A ​tükrök ura (Atlantisz 3.) 25 csillagozás

Madeleine Féret-Fleury – Christine Féret-Fleury: A tükrök ura Madeleine Féret-Fleury – Christine Féret-Fleury: A tükrök ura

Hogy megmentse Atlantiszt, a fiatal Adel győzelmet aratott a Fekete Királynő felett: kiszabadította Lédát, hasonmását az elsüllyedt földrészen. De a borzalmas boszorkány elmenekült, és a Tíz Királyság biztonságát továbbra is veszély fenyegeti. Adel küldetése tovább folytatódik. Ez a küldetés veszélyes és beláthatatlan. A Fekete Királynő valóban Claire Pullman-nak, Adel anyjának gonosz ikertestvére?!
Ki a titokzatos Tükrök ura, aki irányítja a Fekete Királynő sötét terveit? Adel nyomozása egészen a Kígyók Szigetéig tart, ahol a szürnyűséges Gorgók uralkodnak.

FANTASZTIKUS UTAZÁSÁNAK VÉGÉRE JUTVA ADEL-NAK SIKERÜL-E ÖSSZEGYŰJTENIE SORSÁNAK KULCSAIT?

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
302 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633730256 · Fordította: Albert Sándor, Farkas Ildikó · Illusztrálta: Marie Drion

Levay_Luca>!
Madeleine Féret-Fleury – Christine Féret-Fleury: A tükrök ura

Három nap alatt végeztem ezzel a könyvvel, nagyon izgalmas volt. Sajnos a nevekkel kapcsolatban itt is elvesztem, kicsit sok volt már, de hát szereplők nélkül meg nem jó egy történet.
Néha volt bennem egy „most miért is nyomoznak?" érzés, bár ennek szerintem az is lehet az oka, hogy kicsit már elfelejtettem, mi történt eddig.
Ez a sorozat utolsó kötete, szerintem jól le lett zárva. Ettől függetlenül szívesen olvasnék még a szereplőkről, mert nagyon megkedveltem őket.
A cím választás szerintem jó, bár annyira nem szólt erről a történet.
Összességében nagyon tetszett az Atlantisz sorozat, kedvencem lett.

Norcsa29>!
Madeleine Féret-Fleury – Christine Féret-Fleury: A tükrök ura

Nem volt rossz ez a befejező rész, mégis úgy érzem kicsit sok mindent akartak az írók belesűríteni. Szinte kiszámíthatók voltak az egyes bonyodalmak.
Viszont a vége meglepett (sajnos nem jó értelemben). Nem számítottam ilyen lezárásra.
Léda személyiségét még most sem kedveltem meg. spoiler
Ebben a részben valahogy egyik szereplőt sem kedveltem igazán. Egyedül Aeilin, a morganesz hercegnő volt, akit az utolsó oldalig kedveltem.
Kedvenc lényeim a malean és a Földesek.
Kicsit hiányzott nekem belőle a térkép, ami a 2. könyvben volt. Így nehéz volt elképzelni, hogy merre mennek, hol tartanak.
Összességében egy jó sorozat, de ezzel a résszel valahogy nem vagyok kibékülve.
Gyermekeknek ajánlom, viszont legalább 12 éves kortól, mert vannak benne kicsit drasztikusabb jelenetek is.

Ajnácska>!
Madeleine Féret-Fleury – Christine Féret-Fleury: A tükrök ura

Érdekes világba kalauzol el a könyv. Fondorlatosan szövődnek a szálak. Még is befejezetlennek éreztem.

Mert_olvasni_mindig_jó P>!
Madeleine Féret-Fleury – Christine Féret-Fleury: A tükrök ura

A sorozat záró könyve. A hely ahol minden szál végre összefut és egy teljes képet kapunk, megvilágosodunk…

Hát ha lehet így fogalmazni a végére egy kicsit sötét maradtam…

Tény ami tény, hogy sok fontos információt megkapunk és végre lehull a lepel mindenről azonban néhány dolog annyira összeférhetetlen számomra, hogy csak pislogok. Rögtön itt van a szerelmi szál, ami szerintem a végére úgy el lett rontva, ahogy csak lehetett. Szerintem mindenki ismeri azt az érzést amikor valakiknek nagyon drukkol, hogy összejöjjenek és végül ez nem valósul meg. Na én is pont így éreztem magam. Ráadásul a végére a főszereplőt teljesen megutáltam és pozitív karakterből teljesen átváltott a szemembe negatívvá. Egyszerűen leírhatatlan az a döbbenet amit kiváltott belőlem az ő pártfordulása és az, hogy a végére nem hogy pozitívan fejlődött volna, de inkább mintha visszalépett volna a start mezőre.

Pedig egy könyveb a karakter fejlődése az egyik legfontosabb pont. És ezt nem úgy kell értelmezni, hogy elindul, fejlődik, majd vissza, mert az nem ezt jelenti.

A kaland a végére már kissé sajnos ellaposodott, nem tudtam úgy élvezni, mindig felbukkant egy újabb és újabb akadály és ez már fárasztó volt.

Kedvenc idézetem a könyvből:

„A szerelem (…) az idők kezdete óta hol kétségbeesésbe taszítja, hol a gyönyör csúcsára repíti az embereket.”

Lívia_Hnizda>!
Madeleine Féret-Fleury – Christine Féret-Fleury: A tükrök ura

Bevallom, nekem ez a sorozat csalódás lett, az első kötet még ígéretes felütésnek tűnt, de a szint sajnos egyre lejjebb ment, mint ebben a zárókötetben is, pedig reméltem, hogy még sikerül visszahozni.
Legfőképp azzal volt bajom, hogy az ígért Atlantisz szál, kissé hátrébb sorolódott. Igen, Atlantisz volt a fő helyszín, kaptunk leírást, különféle alakokat, mondát, de ezek mindegyike teljesen a görög mitológiára épült, nem pedig saját ötletek voltak. Értem én, hogy kell valamiből építkezni, de azt hittem, hogy lesznek saját ötletek Atlantiszhoz. Ja és rendkívül zavart, bár azt hiszem, hogy a második kötetben is volt belőle, amikor a távolságot stadionként érzékeltették. Honnan ismerték ezt a fogalmat??
Adél és Léda ellenséges kapcsolata, a tükrök hatalma, a gorgók, az amazonok, a fekete királynő mind-mind sok volt egyszerre, ahogy már az előző kötetben is volt, és igaz, hogy lezáródtak a kérdések, de a zsúfoltságtól nem tudtam örülni.
Izgalmasabb lehetett volna, ha csak néhány dologra koncentrál a könyv, ki lehetett volna bővíteni a fekete királynős részeket, ahogy meginog a hatalma, vagy a végén Sven pálfordulását is el lehetett volna mélyíteni, mert így úgy tűnt, mindegy neki kivel van, mert úgyis egyformák.
Mindenesetre egyszer el lehetett olvasni.

zyzmut>!

Csak az képes kinyílni mások és a világ felé, aki felismerte saját tudatlanságát és sebezhetőségét.

zyzmut>!

– […] Fáradt vagy? Felejtsd el! A fáradtság csupán képzelgés. Összpontosíts…

zyzmut>!

„Vannak nehezen gyógyuló sebek. Bizonyos bajok a javunkra válhatnak. Egyes utazásokat csak azért teszünk meg, hogy visszajuthassunk a kiindulópontunkra.”

zyzmut>!

– … a halottaknak nem kell feltétlenül megjelenniük ahhoz, hogy kísértsék az élőket.

zyzmut>!

A szerelem […] az idők kezdete óta hol kétségbeesésbe taszítja, hol a gyönyör csúcsára repíti az embereket.

zyzmut>!

… különleges megérző képessége miatt számos élet fonala gombolyodhat le, míg természetes módon el nem fogy.

zyzmut>!

„… az idő nem úgy múlik, ahogyan gondoljuk. Lassan vánszorog, mikor szomorúak vagyunk, a boldog pillanatok pedig úgy tovatűnnek, akár a fényes csóvájú hullócsillagok.”