Merész ​álmok (Virágritkaságok 3.) 50 csillagozás

Madeline Hunter: Merész álmok

A ​híres londoni kurtizán lányát, Celiát egész életében arra készítették fel, hogy a gyönyörszerzés művészetében anyja nyomdokaiba lépjen. A döntő pillanatban azonban menekülőre fogja. Távol a társadalmi előítéletektől, titokban él évekig egy jó barát védőszárnyai alatt.
Édesanyja váratlan halálakor egyik napról a másikra megváltozik az élete, és a temetést követően szembesül azzal is, hogy örökségként rengeteg adósságot és egy aprócska londoni házat tudhat csak a magáénak. A házzal azonban egy rejtélyes fiatalembert, Jonathan Albrightont is megörökli, aki az épület padlásterében évek óta, titokban bérel szobát. Celia azonban nehezen tud megszabadulni tőle: a sötét hajú, jóképű, veszélyesen vonzó férfi jelenlétét ugyanis napról napra izgalmasabbnak találja. Még csak nem is sejti, hogy a férfinak mi oka van a maradásra: titokban Celia édesanyjának múltja után nyomoz, a híres kurtizán szeretői között ugyanis egy kémet kell lelepleznie…

Madeline Hunter könyve, a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435493 · Fordította: Melis Pálma
320 oldal · ISBN: 9789636436360 · Fordította: Melis Pálma

Silverlight>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Azt hittem kevésbé fog tetszeni, annál is inkább, mert már más regényt olvastam az írónőtől és elég nehézkes a stílusa. A cselekmény szálak nekem kissé túlbonyolítottak és néhol igencsak követhetetlen. Ezen kívül elég sok szereplővel is dolgozik. Ennek ellenére nem kifejezetten untam ezt a sztorit. Tetszett, hogy adott egy nő, aki anyja foglalkozása ellenére is egy erős alkat, céljai vannak és igyekszik jobb életet élni. Jonathan egy elég érdekes férfi, nem az a tipikus férfiú, de nem is annyira balhés. Nem tipikus szereplőkkel dolgozik az írónő, ez pozitívum. Ennek ellenére bár sok titokzatosság volt a történetben, amivel igyekezett fenntartani a figyelmet, mégis nem éreztem, hogy ez annyira az én regényem lenne. Olvastam már sokkal jobb történelmi romantikus könyvet is.

320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435493 · Fordította: Melis Pálma
Zeraphic>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Azt hittem most Castleford fog jönni, de nagyon megőrültem, hogy Lord Albrighton is helyet kapott a sorozatban.
Olyan jó, hogy volt ott Celia-nak és vállvetve kiálltak magukért egész London ellenében.
Hasonlóak voltak, mármint spoiler, emellett Jonathan titkos munkájából adódóan, igen veszélyes férfi volt.

Imádom a többi hölgyet is, csakúgy mint férjeiket.
Érdekes, de annál összetartóbb csapatot alkotnak, és szerintem egyre jobban idetartozik a herceg is.

Akármilyen volt a múltja a két fiatalnak, a szerelem mindenen átsegít és a jövőt szépen elrendezi.
Nagyon megszerettem Albrighton-t, egyedi stílusa volt, és nekem kifejezetten tetszett, ódivatú, hosszú haja :-)
Szenvedélyességben nem maradt le a többi férfitól, igen erotikus ötletei voltak :-)

Már csak egy rész van a sorozatból, amit nagyon bánok.
Remélem a herceg kapja meg az utolsó könyvet, bár én még a márkira is kíváncsi lettem volna, aki végül külföldre utazott gyógyulni.
Na mindegy.

l_moni>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Milyen anya az aki gyermekét születésétől fogva kurtizánnak neveli????
Celia anyja katasztrófális!
Hátrahagy rengeteg adósságot, illetve gondoskodik róla, hogy kellően megássa a gödröt Celia alatt.
Basszus.
Celia fura egy főhős. Tanult amit tanult, ki akar törni meg nem is. Belenyugszik a dolgokba majd mégse. Igazi szőke nő.
Jonathan, hát. Próbálták pozitívnak ábrázolni, de Ő is csak egy a sok önző pasi közül akit nem érdekel mi lesz a másikkal. Oké, hogy a végén rájön mi is a dolga, de mégis. Semmivel se viselkedett másképp mint az összes többi pártfogójelölt.
ahhh, nem lesz kedvenc

anesz P>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Nem mondhatnám, hogy az izgalomtól alig kaptam levegőt az olvasása közben, de egy átlagos romantikus történetnek jó volt. A férfiak voltak az erősebbek jellemrajzot illetőleg. A sorozatba illő kötet, de a legérdekesebb páros szerintem a zárókötetben vár rám. Már be is szereztem.

Kuri_Szilvia P>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Szeretem ezt a sorozatot„ hisz minden nő teljesen más múlttal rendelkezik, más társadalmi réteghez tartozik, és más személyiség. Mégis jó csapatot alkotnak.
Örültem az új szereplőnek,és plusz szálnak a nyomozással, mégis a sorozat részei közül ez kevésbe tetszett.

ieszti>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Ez most csak egy egynek elment rész volt számomra. Valahogy nem ragadott magával. Celiát nem igazán tudtam megkedvelni. Jonathanért sem bírtam rajongani. Maga a történet pedig lehetett volna izgalmas, de valahogy mégsem lett… Na mindegy, most már azért elhatároztam, hogy befejezem ezt a sorozatot, úgyhogy jöhet a következő rész.

Madeline Hunter: Merész álmok

Na ez a rész végre élvezhetőbb volt. Sokkal jobb, mint az első kettő, bár azért maradtak fenntartásaim. A két főszereplő szimpatikus, viszont a korábbi részek hőseit egyre kevésbé kedvelem. Kíváncsi vagyok, mi marad a végére.
A történet kicsit túl lett titkolózva, ráadásul azt is a számomra zavarosabb módon, de legalább végre nem unalmas annyira, mint az előzőek.
A legjobb talán az volt benne, hogy sok idézetnek való akadt a szövegben.

Madeline Hunter: Merész álmok

Mar az elözö reszben is felkeltette az erdeklödesemet Jonathan, es vegre itt jobban megismerhettük.
Celia kevesbe lett kedvencem, valahogy Verity az elözö reszben sokkal szimpibb volt, jobban belopta magat a szivembe.
Nagyon tetszett, hogy az elözö reszek föszereplöi is sokat feltüntek, es persze a herceg is. Az eddig olvasott könyveim közül, szerintem elsö helyen all az elvhajhaszok között. Tenyleg nem fukarkodik az elvezetekkel.
Kivancsian varom az ö könyvet, hamarosan belevagok:)

Dianka>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Madeline Huntert nem sorolnám a kedvenc íróim közé, sőt, azt hiszem valahogy mindig csak a borító miatt kerülnek a kezembe a könyvei… :/ Mivel a sorozat már olvasott részeit nagy homály és üresség fedi, így nem tudom mennyit változtak a karakterek az előzményekhez képest. A főszereplő párnak nagyon nincs jelleme, a társadalom peremén élnek a fogantatásuk körülményei miatt. Kicsit vontatott volt a történet, Celiát gyötörte a kétség és bizonytalanság és végig ez határozta meg a lányt. Nem is volt nagyon szimpatikus, ahogy megingatta a pénz és csillogás világa. Viaskodott benne az anyja „tanítása”és a saját érzelmei, nem mert az ösztöneire hallgatni, ha nincs Jonathan „támogatása” biztos a „rossz” irányba indult volna el. Maga a történet cselekménye lapos és eseménytelen, ha nincs a „három muskétás” azaz Castleford herceg, Hawkeswell és Lord Summerhays elég unalmas lett volna. A „nemesek” egy kis színt vittek az egészbe…

Veress_Éva>!
Madeline Hunter: Merész álmok

Könnyed olvasmány, és kifejezetten kellemes is. Repültek a sorok szinte észre sem vettem, hogy a könyv végére értem. Kellemes szereplők, érdeklődést fenntartó alaptörténet. Összességében ez egy jó ki pár órás romantikus könyv, a műfaj kedvelőinek meleg szívvel ajánlom!

kamububu P>!

A férfiaknak nem lenne szabad gyerekeket nemzeni úgy, hogy utána legalább egyszer az életben ne nézzenek a gyerekük szemébe.

231. oldal, 20. fejezet

krisztin1>!

A család elutasítása nem olyasmi, amit egykönnyen elfelejt az ember.

krisztin1>!

– […] Egy kurtizán lánya nem úgy bújik ki az anyaméhből, hogy egy jel van a homlokán és a lelkén, amit úgy örököl, mint a hajszínét.

kamububu P>!

Ismerte a férfivágy minden formáját és megnyilvánulását, és érzékelni is tudta, mint ahogy némelyek megérzik a közeledő eső szagát a levegőben.

53. oldal, 4. fejezet

kamububu P>!

Még egy sötét léleknek is van néhány erkölcsileg tiszta pillanata.

81. oldal, 6. fejezet

kamububu P>!

– Nem számítottam arra, hogy enni is kapok, Miss Pennifold.
– Bölcs az a férfi, aki nem várja el, hogy bármit is kapjon, amiért nem fizet, uram. Ha valaki szerény és illedelmes, még örömtelibbé teszi a vele szembeni nagylelkűséget.

200. oldal, 17. fejezet

kamububu P>!

– Sírtál? – kérdezte. – Idefelé az úton nem, és ha jól látom, azóta sem.
– A könnyek nem változtatnak meg semmit. Ez van.
– Talán mégis jót tenne. Nem vet jó fényt ránk, ha hozzászoktatjuk magunkat ahhoz, hogy bánkódás nélkül fogadjuk el a veszteségeinket.

244. oldal, 21. fejezet

Virágritkaságok sorozat · Összehasonlítás