Ahol ​a Hóangyalok laknak 103 csillagozás

Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Tudtad, ​hogyha egyszer készítettél egy hóangyalt, ő örökre veled marad? Soha nem tűnik el. Vigyáz rád és mindig visszajön, amikor szükséged van rá.

Szilvia egy éjszaka hirtelen felriad, és nem tudja, miért. Lélegzetelállító látványban van része – egy hatalmas méretű szárnypárt lát, amely az elképzelhető legpuhább hófehér tollakból készült. Angyal van a szobájában, egy igazi Hóangyal! A hóangyal azért jött, hogy vigyázzon Szilviára és megmentse az életét. Vajon tényleg vigyáz rá, és azokra is, akik fontosak számára?

A könyv nemcsak a gyerekekhez, hanem a gyermeklelkű felnőttekhez is szól, mindazokhoz, akik még hisznek a csodákban, varázslatban. Mindannyian esélyt kapunk arra, hogy visszatérjünk a saját gyerekkorunkba, amikor a valóság és fantázia határai még oly könnyen átjárhatóak voltak. Mert a Hóangyalok bennünk, a szívünkben laknak!
Ebben a mesében a hit ereje ugyanolyan fényesen ragyog, mint azok a kis hópelyhek, amelyek a könyv minden szegletét díszítik.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Manó Könyvek, Budapest, 2022
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635840311 · Fordította: Kádár Annamária · Illusztrálta: Daniela Jaglenka Terrazzini
Manó Könyvek, Budapest, 2021
74 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635840311 · Fordította: Kádár Annamária · Illusztrálta: Daniela Jaglenka Terrazzini

Málnika P>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

”De én mindig itt leszek, és vigyázok rád.”

Az Ahol a Hóangyalok laknak egy szívet melengető, téli varázsos mese a hit és az óvó szeretet erejéről, melyet csodás illusztrációk gazdagítanak. Ráadásként pedig a magyar kiadásban még kapunk egy tanulságos előszót is a mágikus gondolkodásról a sokak által kedvelt pszichológustól és egyben a fordítótól, Dr. Kádár Annamáriától.

Szilvia felriad az éjszaka közepén, meglátogatja az általa korábban készített Hóangyal, akinek küldetése, hogy mindig óvja a kislányt, és ott legyen vele, amikor szüksége van rá. Nagyon magával sodort a történet, nemcsak azért, mert hihetetlenül bájos és a fülszövegben említett gyermeklelkű felnőttek közé sorolhatom magam, nemrég ugyanis átéltem az életemben egy olyan eseményt, amikor biztosan tudtam, hogy bizony ott volt velem az őrangyalom. Örülök, hogy ez a kedves mese egy hóeséses napon megtalált a könyvtár polcán.

meseanyu P>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Nagyon szép könyv, a történet és az illusztrációk is. Picit csalódtam, mert egyáltalán nem karácsonyi, én meg olyan indíttatásból olvastam, de ugyanakkor meg persze van benne tél meg hideg is (de ugyanúgy a többi évszak is), ami azért hangulatos volt ezen a hűvös, sötét vasárnap estén.

Kiss_Julianna>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Kedves aranyos történet. Gyönyörű rajzok. Igaz, nekem maga a hóangyal nem tetszik. Én nem ilyennek képzelem el. Kívánnék én is az egész családomnak egy egy hóangyalt. De, ahhoz hó is kellene. Én mindenesetre csinálok…ha lesz hó!

Katica_98 P>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Szép borítójú mesekönyv, de belülről már nem annyira tetszett. Sem tartalmilag, sem az illusztráció. A havazásról, a hóról szépen volt írva, de maga az esemény nem fogott meg. A kis három és félévesem elkapott egy-két mondatot, de szerintem még a hatéveseknek is egy nehéz olvasmány. Üzenete azért van: kell hogy gondoskodjunk másokról.

Porcsinrózsa >!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Ezekkel az ünnepien havas, csillogó külsejű történetekkel szemben mindig fenntartásaim vannak. Itt például az, hogy tucatszámra ismerhetünk „hagyományos” őrangyalos meséket, regényeket. Az őrangyal feladata, hogy vigyázzon a rábízottakra. . Ez nem új dolog, az „alap” ilyenformán tehát adva van. Csak a felépítményt kell ünnepibb díszbe öltöztetni, s mivel úgyis itt a tél, meg a sok hó, nosza, formáljuk át az őrangyalt hóangyallá! Az egész alá pakoljunk egy csodás küllemű, igényes kiadást, és garantált a siker.
A cím azt sugallja, megtudjuk, hogy mi van a hóangyalok lakhelyével. Ám ezzel is adós maradt valahogy a szerző. Azt pedig végképp nem tudom elképzelni, hogy az idős nénik, bácsik fekszenek a hóban, és az „angyalcsináláson” szorgoskodnak.
Szóval ez nekem megint egy kicsit sántít. De nem akarok ünneprontó lenni. Ezért megadtam neki az ünnepi négy csillagot. Ám ünnep híján ez kevesebb lenne nálam.

Paulinusz_Tünde P>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Nagyon szép történet, gyönyörű illusztrációkkal, olyanokkal, amilyeneket mindig szerettem volna rajzolni.
Sajnos nekem nincs Hóangyalom, valahogy mindig elfelejtkeztem róla, pedig néha nem ártana, ha valaki vigyázna rám.
Tehát:
Kedves Télapó, Jézuska!
Idei kérésem, hogy decemberben legyen hó, csendes, puha takaró, mert szeretnék Hóangyalt csinálni!
Köszönöm szépen!
Puszi!

Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Nagyon aranyos történet meseszép illusztrációkkal. Bár nagyon rövidke olvasmány, felmelegíti az ember szívét, és képes elhinni, hogy valóban léteznek csodák.

Gaby_Roney IP>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Aranyos kis történet volt. Megmosolyogtam. A rajztok nagyon szépek, és kifejezők a könyvben. Csodásan volt leírva a tél hangulata, de a legfontosabb a könyv mondanivalója volt: gondoskodni másokról feltétel nélkül. :)

Homolya_H_Tímea P>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Nem erre számítottam, mikor belekezdtem.
Az elején, a kislány ésHóangyal első találkozásakor több olyan szó is elhangzik, amit kizárt, hogy egy kisgyerek értsen, és ez nagyon zavart. Nagyon élményrontó, ha meg kell állni elmagyarázni, mi is van leírva, kivàlt, ha ez gyerekeknek szóló történet.
Igazából a rajzokkal se vagyok kibékülve, Hóangyal arca inkább hasonlít valami templomi oltálkèpre, mint egy kedves lényre.
A történet néhol vontatott, furcsa a stílusa egy gyerekkönyvhöz, olyan túl „szakmai”. off Hóangyal gyakorlatilag egy őrangyal.
A történet vége tetszett, hogy a kislány minden szerettének hóangyalt szeretne, hogy ne csak rá, hanem ràjuk is vigyázzon valaki.
Egy kérdés merül fel bennem: mi van, ha tucatszám készítek hóangyalt? Akkor annyian vigyàznak rám?

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Maggie O'Farrell: Ahol a Hóangyalok laknak

Tudtad? Ha lefekszel a hóba, és csinálsz egy Hóangyalt, az életre kel, és ezentúl ő lesz a védőangyalod. Ha bajba kerülsz, ott terem, és bár nem fogod őt se látni, se hallani, de mindig veled lesz, hogy megvédjen és segítsen neked. Ez az alapötlete Maggie O’Farrell elbűvölő gyerekkönyvének.

Bővebben a blogomon:
» https://sorok-kozott.hu/2021/12/konyvajanlo-maggie-ofar…

Belle_Maundrell >!

Riadtál már fel valaha az éjszaka közepén anélkül, hogy tudtad volna, miért?

Belle_Maundrell >!

– […] Amikor Hóangyalt készítesz – magyarázta –, az örökké a tied marad, soha nem tűnik el. Mindig figyel rád, de csak akkor jön vissza, amikor szükséged van rá.

Niki P>!

A világ varázslatok színtere, amelyet szándékaid és kívánságaid irányítanak.

Belle_Maundrell >!

Most már biztosan tudta, hogy a Hóangyal ott van vele, és folyamatosan figyeli, ahogy azt megígérte. Nem felejtette el, és tudta, hogy soha nem is fogja.
[…]
– Köszönöm – suttogta az ég felé.
Nem érkezett válasz.

Belle_Maundrell >!

– Hiányzol, ha nem vagy itt.
– De én mindig itt vagyok – válaszolt a Hóangyal.

Niki P>!

– Én vagyok a te Hóangyalod.
– A micsodám? – kérdezte meghökkenve Szilvia.
– Hóangyal – ismételte meg a látogató.
– Milyen hó?
– Hó – suttogta lassan, elnyújtva, a végét szótagolva – an-gyal. Nem hallod jól?
– Nem a hallásommal van baj! – kiáltott fel Szilvia

theodora P>!

A mágikus gondolkodás jellemzője, hogy a gyermek azt hiszi, a dolgok és a jelenségek kőzőtt varázslatos oksági viszony van, és úgy véli, ezek felhasználásával irányítani is tudja a világot.

Előszó (dr. Kádár Annamária)

Belle_Maundrell >!

– Hóangyal – suttogta Szilvia –, visszajössz?
A Hóangyal most mosolyodott el először.
– Soha nem megyek el – felelte. – Reggel már semmire sem fogsz emlékezni. Ez a helyzet a Hóangyalokkal, soha nem látsz minket, és soha nem emlékszel ránk. Ha mégis, akkor azt gondolod, hogy csak egy furcsa álmot láttál. De én mindig itt leszek, és vigyázok rád.

Hóvirág72>!

Riadtál már fel hirtelen az éjszaka közepén anélkül, hogy tudtad volna, miért? Csupán a Hóangyalod suhanhatott el fölötted, miután meglátogatott.