Sock ​it to Me, Santa! 12 csillagozás

Madison Parker: Sock it to Me, Santa! Madison Parker: Sock it to Me, Santa!

Ryan is assigned to Jamie Peterson for his class's secret gift exchange. If word gets out that he has to make a handcrafted gift for flamboyant and openly gay Jamie, Ryan will be the laughing stock of the school. It's a good thing no self-respecting boy would be caught dead in a craft store, because otherwise he'd be at risk of being spotted when his mom drags him to her weekly craft workshops. He hopes Jamie will appreciate all the trouble he's going to for this assignment. Finding the perfect gift is gonna be tricky. Jamie deserves something good, though, after all the crap he has to put up with at school. At least, Ryan tells himself that's the reason he's putting so much thought into the gift. It couldn't be that he has feelings for Jamie, could it?

Smashwords, Los Gatos, 2012
56 oldal · ASIN: B00A6JN95I

Madison Parker: Sock it to Me, Santa!

Hát ez nagyon aranyos volt!
Itt-ott picit szomorkás, de összességében végtelenül édes. ♥️

Adri_Gr P>!
Madison Parker: Sock it to Me, Santa!

Gondoltam, újraolvasom ezt a kis 56 oldalnyi csupa cukiságot, amíg a beszállítónkra várok. Több ilyen novella kellene a világnak, jól jön, ha éppen utálod a hétfőt, meg azt, hogy már mindenhol a ‘Last Christmas’ szól. off Ilyenkor kell egy ilyen kis kedves történet, amitől egy órára a világ egy sokkal jobb hely lesz. ♡

Lex>!
Madison Parker: Sock it to Me, Santa!

Nagyon édes és aranyos történet. Igazán nagy kár, hogy ilyen rövid. :(

Az ilyen osztályon belüli ajándékozások nekem sose jöttek be, nincsenek is jó tapasztalataim. Nem is értem, minek erőltetik ezt a tanárok. Az ember nem lehet mindenkinek a barátja, és ha egy olyan személyt húz, akit utál vagy csak szimplán semmit nem tud róla, az kész szívás. Na és akkor még ott van az ellenkezője is, hogy valaki őt is húzza, és ki tudja, az hogyan viszonyul hozzá.

Eleinte úgy tűnik Ryan is elég rosszul jár, hisz Jamie-t húzza, akiről mindössze két dolgot tud: meleg és hobbiból köt. Mégis mit készítsen neki? Nagyon cuki volt, ahogy megpróbált infókat szerezni róla, kipuhatolni, hogy mi érdekelheti, mit adhat neki. És ahogy egyre jobban megismerte, természetesen egyre jobban megkedvelte. Lehet Jamie-t nem kedvelni? :)

Nagyon aranyos szerelmi történetet írt az írónő, nagyon jó hangulatot teremt a karácsonyozáshoz, csak jobb lett volna ezt több oldalban megejtenie. Mert bár azt írtam, Ryan jobban megismeri Jamie-t, ez igazából nem így van. Nincsenek kibontakoztatva a szereplők, éppen csak érintjük az életüket, a coming out miatti félelmet is csak súroljuk. Ez egy könnyed, de egyben felszínes történet is. De azért imádtam. Az öt csillagot nem kapja meg az elszalasztott lehetőségek miatt, de négy és félnél nincs szívem kevesebbet adni. :) (Olyan szép lett a vége! *.*)

zwecki>!
Madison Parker: Sock it to Me, Santa!

Hát ez nagyon aranyos volt. A történet nem egészen egy hónapot ölel át, amikor az iskolában titkos Mikulás van. Ryan Jamie-t húzza. Jamie különc, nyíltan meleg és mindezek tetejében még a kötőklub tagja is. Ryan fél, hogy ő is köznevetség vagy zaklatás áldozata lesz, ha kiserül, hogy titkos érzéseket táplál a másik fiú iránt.

Nagyon kis cuki történet volt, igazán élvezhető stílusban megírva. Jók voltak a karakterek, bár igazán nem lehetett őket megismerni ilyen rövid idő alatt. Volt benne humor, megfelelő mennyiségű romantika és sok kézműveskedés. Kedvencem volt, mikor a kreatív klubban majmot készítenek.
Egész megjött a kedvem a kötéshez, mire a végére értem.

Mes>!
Madison Parker: Sock it to Me, Santa!

Egyedül a rövidsége miatt négy csillag, mert ezt sokkal jobban is ki lehetett volna fejteni. Nagyon cukor történet, két középiskolás fiúról, egy titkos ajándékozásról, és sok-sok DIY. Igaz túlságosan nincsenek kibontva a szereplők, de nagyon bírtam Jamiet, azt ahogy felvállalta magát, és zoknikat, amiket hordott. Jó lenne ha lenne folytatás.:)

NyZita>!
Madison Parker: Sock it to Me, Santa!

Kis hamvas, aranyos karácsonyi romantikus egy rosszul induló, de annál meghatóbb véget érő névhúzós középiskolai ajándékozás kapcsán. Én is húztam, bár nem nevet, hanem a számat, amiért csak ilyen rövid, de végül el kellett ismernem, épp így volt ez jó. Sokkal bővebb lére eresztve csak nyavalygás meg kínlódás lett volna benne több.

Nagyon jókat nevettem a viszontagságokkal teli kézműves ajándékkészítésen, mely többek között egy szivárvány-pókot és egy démonivadék zokni-majmot is eredményezett. Igazi jóleső, decemberhez passzoló olvasmány.

FSzK P>!

Caring about someone is never wrong, no matter what other people think.

anemona P>!

“It’s cool. Just — people might not harass you so much if you were more low-key, you know?”
“I’m not gonna let bullies keep me from being myself or doing things I like.”

anemona P>!

I did the only thing I could think of. I made a rainbow spider.