Gyöngyöm 12 csillagozás

Maddie Grand: Gyöngyöm

Belegondoltál valaha abba, hogy mit tennél, ha a legnagyobb boldogságban veszítenéd el azt, akit a legjobban szeretsz? Ha az életed olyannyira üres és fájdalommal teli lenne, hogy nem is akarnád már élni? Vagy mit tennél, ha éppen akkor szakítanának el az élettől, amikor az a legnagyobb kincset tartogatja a számodra? Te tovább tudnál lépni?

Pearl, Zack és Angie. Egy férfi, két nő és egy halálos baleset.

Három ember élete fonódik össze, három kilátástalannak tűnő élethelyzetben. Vajon ők hogyan döntenek? Képesek megtalálni a megoldást, vagy csak sodródnak az árral? Megadják magukat a sorsnak, vagy küzdenek? Az életért. A boldogságért.

Ez a történet azoknak szól, akik vágynak érezni az élet édes perceit, de ha kell, a kínjait is. Azoknak, akik nem félnek érezni, hogy élnek, és akik mernek hinni. Ha hiszel a szerelemben, hinned kell a csodában is!

Nikolett0907 P>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Többnyire nem szokott gondot okozni, ha értékelést kell, hogy írjak egy olvasott könyvről, de vannak olyan történetek, amelyek kissé sokként érintenek és egyszerűen képtelen vagyok rögtön megírni az adott véleményezést. Így jártam ezzel a regénnyel is, amit elsősorban a szerző személye miatt vettem kézbe, hiszen számomra nagyon szimpatikus és másodszor pedig a borító vonzott magához.

Maddie Grand – Gyöngyöm című regénye 2021-ben jelent meg a NewLine Kiadó gondozásában. A fent említett borítót Ashley Redwood munkájának köszönhetünk. Az olvasó talán először hasonlóan fog érezni, mint tettem én is anno, miszerint ez egy habkönnyű romantikus lesz, de ne tévesszen meg senkit a külső kép színvilága, szó sincs ilyesmiről.

Ebben a történetben megtörténik mindaz, amelytől a legtöbb ember fél, mégpedig egy olyan veszteség, amely összetöri a szíveket és a darabkákat nem lehet összeragasztani.

Adott három főhős, akik életútjuk szerint „elválaszthatatlanokká” válnak és adott egy baleset, amelyre senki sincs igazán felkészülve. Pearl, Zack és Angie életfonákja szorosan csomóba kötődik, amikor az érzelmek mezejére lépnek, de hogy igazán ki miért is fontos ebben a történetben? Nos, erről igazán nem mesélhetek. Azt gondolom, hogy a fülszöveg csak annyira lesz elegendő, hogy az olvasó érdeklődését felkeltse, de nem készít fel senkit arra, hogy a lelkünk egy darabjától válunk meg.

Bővebben a blogomon:

Judyt IP>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Abszolút megtisztelő, hogy én értékelhetem először Maddie Grand első könyvét. A Gyöngyöm már akkor izgatottá tett, amikor még csak a rövid tartalmát olvastam, aztán amikor megkaptam a kéziratot előolvasásra, akkor alig akartam letenni.
Egy igazi romantikus történet, de nem az a csöpögős fajta. Kellemes, izgalmas, lélekmelengető, s ha kell akkor pont az ellenkezője.
Tetszik Maddie stílusa, igazán olvasóbarát. Szép megfogalmazás és jó történetvezetés.
Amit hiányoltam, hogy a karaktereket nem tudtam mélyebben megismerni, illetve még azt, hogy nincsenek külön fejezetek.
De a történet igazán elvarázsolja az olvasót.

A nyomtatott forma igazán jól sikerült. Kellemes a könyvet tartani, nem kell széthajtani teljesen. A betűk nem olyanok, mint a kis szorgos hangyák, elég nagyok ahhoz, hogy kényelmesen lehessen olvasni.

A borító tökéletesen passzol a történethez. És nem csak a kép, hanem a színvilág is. Lenyügőző! :)

Köszönöm a lehetőséget!!! :)

Bővebben itt írok róla: https://watchaholics.hu/2021/01/22/maddie-grand-gyongyom/

Lobelin P>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Nagyon szépen megírt, magával ragadó történet a szerelemről, az összetartozásról. Nem szeretem kimondottan a romantikus történeteket, de szerencsére ez egyáltalán nem volt csöpögős… és a vége? háát, nekem nem annyira jött be… bár elgondolkodtatott…

caledonia_konyvvara P>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

„…a Gyöngyöm pillanatok alatt magával ragadott, a szívembe lopta magát, az álmaimba kúszott és megríkatott. Kedvenc történetté vált, megnevettetett, s bár volt pillanat, mikor picit félre kellett raknom, hogy erőt gyűjtsek a folytatáshoz, képtelen voltam sokáig távol maradni tőle, olyannyira vonzott Zack és Pearl csodálatosan szép és különleges szerelmének története.

A történet él és lélegzik…

Főhőseink – Zack és Pearl egyszerű, mindennapi emberek, mindennapi problémákkal – akik, akár mi magunk is lehetnénk. Valóságosak, szerethetőek, s éppen ezért volt olyan könnyű azonosulni velük, átérezni a boldogságukat és a fájdalmukat…

Véleményem szerint Maddie Grand egy rendkívül tehetséges, fiatal magyar írónő, aki különleges, nem mindennapi stílusban alkot. Már az első oldalak után magával ragadott a történet és megfogott az írásmód. A Gyöngyöm olvasmányos, szépen megírt, kedves és bájos történet, amiben a legszőrösebb kritikus sem könnyen találna kivetnivalót. Nem egy tucatregény, a történet mentes a kliséktől és tud újat adni, ami a mai világban, amikor naponta száz könyv jelenik meg, nem is olyan egyszerű…

Olvasás közben úgy éreztem, hogy az írónő lelke az, ami ennyire szép és ami segíti őt abban, hogy ilyen festői, kifejező és az olvasó lelkét megérintő szavakat vessen papírra.
Ha az írónőnek vannak még ambíciói és a későbbiek folyamán jelenik meg új regénye, minden kétséget kizáróan vevő leszek rá!!!”

Bővebben:

SzemreValó_könyvek >!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Egy könyv a gyászról, halálról, a szerelmünk elvesztéséről, emellett a barátságról és támogatásról is. Érzelmekre ható mű.

Gaby70 P>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Imádtam! Az elején sírtam, aztán nagyon kíváncsi voltam, mi lesz belőle. Nagyon megszerettem Zack és Pearl történetét. Remélem, tudok még olvasni az írónőtől!

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Amikor felkeresett engem az írónő Maddie, hogy nem-e lenne kedvem elolvasni a könyvét, kissé vonakodva mondtam igent, mert őszintén megmondom a borító nem nyerte el a tetszésemet. Viszont fülemben csenget az a megjegyzés, egy másik írónőtől, hogy „Adj esélyt a könyvnek” vagy valami hasonlót. Nos adtam esélyt, igent mondtam. S milyen jól tettem. Ha nem olvastam volna, csapkodtam volna rendesen, hogy kihagytam e remek könyvet. Hálásan köszönöm a tanácsot, és a könyvet is.

Őszintén megmondom ezt a könyvet még március környékén, kaptam kézhez. S nagyon jól tettem, hogy nem rögtön kezdtem elolvasni. Ehhez a történethez megfelelő lelkihangulat kellett hozzá. Ez meg volt. Múlt hét csütörtökön megkaptam az első covid oltást, és nem igazán éreztem túl jól magam. De ez a gyönyörű történet annyira megfogott, alig bírtam letenni. Épp csak vacsira, tusolásra tettem félre. Nagyon magával ragadott ez a történet, ahogy haladt, olvastatta magát, gyönyörű fogalmazás, szép kerek történet.

Bővebben itt olvashatod:

takácsera>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Nagyon szerettem a könyvet. Gyönyörű, romantikus, szívhez szóló történet. Váratlan fordulatok, egy kis misztikus szállal övezve. Zach és Pearl, imádtam a párosukat, nagyon szerethető karakterek. Egymás iránt érzett szeretetük és szerelmük megmutatkozott a könyvben. Sokféle érzelmet kiváltott belőlem, sokszor potyogtak a könyveim. Remek barátok vették körül őket, akikre támaszkodni lehetett. Én imádtam. Köszönöm az élményt.

Szilágyi_Kiszler_Adrienn I>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Pearl és Zack története igazán szép és megindító, néhány részletét meg is könnyeztem. A karaktereket csupa jó tulajdonságaiknak köszönhetően hamar meg lehet kedvelni.
Bár az én ízlésemnek túlságosan ezoterikus vonalon haladt, mégis gyorsan a regény végére értem, hiszen hajtott a kíváncsiság, hogy mi lesz végül a szereplők sorsa.

Nicky1983>!
Maddie Grand: Gyöngyöm

Gyönyörű édes-fájdalmas történet szerelemről halálról. Imádtam!

Nikolett0907 P>!

A nap szikrázva, ragyogva ünnepelte az örömhírt.

Mimi_Taylor I>!

— Úgy nézel ki, mint egy éhen halt vámpír – mondta a tükörképének…