A ​könyvkultúra Magyarországon a kezdetektől 1800-ig 8 csillagozás

Madas Edit – Monok István: A könyvkultúra Magyarországon a kezdetektől 1800-ig

A könyv a Kárpát-medence művelődéstörténetét az írásbeliség s a könyves kultúra szemszögéből vizsgálja a felvilágosodás koráig. Az eddigi könyvtörténeti összefoglalások könyvgyűjtési szempontja mellett most a könyv olvasása áll a figyelem középpontjában. A kötet az egyes korszakok eltérő forrásainak elemzése után a különböző könyvtártípusokat tárgyalja, így az intézményi könyvtárak történetét a Mohács előtti időben, ill. az azt követő két évszázadban. A reneszánsz bibliofília megismertetését követően a magánkönyvtárakat társadalmi rétegenkénti, ill. szakmák szerinti csoportosításban mutatja be. Az olvasmányanyag elemzésének fő szempontja: mit olvasnak az egyes társadalmi rétegekhez tartozók.

Balassi, 2003

lollippi I
Madas Edit – Monok István: A könyvkultúra Magyarországon a kezdetektől 1800-ig

Értékelem a munkát, ami a könyv mögött állt, de nagyon száraz tankönyv az egész. Rettentő kényelmetlen a tördelése is, arányaiban nagy lapok, kis betűk, szoros sorköz, összefolyik az ember szeme olvasás közben. Rengeteg adat szerepel benne, ami bizonyos tanulmányokhoz nagyon hasznos tud lenni, de olvasásra, érdeklődésből nem ajánlom senkinek. Én sem olvastam volna végig, ha nem muszáj.