Angol ​Rózsák 22 csillagozás

Madonna: Angol Rózsák

Kik a Bombabimbók? Madonna tudja. A világsztár első gyerekkönyve.

Eredeti cím: The English Roses

Magyar Könyvklub, Budapest, 2003
46 oldal · ISBN: 9635490011 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa · Illusztrálta: Jeffrey Fulvimari

gab001 P
Madonna: Angol Rózsák

Egyáltalán nem terveztem ezt az olvasást, egyszerűen csak megláttam a könyvtárban a polcon. Annyira nem volt rossz, mint a molyszázalék alapján gondoltam volna. Épp ellenkezőleg. Szerintem pontosan visszaadja, hogy hogyan gondolkodnak a mai amerikai fiatalok és milyen értékek alapján ítélnek. Modern mese elavulhatatlan mondanivalóval.

Magyar Könyvklub, Budapest, 2003
Katherine_Grey
Madonna: Angol Rózsák

A Mr. Peabody almáinál kevésbé sikerült, kicsit túl csajos, s kevésbé érzéssel fordított, de szerethető, széprajzú, tanulságos, ám nem didaktikus történet. Tetszett és ajánlom. De a Peabodyt előbb és inkább!

Áfonya74 P
Madonna: Angol Rózsák

Egy tanulságos mese Madonnától, arról, hogy sose ítélj ránézésre, mielőtt véleményt alkotsz, nézz a dolgok mögé.
Gyönyörű rajzokkal.

Agymanó
Madonna: Angol Rózsák

Halvány sejtelmem sincs, hogy mikor járunk jobban… Akkor ha Madonna énekel vagy ha ír….

Brigi007
Madonna: Angol Rózsák

Ma, egy könyvtármegnyitó keretein belül volt alkalmam elolvasni, mert egyébként már elég régóta vadásztam rá. Hát, öhm, mit ne mondjak, tök nagy csalódás. Mégis mit képvisel ez? Iszonyatosan gyenge a sztori, még gyerekeknek is, ahhoz nem kell Madonnának lenni, hogy valaki ilyet tudjon írni. Az viszont kilométerekről látszik, hogy Hollywood melléktermékét tartjuk a kezünkben, mert igen, ez a legjobb szó rá. Ez ugyanis még annak is a lebutítottabb verziója. Még a rajzokat se tudom igazán értékelni. Förtelem… Erre vártam?!

Nihilchan
Madonna: Angol Rózsák

Nem szeretem az ennyire lebutított dolgokat. A gyerekek nem hülyék. És a szóhasználattól is a falnak mentem.

Jeffi P
Madonna: Angol Rózsák

Hát a rajzolás valami borzalmas. A mesével is voltak gondjaim. Mert ugyan mondanivalója volt, de azt egészen érdekesen és szerintem nem a legjobb feldolgozásban mesélte el. Madonna másik könyve jobban tetszett, ez….kicsit erőltetettnek tűnt, mintha muszáj volna az ember lányának produkálni egy könyvet is nem elég ha énekel…de….elég lenne.

TeklaMoly
Madonna: Angol Rózsák

Nekem az egészben a rajzok tetszetek csak,a történet elég unalmas és mesebeli volt,egyszóval kisgyereknek jó.

Nienna001 P
Madonna: Angol Rózsák

Az illusztrációk tetszettek, bár egyik szereplőnek sem volt orra. Nem tudtam eldönteni hány évesek lehetnek a szereplők. A szóhasználat némileg erőltetett volt, a jótündér pedig egy gonosz banya.

zsálya
Madonna: Angol Rózsák

Századokkal ezelőtt olvastam, amikor még fáklyát használtak lámpa helyett, de arra emlékszem, hogy a sablonossága már akkor feltűnt. Gyerekeknek íródott, gyerekfejjel úgy-ahogy jó volt.