Üzenj, ​ha élsz! 48 csillagozás

Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei
Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz!

Lebilincselően feszes krimi két kisfiúról és a gyerekek édesanyjairól, akik azt hiszik, semmi közük nincs egymáshoz.

Carrie élete legszörnyűbb eseményét éli át, amikor Charlie, az ötéves fia eltűnik a tengerparton. Aztán Carrie évekkel később találkozik egy látóval, akitől híreket kap a gyerekről. Az információkat csak az tudhatja, aki tényleg ismeri Charlie-t. Vajon higgyen a látónak? Vagy bízzon a józan eszébe, mert nyilvánvalóan sarlatánság az egész?
A történet másik szála Maxhez fűződik: ő az a kisfiú, akivel Charlie az eltűnése előtt együtt játszott a tengerparton. Max is határozottan állítja, hogy a tengerparti Charlie üzenni szokott neki. De az édesanyja, Molly nem hisz neki.
A regény végére kiderül, mi az összefüggés az eltűnt Charlie, a magányos Max, valamint a két anya, a vigasztalhatatlan Carrie és a férje elől menekülő Molly között.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kulinária, Budapest, 2014
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639905276 · Fordította: Eörsi Sarolta
Kulinária, Budapest, 2014

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Lehet, hogy nem egy monumentális irodalmi mű, de engem mégis megfogott és nem bántam meg, hogy elolvastam. Olyan témákat érint, mint családon belüli erőszak, hogyan hat két ember életére a veszteség feldolgozása, el tudjuk-e engedni, mennyire tudunk beletörődni a megváltoztathatatlanba. Vannak dolgok, amik soha nem halványulnak, visszük örökké magunkkal.

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

El vagyok kámpicsorodva, nem erre számítottam..
spoiler Szerintem a krimi szál egyáltalán nem volt jelentős, spoiler
Rengeteg szó esett felesleges dolgokról, szereplőkről, spoiler
Molly és Max szála egy kicsit jobban tetszett, abba sikerült mélyebben beleéreznem.
Valahogy olyan kidolgozatlannak, kiforratlannak éreztem az egész könyvet, egy rakat dolgot jobban kihasználhatott volna az írónő.

dianna76 P>!

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Nagyon vártam olvasni ezt a könyvet, egy kis izgalom stb. Talán ezért éreztem csalódást. Ugyanis nagyjából a századik oldalig kicsit unatkoztam. Vártam már, hogy végre történjék valami. Charlie eltűnt, aztán megállt a történet, s csak teltek a hétköznapok, melyeket visszaemlékezések tarkítottak. Nem biztos, hogy ezek kellettek ide.
A Max-Molly szálat kedveltem, talán jobban le is kötött mint Carrie szenvedése az őt ért tragédia felett. Azért belegondoltam a helyzetébe, s szörnyű lehet ez a bizonytalanság. Él-e a gyermeke, s ha igen, hol van, s mi lehet vele? Szerintem ennél jobb, ha el tudja temetni és gyászolni az ember, s nincs a gyötrő bizonytalanság. Max és Molly élethelyzete is szörnyű volt.
Végül mikor beindultak az események, nem tudtam szabadulni a könyvtől, s kíváncsian vártam a végkifejletet. Mielőtt olvastam volna ezt a regényt, a tartalma alapján egészen más véget képzeltem el neki.
Igazából ez nem is krimi volt, inkább két család tragédiája, és emberi sorsok, s ezek összefüggő szálai.

Szandi_Réka>!

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

A cím és a fülszöveg is kissé megtévesztő szerintem. Engem legalábbis elvitt egy kicsit. Nem erre számítottam. Eléggé más történetet vártam. Ha tudom, hogy miről fog szólni akkor valószínűleg nem olvasom el, mert ami a a két fő témája volt a könyvnek, azokról én nem szeretek olvasni. Nem volt rossz, bár voltak benne idegesítő dolgok. Főleg Molli néhány döntésen kapartam az arcom.

olvasónő>!

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Elgondolkodtató történet. Két család történetén keresztül fut a szál. Haladós az olvasása. Hosszú idő után ez volt az a könyv, aminél alig vártam, hogy újra folytathassam az olvasást, miután néha letettem. Megérdemli az öt csillagot.

Tilikum>!

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Krimiiiii? Na nem, köszönöm! Tetszett úgy a 3/4-ig, de nem érkezett meg a csattanó. Csavar? Valami??? Mindenkire rákentem mindent, kombináltam, ahogy azt egy kriminél kell, de nem volt konkrétan mit megfejteni :/

adriana23>!

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Nagyon tetszett, le se tudtam tenni míg ki nem olvastam. 2 szálon fut a történet, izgalmas, szomorú és dühítő.

sz_aliz>!

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Lehet olvasni a könyv hátsó borítóján, hogy azoknak ajánlják, akik olvasták a Mielőtt elalszom és a Drága Tess! című könyvet, számomra mindkettő nagyon nagy élmény volt. Ez is tetszett, de a nyomukba sem érhet.
Érdekes volt, és nyomasztó is egyben, végigélni egy anya szenvedéseit, aki már évekkel korábban elveszítette a kisfiát.

Mary_J>!

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Érdekes könyv volt, egyszer olvasósnak kiváló!
Tetszett a stílusa, olvastatta magát a könyv még akkor is amikor nem sok minden történet.
A krimi talán egy kicsit erős jelző neki (bár hozzáteszem, ha ez nem lett volna rajta, soha nem veszem a kezembe és meg nem bántam). Egy édesanyáról, aki két évvel a tragédia után még mindig csak próbálja feldolgozni a kisfia elvesztését és végre lezárni magában az eltűnését. Mindemellett a másik szálon szintén egy édesanya és kisfia áll, akiknek veszélybe kerül az élete. Szépe fonja össze a szálakat, épp elég, bár előre megjósolható „izgalmat” is kapunk a végére és persze egy szép lezárást. Összeségében egy „kellemes” olvasmányt kaptam, az egy teljes csillag levonás egyetlenegy mondat miatt kapta a végén :( spoiler

Gina18>!

Érdekes könyv.
De összeségében tetszett. Nem bántam meg, hogy elolvastam.

Leliana>!

Nem egyszerűen a szeretett személy elvesztése az, ami az embert egész életén végigkíséri, hanem azé a személyé is, aki lehettél volna, ha nincs ez a tragédia.

Kapcsolódó szócikkek: gyász · halál
Kókuszka>!

Néha azt kívánta, bárcsak lenne mód felismerni, amikor véget érnek a dolgok, hogy tisztességesen elbúcsúzhassunk tőlük.

Kókuszka>!

Nem is az volt a kérdés, hogy szereti-e, hanem hogy kitudná-e tenni sérült, megrongált szívét az újabb bántalmaknak.

Leliana>!

Nehéz megkülönböztetni a habókos tudósokat a valódi gyengeelméjűektől. Carrie úgy vélte, gyakoriak az átfedések.

Leliana>!

Jenből, aki híres volt csípős nyelvéről, amikor baráti körben lezajlott esküvőkről volt szó, most egy szempillantás alatt elsőosztályú menyasszörny lett…

Madeleine Reiss: Üzenj, ha élsz! Egy eltűnt kisfiú titkos üzenetei

Kapcsolódó szócikkek: menyasszony · menyasszörny (bridezilla)
Leliana>!

A Tommal történtek megtanították arra, hogy csak mert megtanultunk együtt élni a saját tragédiánkkal, ez egyáltalán nem vértez fel mások tragédiáival szemben. Pontosan ugyanannyira képtelen volt a megfelelő dolgokat mondani Jennek, amennyire Jen is, amikor Charlie elment.