Idővarázs (Időcsavar 5.) 6 csillagozás

Madeleine L'Engle: Idővarázs

Egy hirtelen villanás, egy váratlan morajlás, és Polly már nem nagyszülei farmján van, hanem egy ködös, magas hegyekkel tűzdelt tájon – ráadásul egy csapat lándzsás, fiatal férfi közeledik felé. Kétségkívül a múltban van, de miért és hogyan került egy időkapun át több ezer évvel korábbra? Vajon képes visszatalálni a jelenbe, mielőtt a kapu bezáródik, és a múltban ragad az emberáldozatban hívő elődei társaságában?

Cartaphilus, Budapest, 2020
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632666839 · Fordította: Dési András György
Cartaphilus, Budapest, 2020
352 oldal · ISBN: 6610000278435 · Fordította: Dési András György

Nana92>!
Madeleine L'Engle: Idővarázs

Hát sajnos nekem az 5 kötetből ez tetszett a legkevésbé. Zachary karaktere annyira unszimpatikus volt, hogy azt elmondani nem lehet. Az meg végképp vicc, hogy visszamegy a múltba, hogy meggyógyítsák a szívét. Kár érte, mert nálam már elég annyi, ha időutazás van egy történetben és majdhogynem biztos, hogy tetszeni fog. Ez viszont csak csalódás volt.

Libro>!
Madeleine L'Engle: Idővarázs

Nekem az első résztől a nyelvezete kicsit furcsa volt. De azt nagyon hamar megszoktam és úgy már könnyebb volt. Nagyon tetszett a történet, hogy a suliból nem a legmenőbb gyerek a főszereplő. Érdekes volt az is, hogy ha vissza mennek az időben ott mik várnak rájuk. És hogy, már ott voltak rokonaik.

Chris>!
Madeleine L'Engle: Idővarázs

Az Özönvíz után féltem kézbe venni ezt a kötetet, mivel ez még később íródott, és aggódtam, hogy ezt is már csak a kényszer szülte. Ennek ellenére meglehetősen élveztem az olvasást, bár a kötet nyomokban sem emlékeztet az eredeti trilógiára: teljesen más a történet, más a hangvétel, sőt, már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ez valóban ifjúsági könyv. Ismét a múltba térünk vissza, most azonban egészen más a felállás, mint az Özönvíznél, ugyanis Polly – aki egyébként Meg lánya – ide-oda járkál a jelen és a múlt között. Az tetszett, hogy hősei esendőek voltak, és hogy a végén a szerző megmutatta, hogy bizonyos döntéseinkért igenis kell vállalni a felelősséget, mert következményei vannak. Zachary karaktere elég nagy pálforduláson esett át, ezt szintén kicsit ambivalensnek éreztem, mintha nem is ugyanaz az ember lenne, akit az elején megismertünk. Azért örülök, hogy végül ezt a sorozatot is elolvastam teljes egészében, de összességében nem lett egy nagy kedvenc, talán a harmadik rész az, amit bármikor is újra elővennék.