lenni, amíg nem várt haza egy kutya.

Tarabó_Zsófi P>!

A kétlábúak álmokat kergetnek.
A kutyák macskákat.

Sajtkukac94 >!

A kutya a halálba is követi gazdáját. Csak az állatorvoshoz nem szívesen.

Sajtkukac94 >!

A kutyákat nem zavarja az időjárás… addig, amíg nem esik.