A ​köztünk lévő távolság 29 csillagozás

Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Egy hideg londoni délutánon Stella összetalálkozik egy férfival, akit évek óta nem látott, de az arcára azonnal ráismer – vagy legalábbis úgy gondolja. Pontosan ebben a pillanatban, Hongkongban Jake rádöbben, hogy a körülötte tolongó, a kínai újévet ünneplő tömeg veszedelmessé kezd válni.
Semmit nem tudnak egymás létezéséről, de mindketten menekülnek az életükből: Jake egy olyan távoli helyet keres, amely egyetlen térképen sem található, Stella úti célja meg Skócia, amelynek jelentőségét csupán Nina, a nővére érti.
A köztünk lévő távolság a párhuzamos életekről, félrecsúszott azonosságokról, és két lánytestvér közötti kötelékről szóló regény. Legfőképpen azonban két ember szerelmi története, akik még sohasem találkoztak egymással.

Eredeti cím: The Distance Between Us

Eredeti megjelenés éve: 2004

GABO, Budapest, 2012
420 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895679 · Fordította: Kiss Marianne

Amadea>!
Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Nagyon meglepődtem, hogy mennyire szerettem olvasni ezt a könyvet (ha @cseri nem hasonlítja az Együtt lehetnénkhez, valószínűleg felé se nézek), egyáltalán nem csajos, mint ahogy a borító és az ajánlás (Elle magazin) alapján gondoltam volna. Igen, két ember áll a középpontban, de az ő történetük csak a könyv vége felé válik hangsúlyossá, addig a családjaikat ismerjük meg a nagyszülőktől kezdve, mozaikszerű képekben felvillantva. Azt szerettem a legjobban ebben a regényben, hogy a lelki problémákat, fájdalmakat könnyedén, de nem elbagatellizálva mutatja be, finoman, mégis a súlyokat éreztetve.
Keresni fogom az írónő többi művét is.
(Bővebben a blogban.)

cseri>!
Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Maggie O'Farrellnek egyszer volt egy jó ötlete, amit jól is írt meg, ez volt a Miután elmentél. Azóta már az ötödik könyvénél tart, és ebből három jelent meg nálunk, de remélem, meg fog a többi is most már.
Ami ezt a könyvet illeti, hát, nehéz megírni egy szerelmi történetet úgy, hogy ne legyen szirupos, giccses és elcsépelt, szóval ilyen szempontból nem vágta könnyű fába a fejszéjét. Kicsit meg is tekerte persze, muszáj volt, van benne Hongkong például, meg egy nagy titok, amiről csak azt lehet tudni, hogy van, de hogy mi, az sokáig nem derül ki, no hát, mi más lenne a lényege a titoknak.
Összességében nem egy túl eredeti alkotás, nekem mégis tetszett.
Kicsit az Együtt lehetnénk-re emlékeztet Gavaldától.

Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Sajnos ez a könyv rendesen felmérgelt. Nagyon nehezen tudnám összefoglalni, miről is olvastam kicsit több, mint négyszáz oldalon keresztül. A családregénynek induló történet mindössze 4 részből áll. Nincsenek fejezetek, csak rövidebb, különálló bekezdések. Ezek a bekezdések hivatottak a váltott szemszögnek is eleget tenni. Mindezek rövidek, így nagyon gyorsan olvasható.
Ennek ellenére engem nagyon zavartak az időbeli váltakozások, mire feleszméltem, hogy most ez egy múltbeli jelenet, már vége is volt az adott szakasznak.
A kezdeti káromkodás és megszámlálhatatlan izé-zés végett egészen a feléig 2 csillaggal értékeltem. Volt egy határ, amikor már untatott. Az egész olyan volt, mint egy zaklatott napló olvasása, feszített tempóban. Túl a 200. oldalon megtört a jég, és kezdett érdekesebbé válni, kavarodtak az amúgy sem sima szálak.
A párbeszédek ugyanakkor nagyon rövidek, kevés tartalommal, inkább elbeszélések a jellemzőek. A szerelmi szál kusza , érthetetlen, a szereplők mintha nem is lennének, nincsenek kibontott, felépített karakterek.
Nagyon sajnálom , hogy nem tudott meglepni a második fele sem tetszett, teljesen mást vártam, de kitartottam a végéig, amolyan hátha, utolsó remény szikrája. Aztán elérkezett az utolsó oldal, egy számomra furcsa, befejezetlen lezárással.
Összességében sajnos vegyes érzelmekkel fejeztem be ezt a könyvet. Talán, csak rossz időben talált meg és idővel, majd ha újra előveszem, már jobban tudom szeretni. De most ez sajnos csalódás. Pedig a borító és a fülszöveg mennyire megnyerő…. :/

ZsuZsanna5>!
Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Kicsit tartottam ettől a könyvtől, de olyan szép, nyárias borítója van, hogy nekiláttam. Persze nyarat csak nyomokban tartalmaz, így a borító némiképp megtévesztő. Helyette találtam érdekes karaktereket, izgalmas múltfeltárást, bonyolult kapcsolati hálókat. A szerelmi szál kissé csökött, de ezt nem bántam, mert számomra nem itt volt a hangsúly, hanem traumaábrázoláson, amelynek szálát óvatosan, lassan fejtette fel az író. És ez tetszett.

meseanyu P>!
Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Biztos az összenőtt lánytestvérek miatt, de nekem leginkább a Highgate temető ikrei jutottak eszembe, és habár ez egy hajszállal kevésbé ragadott magával, azért mindenképpen érdemes odafigyelnem a szerzőre, mert nagyon nekem tetszősen ír.

klaratakacs P>!
Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Jó ötlet, jó megvalósítás. Nem szirupos történet, sőt épp ellenkezőleg, mégis benn van, ogy élhetünk a bánatainkkal, rossz élményeinkkel együtt is boldogan.

Vascello>!
Maggie O'Farrell: A köztünk lévő távolság

Egyszer olvasható, bár könnyednek nem minden esetben mondható könyv. Van mondanivalója, de stílusa miatt nem biztos, hogy keresni fogom az írónő további könyveit.

amerika24>!

„ Az anyaság világos, előre megírt dolog.Azzal a kilenc hónappal, amelyet az ember egy másik lénybe bezárva tölt el, életre szóló, megíratlan szerződést köt, amit soha nem lehet megsemmisíteni. Az apaság azonban bizonytalan, meghatározatlan, és szinte semmi másból nem áll, csupán egy űrbe kilőtt, farokkal ellátott sejtből. ”

katacita I>!

Fejét kezébe hajtva olvasott, s az utolsó, amire emlékszik, hogy az a könyvbeli ember épp leereszkedik egy régóta használaton kívüli kútba.

dontforgettosmileandread P>!

Ha az ember elég messze megy, többé soha nem érheti utol magát.

dontforgettosmileandread P>!

-Meg kell próbálnod, hogy ne gondolj rá- mondja egy hang, talán a Nináé. – Amikor eszedbe jut, el kell tolnod magadtól. Én is ezt teszem.

katacita I>!

– A kisbabákkal az a probléma – folytatja Nina –, hogy az ember csak akkor tudhatja meg, hogy akar-e gyereket, amikor már van gyereke. De akkor már túl késő. Nem küldhetjük vissza, igaz?