Titkok, ​hazugságok 15 csillagozás

Madeleine Wickham: Titkok, hazugságok

Két átlagosnak mondható család egyszerre érkezik a villába, és döbbenten tapasztalják, hogy egyikük tévedése miatt kénytelenek osztozni a házon. A főszezon miatt kizárt, hogy az egyik család szállodába költözzön. Kezdetét veszi a váratlan alkalmazkodással, kellemetlen helyzetekkel teli vakáció, és a növekvő hőségben fokozatosan a tetőfokára hág a feszültség. Ráadásul a két család egyes tagjai régi ismerősök, ezt azonban eltitkolják. A pattanásig feszült hangulatban a régi szenvedélyek újra felizzanak… A szereplők átlagosak, a helyzet viszont nem az. Vajon túl tudják-e tenni magukat a zavaros helyzetből adódó nehézségeken? A régi, befejezetlen szerelem, vagy a család bizonyul erősebbnek?

Velem alszol? címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Lektűr, 2002
294 oldal · ISBN: 9639451010 · Fordította: Alföldi Zsófia

ibelieveinmyshelf P>!
Madeleine Wickham: Titkok, hazugságok

Ez volt az egyetlen magyarul is megelent könyve az írónőnek, amit még nem olvastam. Kicsit félve kezdtem bele, mert nagy kedvencem Kinsella, és nem akartam csalódni, erről meg olyan rosszakat írtak.
Szerencsére félelmem alaptalannak bizonyult, ez is könnyen olvasható, könnyen is emészthető történet, tetszett a végkifejlet. A szereplők kicsir kiforratlanok, érződik, hogy még az első írásai közül való, ezért az egy csillag mínusz, de összességében élveztem, tetszett.

fzita>!
Madeleine Wickham: Titkok, hazugságok

Egy nap alatt kivégzi az ember. Zavartak a betűtévesztések, a gondolatjel is szinte mindig rossz helyen van. Egyébként egyszer el lehet olvasni.

Madeleine Wickham: Titkok, hazugságok

Tény, hogy nem egy nehéz olvasmány, és nem fogja ütni az igazán nagyokat, de kellemes volt, szórakoztató és érdekes történetet vázolt fel. :)

jmolnar>!

Letépte az utolsó megmaradt szirmokat, és ledobta őket az erkélyről.

-Szegény virág.
-És szegény énvelem mi van? – gondolta dühösen Chloe. – mi lesz szegény mivelünk?

jmolnar>!

-Csak jót akart – mondta bizonytalanul Phillip.
-mindenki jót akar – vágott vissza Amanda. – Csakhogy az még nem ugyanaz, mint jól csinálni valamit.

jmolnar>!

Belesüppedt a férfi ölelésébe, úgy érezte magát, mint egy gyerek, azt akarta,hogy dédelgessék, védelmezzék és vigyázzanak rá.

jmolnar>!

-Akarod tudni, valójában milyen egész nap otthon lenni a gyerekekkel?Az az igazság, hogy néha unatkozom. És néha csalódott vagyok.

Szabina_Szebényi>!

Arra emlékeztette, hogy akárhogy tervezzen is az ember, nem kerekedhet a saját végzete fölé.

Szabina_Szebényi>!

Az ember olyan sok döntést hoz az élete során – mondta Hugh hirtelen. – Némelyikről kiderül, hogy nincs jelentősége… némelyik pedig utólag kulcsfontosságúnak bizonyul. Bár idejében felismernénk egy-egy döntés jelentőségét. Bár tudnánk, mit szalaszthatunk el…