Pepe ​és a zenekar 41 csillagozás

Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Pepe nagyon boldog! Ma este koncert lesz az erdőben. De hol vannak a zenészek? Ó, már jönnek is sorban, hogy részt vegyenek a vidám zenés sétán!
Egy mese és 16 zenei részlet Saint-Saëns: Az állatok farsangja című művéből.
Nyomd meg a hangszórót, és megszólalnak a zenekar hangszerei.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kis zenélő könyveim Geopen

Geopen, Budapest, 2018
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155724626 · Fordította: Joannovics Mária

bagie P>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Egyelőre Pepe és a jazz történetét nálam egyik kötet sem tudja felülmúlni, de ez a kötet is jó lesz a kisfiamnak mindenféle hangszert megmutatni (és nekem is újdonságokat tanulni :))

josageszter>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Ez elég gyenge volt a többihez képest. Itt nincs semmi sztori, csak mindegyik állat zenél egy hangszeren. Ráadásul sokszor nem is csak az az egy hangszer hallható és akkor találja ki a gyerek, hogy melyik is lenne az. Értem, hogy zenei részletek, de jobb lett volna, ha tényleg csak egy hangszert hallható.

lenne P>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Bár ez sem rossz, de nekünk a Mozartos az etalon. Azt nem veri. Talán a mellékzörejek miatt is…ebben annyira nem viccesek. De nagyon cuki.

Juca P>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Ötletes könyvecske, amelyből a gyerekek megismerhetik a hangszereket. 3 éves kortól ajánlják, de a 1,5 éves lányom odavan érte, igaz, csak felügyelettel lapozgatja. Sajnos már így is egy kicsit megsínylette a könyv az olvasást. Szuper, hogy meg lehet hallgatni, melyik hangszernek, milyen hangja van, emellett néhány vicces hangot is belecsempésztek az alkotók, ezek közül a kakukk a favorit. A könyvben megszólaló hanszerekről is találunk benne egy összegző oldalt. Pepe kutyus is nagyon aranyos. A történettől ne várjunk sokat, itt inkább a zenén van a hangsúly.

zyzmut>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Nem tudom, ki élvezné jobban: én vagy a gyerek. :)
Egy biztos: a zeneszeretetre való nevelést nem lehet elég korán kezdeni.

Uzsonna>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Tetszik az ötlet, hogy Pepével együtt a kisgyermek is megismerheti a különböző hangszerek hangját egy (vagy inkább több) gombnyomásra.
Azt is felfedezhetik, hogy mennyi helyen hallható zene, és a környezet zajait is meg lehet szólaltatni.

Ildiko_Lengyak>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Imádja a gyerek, egyfolytában ezt a könyvet akarja olvas(tat)ni, én meg örülök, hogy 1) jobban érdekli egy könyv, mint a mosógép. 2) megismerkedik a zene világával, 3) gyerekdalokon kívül egyebet is hall.

Pennmenelien P>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Az „alap” zenekari hangszerek megismerésére kiváló kis könyv, meg az utolsó oldalon azt is meg tudjuk hallgatni, hogy hogyan szólnak együtt a hangszerek egy rend szerint. Merthogy minden hangnál más és más részletet emeltek ki, hogy megismerjék a gyerekek a hangszerek hangjait, és szerencsére nem kell keresgetni az ismerős dallamok pontos címét, mert beleírták őket a könyvbe.

zsofi1986>!
Magali Le Huche: Pepe és a zenekar

Szuper kis könyv, zenerajongó gyerekeknek kihagyhatatlan. Ebben a részben a hangszerek egyesével meghallgathatóak. Első nap minimum 40-szer olvastuk el és hallgattuk meg. Egyetlen kis negatívuma, hogy nekünk lehetnének hosszabbak a zenei részletek.