Wine ​Folly 9 csillagozás

A bor nagykönyve
Madeline Puckette – Justin Hammack: Wine Folly

A winefolly.com megkerülhetetlen, ha szeretnénk többet megtudni a borokról. A díjnyertes, profik és amatőrök ezrei által kedvelt internetes oldal alapján elkészült könyv egy újszerű, olvasóbarát borkalauz, áttekinthető és könnyen érthető infografikákkal.
A Wine Folly – A borok nagykönyve logikus felépítésének köszönhetően egyszerre könnyű és szórakoztató nagyszerű borokra bukkanni.
A könyv a sznobizmust félretéve, közérthető módon magyarázza el, hogyan kóstoljunk, miként ismerjük fel a kiváló minőséget és hogyan találjunk olyan bort, amelyet alkalomtól függetlenül szeretni fogunk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: HVG Nagykönyvek HVG Könyvek

HVG Könyvek, Budapest, 2017

Madeline Puckette – Justin Hammack: Wine Folly

Nagyon jó kis könyv, szinte az egész könyv infografikás.
Hamar ki lehet olvasni, bár nem mondom hogy az összes borfajtát átolvastam részletesen.. :)
A könyvben vannak érdekes statisztikai adatok, megtudhatjuk az alapokat, hogy hogyan készül a bor, milyen típusai vannak, hol milyen bort készítenek, milyen bortermelő vidékek vannak, hogyan kell jól bort kóstolni, tárolni, inni, milyen ételhez milyen bor illik stb.
Aki szereti a borokat és kicsit többet szeretne tudni a témáról, mindenképp ajánlom :)

Molymacska >!
Madeline Puckette – Justin Hammack: Wine Folly

Színes, szagos, de nem kerültem közelebb a borkóstolás rejtelmeihez.
A könyv azzal kezdődik, hogy elmondja, a honlapon találok cikkeket, mert a könyv kevés lesz, mondom oké, legalább őszinte. Ezután elkezdtem olvasni és minden, amit olvastam, végül is igaz, de valahogy kevés volt, hogy megértsem ténylegesen a borkóstolás alapjait. Amikor pedig a borokhoz értünk, és diagramok mutattak mindent, kicsit lelombozódtam: csak ennyi lenne az egész? A borkészítés művészete kimerül néhány diagramban és ábrában?
A tudás mögötte láthatóan megvolt, ha valaki elolvassa, biztosan felkelti az érdeklődését a borkóstolás iránt, de nekem már fel volt keltve az érdeklődésem, így nem tudta azt adni, amit én vártam volna tőle…

ibelieveinmyshelf P>!
Madeline Puckette – Justin Hammack: Wine Folly

Arra, amire íródott ez a könyv, teljesen megfelel. Könnyen érthető, sok olyan információ található benne, ami egy kezdő számára, aki ismerkedik a borok világával érdekes és izgalmas lehet. Emellett sok hasznos link van benne, ahol egyebeknek is utána lehet nézni, ha már beleszeretett valaki a borokba. ♥

julcseee P>!

Szinte minden nyelvben a bor elnevezése a latin vinum szóból ered, csak 3 nyelv van a világon, ahol máshonnan: a magyaron (bor) kívül a görög (oinos) és a török (sarap). Egyes történészek ebből a rómaiaktól független, ősi borkészítésre következtetnek, valamint arra, hogy a magyar megelőzi a legtöbb európai borkultúrát.

julcseee P>!

Minden egyes nap 600 új bort hoznak forgalomba…

julcseee P>!

A sztenderd fogyasztási mennyiség 150 ml-nyi bort jelent, ez átlagosan 150 kalóriát és 0-2 g szénhidrátot tartalmaz.

julcseee P>!

A Nemzeti Rákkutató Intézet (National Cancer Institute) szerint a nőknek napi 1, a férfiaknál napi 2 italnál több nem javasolt.