Recsken ​diplomata voltam – „Török követ” 1 csillagozás

Madaras Ferenc: Recsken diplomata voltam – „Török követ”

Az ​én sorsom:
1927. július 15-én születtem Dorogon. Édesapám szénbányász volt a dorogi szénbányában. 1928-ban robbanás történt a bányában, utána 100%-os rokkant lett. 1929-ben Rákosszentmihályon, a református templomban, amikor épült, gondnoki-harangozói állást kapott. Sajnos nem sokáig, ert súlyos beteg lett és meghalt.
Sashalomra költöztünk, özvegy Édes-anyám egyedül nevelt fel hármunkat, nehéz körülmények között. 1948-ban megváltozott az életem. Koholt vádakkal 5 évig internáltak. 1948. szept. 6-tól 1953 augusztus 18-ig.
Ezt a könyvet ajánlom a jövő generációnak, hogy tudják meg, hogy mi is történt 1945 után, mikor az ÁVÓ átvette a hatalmat. Remélem és bízom benne, hogy a RECSKI KÉNYSZERMUNKATÁBOR története a borzalmaival együtt bekerül majd az iskolai történelmi könyvekbe, mint a tatárdúlás, a törökök 150 éve, és a RECSKI tábor, ami hermetikusan el volt zárva a külvilágtól. Csak a történészeken múlik, hogy így legyen.
Ezt a könyvet a legjobb tudásom… (tovább)

Püski, Budapest, 2004