Üzenj, ​ha élsz! 37 csillagozás

Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei
Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz!

Lebilincselően feszes krimi két kisfiúról és a gyerekek édesanyjairól, akik azt hiszik, semmi közük nincs egymáshoz.

Carrie élete legszörnyűbb eseményét éli át, amikor Charlie, az ötéves fia eltűnik a tengerparton. Aztán Carrie évekkel később találkozik egy látóval, akitől híreket kap a gyerekről. Az információkat csak az tudhatja, aki tényleg ismeri Charlie-t. Vajon higgyen a látónak? Vagy bízzon a józan eszébe, mert nyilvánvalóan sarlatánság az egész?
A történet másik szála Maxhez fűződik: ő az a kisfiú, akivel Charlie az eltűnése előtt együtt játszott a tengerparton. Max is határozottan állítja, hogy a tengerparti Charlie üzenni szokott neki. De az édesanyja, Molly nem hisz neki.
A regény végére kiderül, mi az összefüggés az eltűnt Charlie, a magányos Max, valamint a két anya, a vigasztalhatatlan Carrie és a férje elől menekülő Molly között.

Eredeti mű: Madeleine Reiss: Someone to Watch Over Me

Eredeti megjelenés éve: 2013

Lettero, Budapest, 2014
254 oldal · ISBN: 9789639905276 · Fordította: Eörsi Sarolta

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Lehet, hogy nem egy monumentális irodalmi mű, de engem mégis megfogott és nem bántam meg, hogy elolvastam. Olyan témákat érint, mint családon belüli erőszak, hogyan hat két ember életére a veszteség feldolgozása, el tudjuk-e engedni, mennyire tudunk beletörődni a megváltoztathatatlanba. Vannak dolgok, amik soha nem halványulnak, visszük örökké magunkkal.

dianna76 P

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Nagyon vártam olvasni ezt a könyvet, egy kis izgalom stb. Talán ezért éreztem csalódást. Ugyanis nagyjából a századik oldalig kicsit unatkoztam. Vártam már, hogy végre történjék valami. Charlie eltűnt, aztán megállt a történet, s csak teltek a hétköznapok, melyeket visszaemlékezések tarkítottak. Nem biztos, hogy ezek kellettek ide.
A Max-Molly szálat kedveltem, talán jobban le is kötött mint Carrie szenvedése az őt ért tragédia felett. Azért belegondoltam a helyzetébe, s szörnyű lehet ez a bizonytalanság. Él-e a gyermeke, s ha igen, hol van, s mi lehet vele? Szerintem ennél jobb, ha el tudja temetni és gyászolni az ember, s nincs a gyötrő bizonytalanság. Max és Molly élethelyzete is szörnyű volt.
Végül mikor beindultak az események, nem tudtam szabadulni a könyvtől, s kíváncsian vártam a végkifejletet. Mielőtt olvastam volna ezt a regényt, a tartalma alapján egészen más véget képzeltem el neki.
Igazából ez nem is krimi volt, inkább két család tragédiája, és emberi sorsok, s ezek összefüggő szálai.

olvasónő

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Elgondolkodtató történet. Két család történetén keresztül fut a szál. Haladós az olvasása. Hosszú idő után ez volt az a könyv, aminél alig vártam, hogy újra folytathassam az olvasást, miután néha letettem. Megérdemli az öt csillagot.

Tilikum

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Krimiiiii? Na nem, köszönöm! Tetszett úgy a 3/4-ig, de nem érkezett meg a csattanó. Csavar? Valami??? Mindenkire rákentem mindent, kombináltam, ahogy azt egy kriminél kell, de nem volt konkrétan mit megfejteni :/

adriana23

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Nagyon tetszett, le se tudtam tenni míg ki nem olvastam. 2 szálon fut a történet, izgalmas, szomorú és dühítő.

pevike

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Több tanulsága is volt ennek a könyvnek: 1. ettől az írótól többet nem olvasok. 2. ettől a kiadótól többet nem olvasok. Kriminek gyenge, amúgy meg unalmas. A hátulján az van írva, hogy a nő találkozik a médiummal, aki tanácsot ad neki, hogy hová tűnt az eltűnt fia, ehhez képest a regény feléig nem történik semmi, aztán találkozik a médiummal, aztán sem történik semmi érdekes. Mazohista vagyok, hogy végigolvastam, és naiv, mert azt hittem történni fog valami. És az a kiadó meg szót sem érdemel, ami a könyv végén, az írónő bemutatásánál más címet ír, mint amit a címlapra rak ki. (Az van írva, hogy a Valaki vigyáz rám az első regénye, ami valójában ez a mű, az angol címe alapján is…) Ja, és nem fogom elolvasni Rosmund Lupton: Drága Tess! és Watson Mielőtt elalszom c. könyvét sem, mert azt mondják hasonlít erre, és a molyosok is azt írták, hogy akinek tetszett, annak ez is tetszik. Esetleg ha aludni akarok…

sz_aliz

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Lehet olvasni a könyv hátsó borítóján, hogy azoknak ajánlják, akik olvasták a Mielőtt elalszom és a Drága Tess! című könyvet, számomra mindkettő nagyon nagy élmény volt. Ez is tetszett, de a nyomukba sem érhet.
Érdekes volt, és nyomasztó is egyben, végigélni egy anya szenvedéseit, aki már évekkel korábban elveszítette a kisfiát.

rondakutya

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Nem tudom azt mondani, hogy jó könyv, de ugyanakkor azt se, hogy rossz lenne. Az első kétharmada a könyvnek egy merő unalom. Csak azért olvastam tovább mert utálok egy könyvet nem befejezni. Aztán az utolsó oldalakon a könyv beindul és egészen érdekes kezd lenni, viszont végig van egy olyan érzésem, hogy ezt már olvastam valahol. Végül is úgy érzem az utolsó pár érdekes oldal nem éri meg az első kétharmad unalmát végig szenvedni. Lehetett volna jó könyvet is írni ebből a sztoriból. Ez most nem sikerült. Nekem nagyon nem jött be.

zics

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Ket no sorsa fut parhuzamosan, mindkettojuk elete tragedia. Carrienak eltunt a kisfia. Molly a no a strandrol, akinek gyermeke utoljara lathatta Charliet, az eltunt fiut. Ami masoknak: unalmas az eleje, az szamomra a legjobb resz. A ket no alapos megismerese utan mar konnyen a tortenet reszeve tudok valni. Es a meghokkento szituaciokra, mint pl. a medium, reagalni. Nagy csattano nem volt a konyvben, ki lehetett szamitani, ami jon. A misztikum nem volt eget rengeto, es inkabb mesesźeru. Gyenge szerelmi szal azt hiszem az ilyen kotelezo elem, es egy erosen eltulzott borult elme. Egyszer olvasos mu.

Yvonne37

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Számomra csalódás ez a könyv, de valószínűleg azért mert sokat vártam tőle. Nem bántam meg, hogy elolvastam, de nekem „langyosvíz” volt. Se jó, se rossz.

Ardena

Nem egyszerűen a szeretett személy elvesztése az, ami az embert egész életén végigkíséri, hanem azé a személyé is, aki lehettél volna, ha nincs ez a tragédia.

Kapcsolódó szócikkek: gyász · halál
Kókuszka

Néha azt kívánta, bárcsak lenne mód felismerni, amikor véget érnek a dolgok, hogy tisztességesen elbúcsúzhassunk tőlük.

Kókuszka

Nem is az volt a kérdés, hogy szereti-e, hanem hogy kitudná-e tenni sérült, megrongált szívét az újabb bántalmaknak.

Ardena

Nehéz megkülönböztetni a habókos tudósokat a valódi gyengeelméjűektől. Carrie úgy vélte, gyakoriak az átfedések.

Ardena

Jenből, aki híres volt csípős nyelvéről, amikor baráti körben lezajlott esküvőkről volt szó, most egy szempillantás alatt elsőosztályú menyasszörny lett…

Kapcsolódó szócikkek: menyasszony
Ardena

A Tommal történtek megtanították arra, hogy csak mert megtanultunk együtt élni a saját tragédiánkkal, ez egyáltalán nem vértez fel mások tragédiáival szemben. Pontosan ugyanannyira képtelen volt a megfelelő dolgokat mondani Jennek, amennyire Jen is, amikor Charlie elment.