Az ​elveszett fogsor (Rémálmok kisboltja 2.) 37 csillagozás

Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

A kilencéves Ninni nem ijed meg egykönnyen! Mivel nincs elég pénze biciklire, munkát vállal a Rémálmok Kisboltjában, mely mintha maga is önálló személyiséggel rendelkezne.
Mikor Lukács, a vámpír reggel nem találja a fogsorát, Ninni felcsap detektívnek. A nyomok a padlásra vezetnek…
A sikeres finn sorozat már három kötetből áll, kiadási jogait eddig tizenkét országban vették meg.
„A Rémálmok Kisboltja varázslatos világba röpíti az olvasót, ahol bármi megtörténhet. És meg is történik! Egyszerre ijesztő, vicces és szórakoztató, tele csodálatos, apró részletekkel és érdekes szereplőkkel. Minden gyerek ilyen helyre vágyik!”
Lindy Andersen, kiadóvezető, Fontini Forlag, Norvégia

Eredeti megjelenés éve: 2019

Cerkabella, Szentendre, 2021
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808487 · Fordította: Bába Laura · Illusztrálta: Teemu Juhani

nicosia P>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Jajj a fogatlan vámpírja… Régóta egészségtelen rajongással viseltetek a „rémisztő” gyerekkönyvek iránt, és ez még ráadásul írtó cuki is. A történet maga rövid, de vicces, a rajzok jól illenek a cselekményhez, bár a színvilága nem túl élénk. A szöveg gyorsan olvasható, akár önállóan is. Nagyon szerethető, ráadásként pedig – hiánypótló módon – tartalmazza a rémálomtészta receptjét is.

meseanyu P>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Nagyon jó ez a sorozat, remélem lesz még belőle sok rész, mert a gyerekek nagy élvezettel olvasnák szerintem. Folytatódnak a kissé bizarr, de nagyon vicces kalandok, most épp egy helyes vámpírral hozza össze a sors hőseinket. Nagyon elkapta a szerző a korszellemet, azt hogy (unokahúgomból kiindulva) mi tetszik az ennyi idős gyerekeknek. Rákerestem az írónőre egyébként, és kiderült, hogy egy korombeli, roppant szimpatikus, lila hajú finn hölgy. Engem megvett kilóra. :-)

Kicsibogár>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Ez a rész is hátborzongatóan aranyos volt. Legjobban Ninni köténye tetszett, ami minden oldalon más „szellemkifejezesét” mutatott meg nekünk. A képek és a szöveg is szuper, remélem lesz még folytatás.

L_Lívi P>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Ez is írtó cuki volt! Jó poénok és SZUPER illusztrációk plusz egy fogatlan vámpír. Nekem nem kell több. Abszolút ötcsillag. :)

Dagan72>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Imádom ezt a sorozatot, de ez a rész nem tetszett. Egyrészt én nagyon nem bírom a vért, másrészt igen, idegesítő, ahogy a vámpír beszél. (Alig várom a következő részt, láttam belőle képet az illusztrátor Teemu Juhani FB oldalán, jó lesz.)

LibrariAnne>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Halálra nevettem magam ezen a könyvön, én szeretem a kissé morbid humort. Nagyon jó a fordítás is szerintem. Kezdő olvasóktól kezdve minden korosztálynak ajánlom. :)

Éva_Mezőfalvi>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Ez nagyon jó volt. Végig nevetgéltük a fogsor kutatást :). És jók a rajzok is.

Snora>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Kicsit unalmas történet, de cserébe kellően rémisztő és trutyis dolgok voltak benne egy hatéves fiú számára. Engem irritál, mikor beszédhibás egy szereplő, annyira fura felolvasni, a helyeset szoktam. Itt túl lett szerintem tolva. Az illusztráció nagyon jó.

lakatoszoltan>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Szuper, mint az első rész. A rajzok nagyon zseniálisak.

AnnaP>!
Magdalena Hai: Az elveszett fogsor

Nagyon vicces, színes könyvecske! Sokszor hangosan felnevettem olvasás közben!

Nikolett0907 P>!

Ninni túl volt első munkanapján a Rémálmok Kisboltjában.

Melodía>!

Beletörik a foga: Megtörténhet, ha valaki a páncélon át próbál egy lovagba harapni

Rémálmok kisboltja sorozat · Összehasonlítás