Call ​Down the Hawk – A sólyom nyomában (Álmodók-trilógia 1.) 95 csillagozás

Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

„A ​mágikus ellentéte nem az átlagos. A mágikus ellentéte az emberi.”

Az álmodók köztünk járnak… ahogy azok is, akiket megálmodnak. Az álmodók átka, hogy nem tudják abbahagyni az álmodást – legfeljebb megtanulhatják irányítani. Azok, akiket megálmodtak, nem élhetik a saját életüket, és ha az álmodójuk meghal, ők elalszanak örökre.

És vannak azok, akik üldözik az álmodókat. Hogy kihasználják és csapdába ejtsék őket. Hogy megöljék őket, mielőtt az álmaik kipusztíthatnák az emberiséget.

Ronan Lynch álmodó. Képes áthozni az álmaiból különböző ritkaságokat, de akár katasztrófákat is a hétköznapi valóságba. Jordan Hennessy tolvaj. Minél közelebb kerül ahhoz, amit meg akar szerezni, annál szorosabban kötődik hozzá.

Carmen Farooq-Lane vadász. A testvére álmodó volt – és gyilkos. Látta, mit képes tenni egy emberrel az álmodás. Ahogy azt is, milyen károkat tudnak okozni az álmodók. Bár az mind semmi a közelgő pusztuláshoz képest…

A világszerte rajongva… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

520 oldal · ISBN: 9789635617593 · Fordította: Nagy Boldizsár
520 oldal · ISBN: 9789635617609 · Fordította: Nagy Boldizsár
520 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635617586 · Fordította: Nagy Boldizsár

Ronan Lynch · Adam Parrish · Declan Lynch · Jordan Hennessy · Matthew Lynch

K_E_D_I_N_A>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Nekem nagyon tetszett a Hollófiúk sorozat és annyira örültem, hogy Ronan sorozatának első részét lefordították. Szerencsére ebben se kellett csalódnom. Adam és Ronan párosát imádom, nagyon aranyosak és annyira sajnáltam, hogy olyan kevés rész volt, amikor csak ketten voltak. Örülök, hogy Ronan találkozott végre egy másik álmodóval, bár Jordannak nagyobb szüksége volt rá. off. Végre Declant is megismerjük rendesen és nem csak úgy mint az unalmas, normális Lynch testvért.

whisperingwithwolves>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Maggie Stiefvater munkásságát már nagyon régóta követem, s habár a Hollófiúkkal nem indult zökkenőmentesen a kapcsolatom, a harmadik kötettől igazi kedvenc lett, és olyannyira beszippantott a világa, hogy nem akartam, hogy véget érjen. Ronan lett az egyik kedvencem, így természetes volt, hogy amint megjelenik magyarul az ő története, el fogom olvasni, és megnézem mit is álmodott meg neki az írónő, hiszen, aki Maggie-től olvas, az olyan, mintha belecsöppent volna egy álomba.

A sólyom nyomában Ronan kalandjait fedi le, s így az első rész után is elmondhatom azt, hogy igazán izgalmas, kalandos, néhol mélabús, álomszerű, de nagyon is különleges történettel van dolgunk, ami nemcsak a Lynch testvérekről szól, hanem náluk nagyobb hangsúllyal rendelkező eseményekről. Olyan események hálózata ez a kötet, ami az elejétől szépen építkezve fedi fel magát előttünk, s ami a végéig rejtélyes és titokzatos marad. Nemcsak az álmokat helyezi előtérbe, hanem a családot, az egységet és az összetartozást is. Ronan mellett Declan és Matthew is nagyobb szerepet vállal az események alakulásában, picit közelebbről is megismerhetjük őket, és mellettük olyan érzéseket élhetünk át, mint a beolvadni akarás, csalódás másokban, és a leplezetlen igazság feltárása iránti vágy. Mindezt az írónő már ismert kellékeivel bolondítja meg, s végig érezhető a köteten az a különleges atmoszféra, amit Maggie Stiefvater minden egyes leütött szóval egyre jobban megalapoz, s ami fontos mozgatórugója a történetnek. De már nemcsak Ronan fontos, hiszen maga a történet több szálon is fut, már nemcsak ő az egyetlen álmodó, már nemcsak ő képes teremteni, s nemcsak neki van vesztenivalója. Az első kötet az egész képnek egy töredéke, ami még csak megalapozza, sejteti a trilógia igazi valóját, s azt, miért is írta meg az írónő. A Lynch testvérek mellett Hennessy és Jordan, majd Farooq-Lane is alapjaiban változtatja meg a kötet cselekményét.

Míg a Lynch testvérek hozzák a szokott formájukat, mankót nyújtva ezzel a cselekmény hálójában, addig Hennessy és Jordan újabb kérdéseket vetnek fel, míg Farooq-Lane érzelmekkel és meghökkentő információkkal szórakoztat minket. Az első fejezetek, és a kötet első harmada még csak a bevezetés, sokáig nem áll össze a kép, viszont amikor kezdenek összeállni a szálak, és végre keresztezik egymás útját onnantól nincs megállás, rabul ejt a kötet. Amint elkezded olvasni, képtelenség lesz letenni, vagy éppen másra figyelni, mert A sólyom nyomában befészkeli magát a fejedbe, és nem hagy aludni.

Nem hagyja, hogy másra gondolj, és az utolsó sorok után sem enged el, hiszen olyam csattanóval ér véget, amire nem számítasz, és ami után szomjazol a folytatásra. És még most sem hiszem el, hogy így ért véget. Végig izgalmas, de amikor végre a tetőfokára hág az izgalom, bumm vége, leteper, magába temet és kérdések millió cikázik a fejedben miatta. S igazából miről is szól a kötet? Nehéz megmondani, mert valójában mindenről. Életekről, álmokról, kapcsolatokról és a világról. Egy próféciáról, az Álmodókról, a moderátorokról és a vizionáriusokról. Barátságokról, szerelmekről és a halálról. Magáról a végzetről, ami elkerülhetetlen, ami egyre közelebb kerül, s ami elől nem tudunk elmenekülni.

A kötet minden egyes szava kincs, olyan különleges adomány, amit vétek nem megismerni. Maggie Stiefvater nem egy mezei írónő, olyan egyedi hangja van, amit nem lehet utánozni, s ami 1000 kötet közül is kitűnik, s ez a hang végig érződik A sólyom nyomában alatt, s egy percre sem hagy el minket. Hatalmas képzelőerővel megálmodott történet, ami egyszerre egyedi, és ami úgy dönt le a lábadról, mint egy tomboló hurrikán. Imádtam benne, hogy olyan aprólékos és részletes volt, mégsem mutatott magából túl sokat, s közben titokzatosnak is megmaradt.

Haladunk a cselekménnyel, s közben a már megkezdett szálak is beérnek, kibontakoznak és egy teljesen új oldalukat mutatják meg. Nem fekete-fehér, hanem színek tömkelege, ami a maga sodródó lendületével szed darabokra, s aztán rak újra össze. Sokszor eszméltem arra, hogy igen, ezt akartam a Hollófiúk alatt is, és végre én is megértem a történethez. Megértem agyilag, emberileg s emocionálisan is, hiszen elbűvölt és rabul ejtett.

Amikor a Hollófiúk első két részét olvastam még nem álltam készen rá, de A sólyom nyomában pont a legjobbkor talált meg. Nemcsak Ronan vont a bűvöletébe, hanem az egész történet, az a kezdeti szál, amit elvet az írónő, s amiben nagyon nagy potenciál terjeng, amit az utolsó oldalakig érlel, s ami mindent megváltoztat. Ha egy szóval jellemezném azt mondanám, hogy zseniális.

Bernie21 P>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Elég ambivalens a viszonyom ezzel a történettel. Az elején úgy indultunk, hogy nem igazán éreztem rá, nem is nagyon szerettem. Lassan is haladtam és állandóan elkalandoztam, félre akartam tenni, csak Maggie stílusa miatt tartottam ki. Valahogy úgy tud írni, hogy ha útálom is a karaktereket, vagy nem tetszik a történet, ahogy ír, az kárpótol.
Szóval, hirtelen bejött sok új szereplő, akiket nem tudtam hova tenni. Ki a jó, ki a rossz, ki lesz a főgonosz, az elleség? Carmen Farooq-Lane meg a moderátorok egyértelműen a negatív oldalamra kerültek. Parsifal Bauer egy idegesítő kis p.cs, de azt hiszem, már inkább sajnáltam spoiler, de Liliana már az első megjelenésével irritált.
Jordan Hennessy – na itt egyértelműen megkavarodtam. Át kellett billennie az agyamnak, hogy felfogjam az egészet. Kb. a könyv felétől, vagy kicsivel hamarabb kezdtem érezni, hogy fog ez tetszetni :) Ahogy rájöttem, kinek mi a szerepe, melyik oldalon áll. Ahogy megjelentek spoiler, onnantól már tényleg le sem tudtam tenni, nagyon érdekelt, hová megy az egész, mi sül ki belőle, meg különben is, ki a fene az a Bryde? És hol, hogyan kötődnek a karakterek, futnak össze a szálak, az újak a régivel.
Úgyhogy mikor elolvatam az utolsó mondatot spoiler, csak ültem és néztem ki a fejemből. Majdnem el is felejtettem, hogy ezért nem szoktam sorozatokat rögtön megjelenéskor olvasni, vagy amíg nem jön ki a többi rész… Még szerencse, hogy már úton a második off, de a 3. még angolul is csak nemrég jelent meg, és szinte látom, hogy a következő részben még több kérdés lesz, és lerághatom az összes körmöm, mire a befejező rész elém kerül.
Tulajdonképpen max. * is lehetne, de pár apróság miatt mégsem. Azt érzem, hogy ezt többször kell olvasni. A másik: Adam. Mi ez? Nekem ugyan alapból nem kedvencem, de mi történt vele, miért ilyen fura? És kicsit sok volt Declan-ből is, ráadásul az ő személyisége abszolút ellentétes lett azzal, ahogyan megismertük. Nekem kicsit hirtelen ez a „világváltás” is. Szóval több a kérdés, mint a válasz, és ülepedni kell, így elsőre ennyi :)

tonks>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Maggie Stiefvater különleges író és ezt bizony néha elfelejtem. Vagy csak ne keressek magyarázatot arra, mennyire elementáris erővel hatnak rám a könyvei kezdései? Az imádatom rögtön teljes lánggal ég, kötődöm az összes főszereplőhöz, aztán soha nem akarok kiszakadni a könyv világából, hát ilyen ez. Believe in magic you muggle!
A Hollófiúk az egyik kedvenc fantasy sorozatom (újra is kéne már olvasnom, rájöttem), úgyhogy először instant kívánságlista lett ez a könyv is, végül mégsem lett belőle megrendelés, hanem a könyvtárból szereztem be. Naiv voltam, nem vitás, ebből kell majd saját példány, hát nem élhetek nélküle!
Végig feszültség volt bennem olvasás közben, mert sosem tudtam, hogy mi fog várni a következő fejezetben. Egy-két előre látható fordulat látszik ugyan, de a hozzá vezető út is nagyon ritkán, aztán mindig olyanok történtek, hogy…. huhhh. Örülök, hogy az írónő szánt egy trilógiát Ronan Lynchnek és az álmodó képességének, mert nagyon egyedi és általában zseniális, amit megalkotott vele, sok lehetőséget rejtő erő ez és szerintem egy éven át ellennék Ronan farmján a sok álmodott furcsaságot tanulmányozva. A testvérei úgy rémlik, hogy annyira nem érdekeltek a Hollófiúk idején, de most velük is törődtem, sőt, örültem, amikor Declanes fejezet következett, csodálkoztam is kicsit, hogy ez is hogy történt, hogy törődöm ezzel a szürke álca mögött forrongó sráccal. Ronan barátainak hiánya eleinte furcsa volt, de ez az ilyen spinoffok rákfenéje, hogy nyilván hiányzik eleinte Gansey és Blue, meg Adam. De jól megoldotta Stiefvater, hogy az új szereplők viszik előre a cselekményt és közben elképzelhetjük, hogy Ganseyék boldogok és a visszatérésük későbbre várható. Adam… már más tészta kicsit, egy részem azt mondja, hogy több romantika kellett volna, a másik azt, hogy ez nem egy romantikus történet, semmi értelme nem lett volna túltolni ezt a vonalat. A harmadik részem meg azt mondja, hogy ez így volt tökéletes, akárhányszor megjelent Adam Ronan mellett, vagy a gondolataiban, annak súlya és jelentősége volt. Minden Adam és Ronan tartalmazta mondat gyönyörű, szinte nyers költészet és ahw, kész voltam. Adamnek a saját életét kell élnie, de remélem ez továbbra is Ronan körül fog kanyarogni, hogy a végén ketten boldogok legyenek.
A történetről: bár azt mondanám, hogy nem történt olyan sok minden, mégig nehezen foglalnám össze pár mondatban. A vizionárius szálat éreztem a legidegesítőbbnek, annyira nem tudtam rezonálni az abban levő szereplők egyikével sem, viszont a Henessys, Declanes, Ronanes vonal kárpótolt és a befejezés is jól sikerült. Nem klasszikusan lezárt, de egy trilógia nyitó darabjától nem is várok ilyet. Úgy nagyjából békésen hagyta a lelkem, már ezt is értékelem.
Remélem hamarosan megkapjuk a folytatást magyarul.

Aniramemm P>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Nos megint nem jó sorrendben olvastam. Csak azt láttam, hogy ez a könyv egy trilógia első része, így én még a Hollófiúkat nem olvastam. És így nekem ez a könyv nagyon sokra és nagyon töményre sikeredett. Nagyon sok információt kaptam egyszerre és nem is mindent tudtam megjegyezni. Volt, hogy elveszítettem a fonalat. És néha olyan elborult dolgok történtek, hogy nem tudtam magam elé képzelni és azt nem szeretem. Na de ennek ellenére sok mindent élveztem a könyvben, a testvéreket mindenképp. A történet másik szálon futó szereplői a „Hennessyék” szintén nagyon érdekesek voltak. Aztán ott volt a harmadik szál Farooq-Lane meg Parsifal, majd Liliána. Azt hiszem, hogy előre kell vennem a Hollófiúk sorozatot, hogy összeálljon a kép. Összességében nagyon izgalmas volt, borús hangulatú, szomorú és nehéz, de unatkozni nem hagyott. Egy erős négy csillag.

Bogi_könyveskuckója>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

A Hollófiúk az egyik kedvenc könyvsorozatom volt. Nagyon megfogott a fantasy világa, teljesen beleszerettem. Ronan kezdetben nem volt szimpatkus, de a könyvek végére annyira megnyílt a karaktere, hogy feloldódott bennem a közömbösség iránta. Nem is volt kérdés, hogy ezt a sorozatot is elolvasom, főleg, hogy Ő a főszereplő.
Maggie ismét nagyot alkotott. Jó érzés volt ismét vissza csöppenni, ebbe a világba. Igaz, kicsit más körülmények közé.
Végre jobban is megismerhettem a Lynch tesókat, akik a mostani cselekmény középpontjában álalnak. Declant nem igazán szerettem a Hollófiúkban. Unalmas volt és kioktató. Ebben a részben, azért megtudjuk ennek a hátterét is, hogy miért kell olyannak lennie, amilyen. Végülis Ő az, aki a két öccsét a hátán cipeli és simítja el körülöttük a balhékat.
Matthew egy igazi kis cukipofa. Róla többet nem ia tudok elmondani. Talán még annyit, hogy olyan kis elveszett és a tesói törődésére szorul.
Ronan álmodó, tehát egy-egy álom alkalmával bármit…ismetlem bármit áthozhat az álomvilágból, még akár magát az Ördögöt is. Kiderül azonban, hogy nem Ő az egyedüli a világon.
A fiúk, miközben a saját múltjukra próbálnak fényt deríteni, másokkal is összeakadnak. Tolvajokkal, olyanokkal, akik szerint az álmodók veszélyesek és létezniük sem szabadna. Vagy éppenséggel potenciális szövetségesekkel. Sok megoldatlan rejtély és titok övezi a Lynch tesókat. Még egymás előtt is vannak titkaik. A könyvben viszonylag mindegyikük a saját útját járja, melyek néhol kereszteződnek.
Izgalmas és kivételes story volt. Nagyon várom a következő részt.

Cin P>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Hűha. Még középsuliba ismertem meg a könyvsorozatot és akkor is volt egy olyan varázsa. Nem olyan fajta olvasmány amihez hozzávagyok szokva mégis nagyon imádom. Örülök, hogy Ronan kapott egy külön álló kötetet az is tetszett, hogy több szemszögből elénk tárul a történet. A vége elég rejtélyesre sikeredett, sok kérdést felvet bennem azt is sajnáltam, hogy Ronan és Adam összesen 3 jelenetet kapott.. Viszont nagyon várom a második részt! A folytatás sokkal izgalmasabb lesz.

Gabria>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Ez a konyv a lelkiallapotomnak ugy kellett mostanaban, mint novenynek a napfeny. Nagyon szerettem.

Olyan dolgok tortentek itt, hogy az eszbonto. Az a kaosz, ami a konyvben volt, egyszerre zsenialis es borzaszto. Olyan kepi vilaga van szamomra, olyan hangulata… Ha valamiben, ebben igazan jo elmerulni.

Leirasok, alomkepek, izgalomkeltes, kreativitas… Ezekben profi az irono.

Annyi minden tortent a kotetben, hogy azt lehetetlen lenne felsorolni. De a vege nagyon izgalmasra sikerult off.
Azt hiszem, off minel elobb be kellene szereznem a masodik reszt. :)

Heléna_Szilágyi I>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

„Előnyben vannak azok, akik olvasták a Hollófiúk sorozatot, bár szerintem önmagában is megállja a helyét ez a regény, mert a világ megértéséhez és a régi szereplők múltjából kapunk elég információt a történetben ahhoz, hogy élvezhető és érthető legyen.”
„Sok szálon fut a történet, rengeteg szereplőt mozgat és sok titkot, meg hazugságot tartogat a számunkra, így az elején talán nehéz belerázódni, a végén viszont alig tudtam letenni. És ez a függővég! A következő részt akarom, de azonnal! Na, de ne fussunk ennyire előre!”
„Maggie Stiefvater stílusa rögtön levesz a lábadról, mert találkozik benne a gyönyörű megfogalmazás a fekete humorral, amitől imádtam minden egyes sort, még ha az elején zavart is, hogy a sok szereplő miatt egy kicsit zsúfoltnak éreztem a történetet, és nehezen tettem a helyére, ki hol van, mit csinál és kicsoda. De aztán letisztult a kép, letisztult az is, kinek mi a motivációja, és merre tart a történet.”
„Számomra Declan személyiségfejlődése tetszett legjobban, és nagyon várom, hová lyukad ki az ő szála. Nagyon tetszett a Tündér Bazár kaotikus megjelenítése, és az is, hogy a festészet, a művészet milyen sok szerepet kapott ebben a kötetben.”

„Rengeteg halál, hazugság és áldozat. Bár A sólyom nyomában a vörös pöttyös könyvek égisze alatt jelent meg, nemcsak a young adult történetek típus jegyeit viseli magán, hanem kőkemény fantasy meg thriller is egyben, így a felnőttek ugyanúgy élvezhetik, akárcsak a kamaszok. Maggie Stiefvater különleges stílusa és egyedi világa beszippantja az olvasót, tragikus sorsú, ám szerethető karakterei elbűvölőek, történetvezetése pedig izgalmas és fordulatokkal teli.”

Teljes cikk: https://lenduletmagazin.hu/almok-es-almodok-ajanlo-magg…

mrsglass P>!
Maggie Stiefvater: Call Down the Hawk – A sólyom nyomában

Nocsak, nocsak, sokkal szórakoztatóbb volt, mint ahogy vártam! Nagyon régen olvastam már a Hollófiúk-sorozatot, de arra tisztán emlékszem, talán még egy értékelésben is írtam róla, hogy végre nem a rosszfiú nyűgözött le, hanem a jó srác, Gansey. Ehhez képest el sem tudom képzelni, hogy róla olvassak akár csak egy novellával többet is, hiszen Ronan annyival izgalmasabb karakter! Jó felütés volt ez a könyv, kicsit sajnálom, hogy trilógia, de a szokásosnál sokkal kevésbé idegesített például a fejezetek végén lévő csavar, meg az indokolatlanul váltogatott szemszög, a történet vitt magával. Jó sok szálba belekezdett, nagyon kíváncsi vagyok, merre viszi tovább, és végül hogy alakul mindenki sorsa, biztosan folytatni fogom. Külön említést érdemel, hogy kiválóan szőtte bele az eredeti trilógia szereplőit, se nem túl kevés, nesze semmi, fogd meg jól alapon, se nem túl sok, hogy fájó legyen a hiányuk, bravó! Viszont egyetlen dologban még mindig nem javult sajnos az írónő – vagy a szerkesztői – még mindig vannak olyan részek, ahonnan mintha hiányozna 1-2, vagy inkább 10-20 mondat. Néha azon töprengtem, hogy vajon átlapoztam-e valami fontos infót, de nem, neki egyszerűen ilyen a stílusa, már a Hollófiúknál is ilyen volt.

Könyvmolyképző KU>!

A mágia az, amikor a tűzbe nézel és nem tudod róla levenni a szemed. Amikor a hegyek felé fordulsz, és elakad a lélegzeted. Amikor a holdra pillantasz, és könnyek gyűlnek a szemedbe. Ez a varázslat. A csillagok közti területet kitöltő anyag, a gyökerek közti tér, az, amitől reggel beindul az áram.

Kapcsolódó szócikkek: mágia
DzsDzs88 IP>!

– Meggyőztél. Senki más nem lenne képes szociológiajegyzeteket hallgatni motorozás közben.

Kapcsolódó szócikkek: Adam Parrish · Ronan Lynch
Könyvmolyképző KU>!

Ez a történet a Lynch fiúkról szól.
Három testvérről, és ha az egyiküket nem kedvelnéd, próbálkozz másikkal, mert meglehet, hogy míg emez túl savanyú, addig a másik épp túl édeskés lesz az ízlésednek. Három testvér, három árva. Mindhármuk álomból született. Jóképű ördögök voltak mindegy szálig.

DzsDzs88 IP>!

Ha több világba tartozol, annak az a vége, hogy sehová sem tartozol.

Kapcsolódó szócikkek: Jordan Hennessy
DzsDzs88 IP>!

Ahogy elmentek mellette, Adam arca merő ellentmondás lett: élénk és óvatos, lemondó és lelkes, vesztes és dacos.
Ronan semmit nem tudott akkor Adamről, arról még kevesebbet, hogy ő maga kicsoda, de ahogy lehagyták a biciklis fiút, elkezdődött: Ronan hátradőlt az ülésen, becsukta a szemét, és egy egyszerű, megmagyarázhatatlan, kétségbeesett imát küldött az ég felé:
Kérlek.

Kapcsolódó szócikkek: Adam Parrish · Ronan Lynch
K_E_D_I_N_A>!

Az élet játék, de csak néhányan veszik a fáradságot, hogy részt vegyenek a játékban.

Könyvmolyképző KU>!

Declan Lynch tudta magáról, hogy unalmas.
Elvégre keményen megdolgozott azért, hogy ez így legyen. Ez volt az ő varázstrükkje, amiért nem várt díjat, csak túlélést. Időnként persze elnézte mások életét, és elképzelte, hogy akár az övé is lehetne olyan.

DzsDzs88 IP>!

Micsoda páros voltak ők ketten! Gansey kétségbeesetten kereste a dolgok értelmét, Ronan pedig biztosan tudta, hogy úgysem talál semmit.

DzsDzs88 IP>!

Mi az álom álmodó nélkül? Állat, amit levegőtlen szobába zárnak. Ember, aki kihalt bolygóra került. Vallás isten nélkül. Nélkülünk csak alszanak, mert mást nem tehetnek.

DzsDzs88 IP>!

Olyan lényekkel találkozott, amikkel nem szívesen futott volna össze, ha nincs mellette Ronan Lynch. Olyan helyekre bukkantak, amik képesek lehettek volna örök rabságba zárni, ha nincs ott vele Ronan Lynch. Vad és zavaros erdő volt, de végül is egy szabályt követett: Ronan Lynchét. Az ő biztonsága, az ő vágyai és az ő gondolatai számítottak neki. Ez volt Lindenmere egyetlen igazi iránytűje.
Hennessy érezte: Lindenmere szereti a fiút.

Álmodók-trilógia sorozat · Összehasonlítás