Özönvíz (Időcsavar 4.) 25 csillagozás

Madeleine L'Engle: Özönvíz Madeleine L'Engle: Özönvíz

Az Időcsavar és a Szélvarázs hőseinek újabb kalandjai.

Néhány utasítás egy komputerképernyőn, egy hirtelen robbanás, és a Murry ikrek, Sandy és Dennys a konyhájuk helyett hirtelen és érthetetlen módon a sivatagban találják magukat. Ha hétköznapi szüleik volnának, ha az anyjuk nem Nobel-díjas fizikus és az apjuk ráérő idejében nem az időutazással kísérletezik, talán minden másképp alakul.
Akkor most nem közelítene feléjük egy alacsony, ágyékkötős férfi lándzsával a kezében, nyomában kis házimamutjával.

Végre Sandyn és Dennysen a kalandozás sora, de a kaland komolyra fordul, amikor a fiúk rájönnek, vízözön fenyegeti az oázist, ahova rejtélyes körülmények között kerültek. Ha nem jutnak idejében haza, vízbe fulladnak. De hogyan juthatnak haza? Erre kell legelőször rájönniük!

Eredeti megjelenés éve: 1986

Animus, Budapest, 2004
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639563315 · Fordította: Dési András György

tuuli>!
Madeleine L'Engle: Özönvíz

Régebben ezt a könyvet – úgy emlékszem – nem olvastam újra annyiszor, mint az első hármat. De a legjobb, hogy ebben sem csalódtam. Kicsit fura volt, hogy most nem Meg és Charles Wallace kalandjait olvashatjuk, hanem a „földhözragadt” ikrekét, de úgy gondolom, épp ideje volt már, hogy ők is megtapasztaljanak valami nem mindennapi eseményt. Nagyon élveztem az egész történetet, kevés olyan könyv van, ami felnőttként is el tud varázsolni, ez a sorozat olyan volt.

Viktória_Csikány>!
Madeleine L'Engle: Özönvíz

Itt már teljesen Narnia érzésem volt gyerekként is. :D Talán pont ezért is szerettem meg.
Az Özönvíz vége emlékszem, mennyire meglepett. Valami boldog Happy Endre számítottam, beteljesült szerelemmel valamelyik irányba. Nem csalódtam, persze furcsa is lett volna, ha egy mindenkinek tökéletes véget kapunk. :)

Madeleine L'Engle: Özönvíz

Eleinte egész meglepő, hozzá kellett szokni az ikrekhez, de (főleg a második fele) totál jellemző. Úgy értem, a sorozatra. :) Viszont meglepetés sajnos nem ért, mert rögtön az első szembejövő névről tudtam, hová is tegyem, szóval engem nem ütött meg úgy a szitu, mint az ikreket. :P (Műveltebb vagyok náluk. *önelégült vigyor*)
Még mindig az Időcsavar és a Szélvarázs karöltve a kedvenc, de azért nem bántam meg, hogy elhoztam a könyvtárból. Pont ilyen könyv kellett most nekem, nem az a rágódós fajta, kifejezett könnyű esti. De azért 3-4 évvel ezelőtt biztos jobban élveztem volna. :)

Chris>!
Madeleine L'Engle: Özönvíz

Számomra ez volt eddig a sorozat leggyengébb kötete. Kezdjük azzal, hogy nagyon érződik a történeten, hogy a szerző a siker miatt folytatta csak a sorozatot (igazából már a három kötet sem alkotott nagy egységet), éppen ezért ez a történet a 3. és 4. kötet játszódik. A főszereplői az ikrek, akikről a korábbi részekben nem sokat tudtunk meg, ráadásul teljesen más műfajú is lett a regény: az időutazás megmaradt, de L'Engle már nem is akarja titkolni vagy álcázni a keresztény vonalat. A történet számomra nagyon kusza volt, és összecsapottnak is tűnt (pedig ez a leghosszabb kötet): rengeteg fantáziabéli lénnyel találkozunk, amelynek egy része ismerős lehet a Bibliából (de mivel a célcsoport elvileg az ifjúság, akiket be akart vezetni a kereszténytanokba, nem kellett volna evidensnek vennie, hogy ezeket mindenki ismeri – én felnőttként sem tudtam mindet hova tenni), de akadnak olyanok is, amik teljes egészében az írói fantázia szüleményei. A szerkesztéssel is több bajom volt (Animus Kiadó): rengeteg elütés és a fejezeteken belüli jelenetváltások sem voltak mindenhol egyértelműen jelölve, ezáltal sokszor nem lehetett tudni, hogy hol vagyunk és kikről is olvasunk. Ráadásul a sztori sem volt túlságosan izgalmas.

latinta P>!

– Figyelj, azt tudod, hogy a jogászokat miért nem marják meg a kígyók?
    – Nem. De nem is érdekel.
    – Pedig jogász akarsz lenni, nem? Szabad a gazda?
    – Na, miért nem?
    – Szakmai szolidaritás.
    – Nagyon vicces, röhög a vakbelem.

10. oldal, 1. Virtuális részecskék és virtuális egyszarvúak (Animus, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: jogász · kígyó
Sastojci>!

Az egyszarvúak nagyon felelősségtudóak. – Az öreg kicsit zavarba jött, de hamar folytatta. – Az igaz, hogy megbízhatatlanok abban, hogy vannak-e egyáltalán, de minden másban tényleg lehet rájuk számítani.

latinta P>!

Sandy az asztalhoz sétált, és belenézett Meg nyitva hagyott jegyzetfüzetébe.
    – Szerinted nekünk is ilyen hülyeségeket kell majd tanulnunk? „Az már nyilvánvalónak látszik, hogy a polimereknek léteztek korai protein-ősei, így feltételezhetjük, hogy a legelső lények nem aminosav alapúak voltak.” Vajon ő érti, miről ír? Nekem ez halandzsa.
    Dennys visszalapozott a füzetben.
    – Nézd a címét! „A legfontosabb kérdés: a tyúk vagy a tolyás – aminosavak és polimerek.” Lehet, hogy matek- és kémiazseni, de a helyesírása csapnivaló.

9. oldal, 1. Virtuális részecskék és virtuális egyszarvúak (Animus, 2004)

Sastojci>!

– Emlékszel, amikor Charles Wallace megbetegedett, mert a mitokondriumával volt valami baj, és azt hittük, meg fog halni?
– Akkor se tudtunk mit csinálni.
– Dehogynem. Kimentünk a konyhakertünkbe, és felástuk.

Kapcsolódó szócikkek: Charles Wallace · mitokondrium
Milli>!

– […] Az ember sose tudhatja, mikor jön jól egy kis teljesen haszontalan tudás.

9. oldal, 1. Virtuális részecskék és virtuális egyszarvúak (Animus, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: tudás
Milli>!

– Nem tudom, mi igaz, mi nem, de az biztos, hogy rettentő meleg van.

Sastojci>!

Csakhogy az egyszarvú közben eltűnt. Lelépett. Talán nem bírja a büdöset.

Kapcsolódó szócikkek: egyszarvú

Időcsavar sorozat · Összehasonlítás