Pepe ​az operában 31 csillagozás

Magali Le Huche: Pepe az operában

Pepe és Betty megnézi a párizsi operaházat, de hamar eltévednek ezen a varázslatos helyen. Viszont így alkalmuk nyílik belesni a színfalak mögé és gyönyörű zenéket hallgatni! Nyomd meg a gombot, és hallgasd a legnépszerűbb operaáriákat! 1 mese és 11 zenei részlet 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kis zenélő könyveim Geopen

Geopen, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155724978 · Fordította: Joannovics Mária

Röfipingvin P>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

Na, már van olyan betét, illetve ária, amit teljes egészében is meghallgattunk. Ez is nagyon bejött a lányoknak.

Magali Le Huche: Pepe az operában

Itt most nem a rövidke történet vitte a prímet. Persze a kicsiknek ez is kissé izgi lehet. Viszont a kötet végén a lehetőség a zenehallgatásra, kiváló. Elkápráztat kicsiket, nagyokat. Ismertebb és kevésbé sokat hallott részleteket élvezhetünk. Nem a mindennap „megszokott” dallamok örömködtetnek meg, de jó ebbe is belekóstolni.

gb_>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

A történet elég vékonyka, bár egy 2-3 éves gyereknek nem is nagyon lehet túlbonyolítani a dolgokat. Sokkal fontosabb, hogy remek darabok vannak benne, én abszolút laikus zenehallgatóként és operaismerőként teljesen ráhangolódtam, és kb. az összes részlet a kedvencemmé vált. Tipikusan az a helyzet, amikor az elején vonakodsz az operától, mert azt hiszed, nagyhangú nők és férfiak rikácsolnak benne teljesen érthetetlenül, aztán rájössz, hogy ennél nagyobbat nem is tévedhettél volna.

Remek zenék jönnek egymás után.

De van köztük egy, ami mindenen túltesz, annyira gyönyörű. Egyszerűen az az érzésem, hogy olyan magasságokig tör, ameddig nagyon kevesen képesek eljutni. A többség valószínű ismeri is: Lascia ch'io pianga, Händeltől.

Uzsonna>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

Párizs, Operaház: Pepével csoportot keresve, operarészleteket hallgatva barangolhatják be a gyerekek (és felnőttek).

Badiga>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

Nekem és a 2 éves gyerekemnek nagyon tetszik. Meg tudja Ő is nyomni, dudolja. A szövegrész nem hosszú így lehet a képre,hangra koncentrálni, vagy éppen a fantázánkból hozzá tenni. Ha meg nagyobb lesz, akkor már meg lehet vele beszélni több nindnet is a könyvről, érdekességeket ( pl Hol vannak ilyen épületek, kik írták a zenei műveket stb.). Nekem felnőttként szintén a zene tetszik, jó hallanni ezeket, megnézni hol, kik által lett felvéve, akár meghallgatni az egészet. A sorozatból többet is vettem.

Millázs>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

Hmmm… lehet, hogy megszeretem az operát?
Szuper könyv! A kicsik imádják, az már bizti!

bessy85>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

A sok jó értékelés után nekem csalódás volt.
Jó az alapötlet, aranyos a kivitelezés.
Maga a történet rövid, oldalanként csak 1-2 mondat. (Oké, nyilvàn ebben a könyvben ez másodlagos.)
A zenei részletek hangja jó minőségű, tiszta, nem halk. Ellenben annyira, de annyira rövidek. Konkrétan 8-15 másodpercesek. :(
Oké, hogy részletek vannak benne és gyerekeknek nem kell hosszúnak lennie, mert az unalmas lenne, de ez így nagyon kevés.
Összességében ennyi pénzért nem érte meg megvenni. :/

Woland>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

A 1,5 évesnél és a 3,5 évesnél is nagy kedvenc lett, főleg elalvás előtt szeretik, nyugtatóak a zenék. Nekem a grafikája nem tetszik, és a sztori sem az igazi, de a zene tényleg nyerő.

Cibetmacska>!
Magali Le Huche: Pepe az operában

1.5 éves kislányom kedvence,naponta veszi elő. A kis gombokkal,azok megtalálásával még a szem-kéz koordinációt is fejleszti és nagyon élvezi ahogy felcsendül a zene. Rendkívül jó minőségű felvételeket játszik le a könyv. A többi részét is beszerezzük.

zyzmut>!

Mimimimimimimimimííííííí
Tititititititititíííííí

Trudiz >!

Az opera énekelve előadott, zenével kísért történet.
Vannak női énekhangok: a szoprán, a mezzoszoprán, az alt
és férfi énekhangok: a tenor, a bariton és a basszus.

Trudiz >!

Kórusnak nevezzük, amikor többen énekelnek együtt.

Trudiz >!

A nyitány az a rész, amely a zenekar a történet elején játszik.