Akit ​hárpia hajszol 5 csillagozás

Madeleine Brent: Akit hárpia hajszol

A regény főszereplője egy fiatal angol lány, Jemimah Lawley, aki diplomata szüleivel Afganisztánban él. Egy napon lázadás tör ki az országban, és az elkényeztetett lány szüleit megölik, őt pedig elhurcolják. Egy helybeli bandavezér ágyasának akarja megtenni, Jemimah azonban egy vándorárus segítségével megszökik. Csak később derül ki, hogy megmentője voltaképpen angol kém.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
352 oldal · ISBN: 9635482205 · Fordította: Dér Csilla

Csoszi>!
Madeleine Brent: Akit hárpia hajszol

Az elején nem hittem volna, hogy egy ilyen jó és izgalmas történetet fogok olvasni. A stílusa annyira nem nyerte el a tetszésemet, mert viszonylag sok az ismétlődés. Többször elmond dolgokat, amiket már tudunk. Olyan szálak vannak benne, amire az ember nem is gondolna. Kedvenc szereplőm Jemimah, aki kivételezett helyzetben, elkényeztetett lányként nőtt fel, de az Afganisztánban átélt „kalandok” éretté, együttérzővé és talpraesetté tették, és felnyitották a szemét, hogy mik az igazán fontos dolgok az életben. Visszatérve Angliába megdöbbenve tapasztalja, hogy családi örökségét szélhámosok élvezik, és már ő is kételkedik benne, hogy kicsoda valójában.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
352 oldal · ISBN: 9635482205 · Fordította: Dér Csilla