Az ​alvilág rabságában (Álarcok & ármányok 1.) 50 csillagozás

Sebastian
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Végül ​minden piszkos kis titokról lehull a lepel!
Lady Olivia Haliford képtelen tovább ölbe tett kézzel nézni, ami a környezetében történik. Belefáradt abba, hogy különböző rágalmazások és botrányok miatt a nők elveszítik hírnevüket, jövőjüket, sőt, néha még az életüket is, míg a férfiak szabadon továbbállnak, mintha mi sem történt volna. Olivia elhatározza, hogy a kezébe veszi az irányítást, és kiáll az összes nőért. Két közeli barátjával összefogva eltervezi, hogy névtelenségbe burkolózva leleplezi és nyilvánosságra hozza a legkapósabb agglegények összes mocskos titkát. Ahhoz azonban, hogy elérje célját, előbb alkut kell kötnie az ördöggel…

Sebastian Colvert, akit a Baker Street fenegyerekeként ismernek, London-szerte félve emlegetik. Ő a város hírhedt szerencsejáték-bűnbarlangjának tulajdonosa, az alvilág koronázatlan királya. A sötétség ura ő, élete csupa veszély, így nem csoda, ha a nála hirtelen felbukkanó törékeny hölgy vakmerő bátorsága láttán eláll a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635707423 · Fordította: Bohák Ildikó
448 oldal · ISBN: 9789635707430 · Fordította: Bohák Ildikó

Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

– A szerelem érzése olykor elég félelmetes. De hidd el, nélküle nem éri meg az élet.

Maddison Michaels nekem az a szerző, akinél biztosan tudom, hogy ha tőle olvasok, az garantáltan jó élmény lesz. Az utóbbi időben több olyan könyvet is sikerült kifognom, amin nehezen rágtam át magamat, ezért most már nagyon vágytam egy olyan olvasmányra, aminél nem kell attól tartanom, hogy talán nem tetszik majd.

Most sem okozott csalódást. Nem lett akkora szerelem, mint amekkora nekem A gyalázatos herceg volt, de tökéletes kikapcsolódást nyújtott. Izgalmas volt a szereplőkkel együtt végigkísérni a rejtély felderítését, illetve a főhőseink szerelmének kibontakozását. Még mindig nagyon imádom, ahogyan megjelennek az érzelmek és az erotikus jelenetek, egyszerűen annyira magával ragadóak, a regény maga pedig igényesen és tartalmasan megírt.

Nagyon boldog vagyok, hogy karácsonyra megkaptam a következő kötetet, tuti, hogy hamarosan elkezdem azt is!

Trice29 P>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Újra elvarázsolt az írónő. Első dolgom volt íróként is maximálisra csillagozni.
Sokadik történet, és mindegyiket szerettem.
Jelen esetben is nagyon csúszott a könyv. Hamar megszerettem a szereplőket. Talán Olivia egy csöppet jobban elvarázsolt, de Seb is egyértelműen kedvenc. Jól kitalált történet, volt izgalom , érzelem, sírás és boldogság.
Nagyon várom a barátnők történeteit ♥

B_Kittina>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Az írónő másik sorozatát már olvastam, amit igazán szerettem, így nem is volt kérdés, hogy ezt a könyvét is szeretném olvasni. A stílusa nekem egy kicsit Lisa Kleypas- ra emlékeztet.

Nagy naívan, azt hittem, hogy egy nyomozó lesz a főhősünk, lévén, hogy Baker street-i fenevad, ám hamar rá kellett döbbenem, hogy a törvény másik oldalán áll. Szerencsére, ez nem vette el a kedvemet egyáltalán, ugyanis volt nyomozás, még, ha nem is úgy, ahogy eredetileg képzeltem.
A másik főszereplő, Lady Olivia, volt az, aki a barátnője halálával kapcsolatban kezdett el kutatni.
Igazán szimpatikus nő volt. Határozott, pimasz, kissé karakán vénkisasszony, aki nem hagyja, hogy felülkerekedjen rajta a “fogyatékossága”.
Sebastian, a Fenevad. Sikeres üzletember, aki vasmarokkal tartja kordában a vállalkozásait, és aki nem retteg attól, hogy bepiszkolja a kezét. Emellett karizmatikus, okos és nem utolsó sorban jóképű úriember.
Megtudtunk egy pár dolgot a múltjáról, de én személy szerint egy kicsit többet szerettem volna megtudni róla.

Kettejük között határozattan pattogtak a szikrák már az első pillanattól kezdve.
Igazán jó páros voltak együtt. Élveztem a közös jeleneteik minden sorát. Mind a ketten hatalmas lelki és érzelmi terhet cipelnek magukkal évek óta.
Kedvenc mellékszereplőm Lady Danbury Calder hercegnéje volt, illetve Kat. Kíváncsian várom az ő történetét is!

A cselekmény folyamatos volt, nem éreztem benne üresjáratokat. Mindenből pont kellő mennyiség volt benne (humor, izgalom, titkok és romantika), ahhoz, hogy egy igazi, hamisítatlan történelmi romantikus legyen.
A műfaj kedvelőinek kár lenne kihagyni!

Ezúton is köszönöm a lehetőséget a Kiadónak! ♥

448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635707423 · Fordította: Bohák Ildikó
Detty89 P>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Szerettem az írónő korábbi sorozatát is, ehhez a kötethez is nagy reményt fűztem, szerencsére nem kellett csalódnom.
A főhősnő kivételesen ebben a történetben nem tökéletes, sántít, csúnya heg „díszíti” a lábát. Már régóta szerettem volna hasonlót olvasni (anno Lisa Kleypas: Nem múló varázs c. könyve volt ilyen).
Tetszett az ötlet az újságról, kicsit Lady Whistledown-ra hajazott, de ennek azért sokkal nagyobb volt a tétje holmi pletykánál.
A hölgyemény halálát illetően jól tippeltem, de a másik személy kilétét nem találtam el, kellemesen meglepő fordulat volt.
Sebastian és Livie kapcsolata üdítő, vicces és szenvedélyes, rendkívül élveztem az adok-kapok szócsatákat!
A mellékszereplők is mind szimpatikusak voltak, Demelza néni rémisztő, de mulatságos volt!
Örülök, hogy hamarosan olvashatom Kat történetét is, az utószóban való bemutatkozása felcsigázott a story folytatására!

Köszönöm @Álomgyár_Kiadó, hogy olvashattam!

baba03 P>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Nagyon szerettem az írónő előző link sorozatát, így mikor láttam, hogy jön egy újabb, kérdés nélkül előrendeltem. :) Az olvasással sem igazán bírtam várni, már túl is vagyok rajta. :D
MM nem éppen a könnyed történelmi romantikus kedvelője, de ez így is van jól. Megmutatja az akkori kor árnyoldalait, hiszen nem minden csupa fény és csillogás. Lady Olivia hiába egy herceg lánya, gyerekkorában megsérült egy hintóbalesetben, ezért sántít. Így az arisztokrácia peremén mozog, hiába szép és okos, a bicegése miatt csak megtűrik. Barátnője, Alice meghal spoiler, barátnőivel összefogva azt tervezi, hogy egy újságban megjelenteti a gazember arisztokrata férfiak titkait. Azonban szüksége van támogatókra, így kerül kapcsolatba Sebastian Colverttel, aki nem éppen makulátlan életviteléről híres, sőt. Természetesen a két ellentét vonzza egymást, mint lepkét a fény. Imádtam, ahogy a törékeny, de hatalmas igazságérzettel rendelkező Livvie egy cseppet sem félt a hatalmas Sebastiantól, sőt, simán rendre utasította, ha épp arról volt szó. Szerintem ő volt az egyetlen, aki megtehette. :) Természetesen semmi sem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik, kusza a nyomozás, összekeveredik egy másik banda hatalomátvételével, a múltban esett sérelmekkel, a megtorlással. Van gyilkossági kísérlet, gyilkosság, üldözés, elrablás, fogságba esés, szabadulás, bálozás és persze szerelem.
Szerettem ahogy Seb és Livvie egyre közelebb kerültek egymáshoz, küzdöttek az osztálykülönbségükkel, ahogy majdnem nem ők győztek, de szerencsére a végére minden jól alakult. Őszintén meglepett, hogy Alice hogyan és miért halt meg spoiler, a rivális banda fejéről már nem is beszélve. spoiler Szóval fordulatos, izgalmas, szerethető, alig várom a következő történetet.

bookaddict>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Azt hiszem ez a könyv jobban sikerült, mint az írónő előző könyvei, valamivel hitelesebb volt és kicsit bonyolultabb, vagy megalapozottabb volt, mint az előzők. Viszont.
Nem tudom, hogy a fordítás, vagy az eredeti könyv miatt, de nagyjából a harmadik ”s”-nél ami az ést helyettesítette az agyamra ment. 343 ilyen „s” volt benne. Volt némi archaikusabb fogalmazás is, amivel ugyanez volt a problémám. Egy ponton már csak az járt a fejemben, hogy ember nem beszél így… Ezektől az egész mesterkélt és erőlködő volt pedig amúgy élveztem volna. S másra se tudtam gondolni, mint hogy ez mennyire idegesít.
A másik ilyen dolog, ami az írónő többi könyvénél is zavart az a borító. Maguk amúgy a borítók a tipográfiával meg úgy mindent egybevetve tök jól néznek ki, de valahogy szerintem nem passzol a fülszöveghez. Úgy gondolom, hogy a borítón a férfi főszereplő jelenik meg, amit nem értek ugyanis: „Óarany színű haja úgy csillogott a lenyugvó nap fényében az ablak előtt, mintha glória vonná körbe a fejét.” a képen barna, és a könyv szerint még egy heg is van az arcán. Minden olyan borítónál, ahol fényképet használnak valamiért külön odafigyelek, hogy vajon tényleg van e hasonlóság a könyv leírása és a fénykép között, mert azt várnám, hogy ez a cél. Legtöbbször viszont vagy a nagyon feltűnő szemszín vagy a hajszín nem stimmel és mindig az jut eszembe amikor ránézek, hogy kár érte kiváló ügynök volt… Nem, de kár érte, mert amúgy jó lenne, de annyira zavar, hogy csak arra bírok koncentrálni, hogy a könyvben nem ez volt.
A történet és a karakterek jók, de ugyan viszonylag hosszabb könyvről van szó – elvétve néhány részletesebb jelenetet – környezetleírást nem nagyon kapunk. Sokszor amikor elképzeltem őket, csak lebegtek a térben és próbált az agyam összeharácsolni valamit, ami egy herceg fogadószobája vagy egy 19. század végi üzletember irodája lehet, mert sok támpont nem volt.
Akinek tetszettek az írónő előző könyvei, olvassák nyugodtan, de készüljenek fel, hogy a fordítás eléggé más, aki pedig történelmi romantikust szeretne olvasni szintén nem fognak csalódni.

lizzyke21 P>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

„ Mindig is imádtam régebbi korokban kalandozni. Maddison Michaels pedig igazi mestere ezeknek a regényeknek. ”

Bővebben:

Faun1986>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Nagyon jó volt. Izgalmas, vicces és igazán romantikus kis történet volt. Olyan csavarral, de olyannal, ami az életemben nem jutott volna eszembe. A vége fele már kezdtem kapizsgálni, hogy biztos spoiler. Arra viszont, hogy ki az ellenséges banda vezére, még álmaimban sem gondoltam. Már mindenkit is meggyanúsítottam, de spoiler eszembe nem jutott. Tudom, hogy a következő rész Kaithlyn-ről fog szólni, és remélem Etta-nak is lesz saját könyve.

a_girl92 P>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

2024 első olvasmánya, amit még tavaly kezdtem el és szerettem volna befejezni, de karácsony körül nem sok időm volt rá. Nekem nagyon tetszett ez a kötet, kb sose sírok könyvön, de ennek a végén most könnyes volt a szemem.. Valamiért egy ideje nagyon szeretem a történelmi romantikusokat ( a modernkoriakat nem ) főleg a 18-19. században játszódóakat ezen belül is. Tegyük hozzá, hogy a borító szörnyű, és ez a kép egyáltalán nem hasonlít Sebastianra, ahogy a könyvben le van írva. Szerintem egy nagyon jó kis történelmi romantikus kötet volt, és a végén azért meglepődtem, hogy Liviet ennyire off Szerettem a két főszereplőnket is, szerencsére közel álltak a szívemhez, drukkoltam nekik, bár nem számítottam rá h a családja is így dönt. Szóval szerintem ez egy nagyon jó kis történelmi romantikus olvasmány volt, tele izgalmakkal. Bár elég durva, hogy Livie barátnőjét a saját off ölte meg végül. Azon is meglepődtem pl. Illetve én azt hittem valamiért, hogy Lance, vagy Rowan lesz az off végig meg voltam győződve, off Látszik nem bízom senkiben kb… kicsit Bridgerton érzés is elfogott néha olvasás közben, főleg az újság miatt, de nagyon jó volt az ötletük szerintem. Remélem a folytatásban kiderül, hogy off

mzsuzsa>!
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában

Nincs új a nap alatt, de tetszett hozta a szokásos történelmi romantikus, küldő belső akadályokat amit legyőz a szerelem.

Kollár_Betti I>!

– Szedd össze a bátorságod! Tudod, néha egyszerűen csak ugrani kell!

Kollár_Betti I>!

– Biztonságban hazaérsz, ugye? – kérdezte aggódva Livie.
Seb visszafordult, s a szemébe nézett. Vidámnak tűnt.
– Ezt tőlem még senki nem kérdezte meg.

Kollár_Betti I>!

– Lehet, hogy kissé együgyű teremtés.
– Ezzel arra célzol, hogy csak gyengeelméjű hölgyekkel fordulhat elő, hogy kapcsolatba kívánnak lépni velem?

B_Kittina>!

A gazemberek piszkos titkai nem maradnak rejtve többé a világ elől!

Kollár_Betti I>!

Seb egyvalamiben tökéletes volt: sosem követte el ugyanazt a hibát még egyszer.

Kollár_Betti I>!

– Ha kimutatod az érzéseidet, az emberek könnyen kihasználják!

Kollár_Betti I>!

De volt valami, ami Sebastian Colvernél is sokkat félelmetesebb volt: a tűz, ami benne égett.

Álarcok & ármányok sorozat · Összehasonlítás