Páreng-Retyezát 12 csillagozás

Vadászataim a Déli-Kárpátokban
Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát

A Masszi Kiadó a rendíthetetlen hazafinak, frontharcosnak, a Kárpátok nagy vadászának, Maderspach Viktor életművének újabb darabjával, a „Páreng-Retyezát – Vadászataim a Déli-Kárpátokban" című munkájával örvendezteti meg mindazon olvasóit, akiket érdekelnek ennek a rendkívüli embernek az írásai. Ez a könyve a vadászati irodalom egyik gyöngyszeme, amely nem csak a magyar vadászok és természetbarátok számára, hanem mindenkinek maradandó élményt nyújt. Nem véletlen, hogy ezen kötetéhez az 1936-ban megjelenő első kiadáshoz jó barátja, Kittenberger Kálmán írt ajánló sorokat és előszót.

Eredeti megjelenés éve: 1936

Lazi, Szeged, 2021
Felolvasta: Gépész
Lazi, Szeged, 2012

farkaslány P>!

Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Vadászataim a Déli-Kárpátokban

A borító fogott meg leginkább, spoiler de nem csalódtam a könyvben. Általában nem szeretem a vadászkönyveket, mert nem szeretem a trófea vadászatot, de ebben a könyvben érezni, hogy a szerző tiszteli az állatokat. (Annak ellenére, hogy lelövi őket. spoiler ) Nagyon olvasmányos kis könyv, helyenként humoros, helyenként elég ijesztő, de nagyon jó a stílusa. A legtöbb fejezet a medvékről és a zergékről szól, a többi állat jóval kisebb szerepet kap a könyvben.

Enzo314>!

Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Vadászataim a Déli-Kárpátokban

Vadűzés és erdőzúgás. De több erdőzúgás.:)

Gáborr_Nagy>!

Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Vadászataim a Déli-Kárpátokban

Hazai vadászatok leírása, zerge, medve, fajd, nyuszt, van csapdázás is, vadorzás, ilyesmi. Kedves portrékat olvashatunk legendás erdőjáró emberekről. Talán kicsit sok a leíró rész. Nekem nagyon hiányzott a történetekből a Széchenyi-Kittenberger féle humor, így egy kicsit szárazak voltak.
A szerzőnek valamiért az a szórakozása, hogy minden fejezetbe leírja a 'folytonossági hiány' kifejezést. Modoros.

loz>!

Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Vadászataim a Déli-Kárpátokban

Havasi vadászataim című könyvét olvastam már korábban. Ezt annak a folytatásaként fogtam fel, bár hamarabb íródott. Aki nem bírt betelni az egyikkel, folytathatja a másikkal. Az író nagyon ért az olvasmányos, izgalmas, fordulatos elbeszélések írásához, minden cserkelés egy kaland. Ebbe a kötetbe vadászelődök, vadásztársak portréja is bekerült.

Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát Vadászataim a Déli-Kárpátokban

Nagyon szerettem ezeket a vadász sztorikat. Nem semmi ember lehetett MV.
Sokat tanultam a vadászatról, de valószínűleg étlen halnék az erdőben :) Nagyon szok elszántság kell egyik másik vad elejtéséhez, az amikor órákon keresztül araszolsz egy állat fele, az nem lehet könnyű. Az időjárás sem mindig barátságos :)

Amúgy nem szeretnék vadászni, sajnálnám az állatokat, de a vadászat izgalma az érdekesnek hangzik, valamilyen szinten érthető hogy vonzza az embereket.

Swoosh>!

Csak egy anyamedvét kellett sziklavackából kifüstölnöm. Ő is azonnal ki akart ugrani és először a fejét dugta ki a hóból. Az egyik erdőőröm söréttel lőtt a pofájába, mire az visszahúzódott és nem volt többé hajlandó kijönni. Két napig és két éjjel élesztettük a tüzet a barlangocska bejáratánál. Végre Dumitru, kit elhamarkodott lövöldözése miatt megvertem, a tüzet eloltotta és bemászott a nyílásba. Az anyamedve és két bocs a füsttől megfulladt. A bőrök is használhatatlanok voltak.

3. fejezet

Swoosh>!

»A parosényi vörös pópát megették a farkasok.«

Ezt jelentette a csendőrjárőr. A helyszíni szemlét tartó bizottsághoz én is csatlakoztam.

A csontváz a mogyorófavesszőkből font kerítés tövében feküdt. A személyazonosságot a havon szétszórt vörös szakállszőrökből, melyek után a pópa előnevét kapta, könnyen meg lehetett állapítani. A csizmák is megvoltak. A kemény szárak által megvédett lábrészek épek maradtak. A járőrjelentés a valóságnak tökéletesen megfelelt, csupán a farkas szónak ki kellett volna maradnia. A pópát a nyomok tanusága szerint ugyanis a rókák ették meg. Halálát ellenben megfagyás okozta, miután az áldozat a kerítés tövében részegen elaludt.

9. fejezet