A ​második gyilkosság 5 csillagozás

Négy bűnügyi történet
Mág Bertalan: A második gyilkosság Mág Bertalan: A második gyilkosság

Az orvos megállapította, hogy a koponyát a jobb fül közelében két ütés érhette. Az egyiktől a koponyacsont betört. – Látod ezeket az ütésnyomokat?
– Hogyne!
– Csakhogy egyik sem halálos.
– Akkor mitől halt meg? – kérdezte Magos, miközben az orvos lassan a hátára fordította a holttestet.
– Ettől – mutatott a torkára.
– Éspedig?
– A gyilkos rálépett a még élő, de eszméletlen ember torkára.
– Ritka kegyetlen tett.
– Az. A tettes ádáz ellensége lehetett az ügyvédnek…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Célgömb Zrínyi Katonai

Zrínyi Katonai, Budapest, 1982

gesztenye11 >!
Mág Bertalan: A második gyilkosság

Mág Bertalan: A második gyilkosság Négy bűnügyi történet

Magos őrnagy – alias a szerző – és nyomozócsoportja ismét munkában, valamikor a 60-as években. Kezdetleges technikával (megfigyelés, ujjlenyomatok, háttértanulmányok, orgazdák, piaci árusok, futtatók, örömlányok kérdezgetése), de annál alaposabb és aprólékosabb nyomozómunkával kapják el a tetteseket, a négy történet közül három rablógyilkosság. A szerző stílusát szeretem, az őrnagyé is tetszik, bár a nyomozók folyton kávét isznak és cigarettáznak. Persze, ez nem baj, csak érdekes, hogy folyton meg is említik. Az utolsó történetnél, ami egy milliós nagyságrendű trezor-rablás, gyilkosság nélkül, nagyon kevés nyommal, viszont annyi tévútra mennek a nyomozók, hogy már kapkodtam a fejem, ki kicsoda, és miért is kell őket folyamatosan figyelni. A tettesek persze itt is meglettek, de ha jól számoltam, másfél év kellett hozzá legalább. Hát ott nem tündökölt a magyar rendőrség – talán nem kellett volna ennyi zsákutca!

gesztenye11 >!

A hatvanas évek vége felé, az egyik reggeli lapban az első oldalra került a hír: Budapesten, ismeretlen tettesek behatoltak egy nagyvállalat irodájába. Feltörték a páncélszekrényt, és csaknem egymillió forintot raboltak el.
Ennyi pénzért abban az időben nyolc-tíz családi házat, vagy öt-hat öröklakást lehetett vásárolni.

261. oldal - A milliós ügy

Mág Bertalan: A második gyilkosság Négy bűnügyi történet