Túlélőtúra ​Svájcban (Útlevél a halálba 1.) 17 csillagozás

Maddy Hunter: Túlélőtúra Svájcban

Emily Andrew csak a lottónyertes nagymamáját akarta elkísérni Svájcba, az álomutazás azonban rövidesen lidércnyomássá változik, amikor utaskísérőjüket, a mézes-mázos modorú Andy Simont holtan találják. Andy, ez a Viagrán élő vén kecske, egyetlen csábítási lehetőséget sem hagy ki közel és távol, kitartó ajánlatai Emilyt is az őrületbe kergetik. De vajon ki áll hirtelen halála mögött?
Az események ezután felgyorsulnak, és mire észbe kap, Emily már ott áll egy iowai és Rhode Island-i nyugdíjas utaskísérőjeként. Arról aztán végképp nem tehet, hogy a festői tájat nem látni a ködtől, az étel ehetetlen, az Aranyháromszög túra útvonalát pedig lépten-nyomon hullák szegélyezik. Csakhogy Emily talpraesett lány, akit holmi elveszett poggyászokkal, állandó szobacserékkel, váratlanul rátörő fogfájásokkal és pocsékba ment karórákkal sem lehet megfutamítani. Nyomozásba kezd, amelyben kitűnő segítőre talál a szívdöglesztően jóképű Etienne Miceli felügyelő személyében.

270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638659343 · Fordította: Béresi Csilla

Maddy Hunter: Túlélőtúra Svájcban

Emily elkíséri nagymamáját, Nanát egy svájci kirándulásra. A kaland pont annyira izgalmas, mint egy nyugdíjasokra kalibrált társasutazás. Hamarosan azonban elkezdenek hullani a csoport tagjai. Az első hulla pont a csoport kísérője lesz, ezért a vékonypénzű Emily némi pénzmagért cserébe beáll a helyére. Innentől kezdve az események középpontjában találja magát.

Nem tetszett annyira, mint a néhány bevezető poénból gondoltam az elején. Bohózatszerű volt, untatott a nyűglődés a nem megfelelő minőségű szobák, az eltűnt bőrönd és a hasonlók körül.

Mary_J>!
Maddy Hunter: Túlélőtúra Svájcban

Igazság szerint meglepően jó könyv volt! Kicsi olya Fluke, vagy Agatha Rasin érzésem volt Igazi könnyed, szórakoztató, strandkönyv. A karakterek viccesek voltak, a főszereplő, Emily a maga szerencsétlenégével is szuper, nem tud mindent jobban, nem kitűnő talán semmiben, nem ő a helyi bombázó se, de pont így tökéletes. Nana, és az egész nyugdíjas csoport is nagyon szórakoztató. A történet egyszerű volt, de élvezhető, nem volt túlspirázva sehol, nem kellettek titkosügynök képességek se, egyszerűen csak sodródott és csetlett-botlott, míg szerencsétlenségére bele nem botlott a megoldásba.
Nagyon várom a folytatást és őszintén bízom benne, hogy elérhető lesz a többi kötet is!

Zyta88>!
Maddy Hunter: Túlélőtúra Svájcban

A stílus, a karakterek, a vicces szituációk mind nagyon tetszettek, a gyilkos személye és indítéka viszont nem volt meglepetés, és furcsálltam, hogy nem Emily jött rá. A romantikus szál is szerintem túl gyorsan kialakult. De ha kriminek nem is nagy szám, egy fáradt munkanap utáni könnyed kikapcsolódásnak tökéletes.

pecsiseg>!
Maddy Hunter: Túlélőtúra Svájcban

Nagyon humoros, könnyed, de izgalmas krimi. A karakterek már önmagában mosolyra fakasztóak.

Tímea>!
Maddy Hunter: Túlélőtúra Svájcban

Elképesztően jól szórakoztam olvasás közben! Fordulatos, vicces, könnyed könyv, és a végéig nem is sejtettem, ki lehet a gyilkos. Kíváncsian várom a következő részt. :)

Csoszi>!

– Egy férfi soha ne nevessen a prosztatapanaszokon!

Csoszi>!

– Kizárt dolog, hogy együtt alszom Andrew Simonnal az elkövetkező kilenc napon!

landi72 P>!

A filmtörténet összes krimijében úgy van, hogy amikor a gyilkos kiönti a lelkét, a hallótávon belül kerülőknek lőttek.

XX73>!

Egy kis amesi butikban vettem, mert úgy éreztem, egyenesen hozzám beszél. Imádom a ruhákat, csak egy kicsit sokat fecsegnek. Tekintettel a bankszámlám állapotára, az lenne jó, ha legalább olyan nyelven szólnának, amelyet nem értek, mondjuk latinul vagy horvátul.

XX73>!

Vajon mi történik akkor, ha egy kopasz fickó álhajat vesz fel? Mit gondolsz, leesik ettől a tesztoszteronszintje?

Zyta88>!

– A közös vonásokból arra következtetek, hogy a hölgyek rokonok, eltaláltam?
Ez azért nem volt szép tőle. Nanának tokája van, krumpliorra, a füle meg olyan elálló, mint Alfred E. Newmané. Amennyiben bármilyen hasonlóságot fedez fel közöttünk, nagy bajban vagyok.

Útlevél a halálba sorozat · Összehasonlítás