Válogatott ​tanulmányok 1 csillagozás

Mácza Mihály: Válogatott tanulmányok
Pro Museum, Komárom, 2015

csgabi P>!
Mácza Mihály: Válogatott tanulmányok

Mácza Mihály: Válogatott tanulmányok Fejezetek Komárom és Alsó-Csallóköz történetéből

Érdekes tanulmánykötet volt ez (abszolút pozitív értelemben használva az érdekes kifejezést): Komárom és az Alsó-Csallóköz történetét, társadalmát mutatja be, az 1800-as évektől egészen a 20. század közepéig; sok-sok fotóval illusztrálva.
Nemcsak a középiskolák történetéről olvashattam, de még a komáromi temetőről, vagy a dunai hajózásról is – hogy ebben milyen szerepe volt Komáromnak. Szívesen olvastam a városban található Simor-zárda történetét is, mint ahogyan a kötet két azon tanulmánya is izgalmas volt, amiben a Komáromi Egyetértés Munkásdalárdáról, vagy a Csehszlovákiai Magyar Dalosszövetségről írtak.
Az utolsó írás az 1929–1933-as világgazdasági válságnak a városra gyakorolt szociális hatásairól szólt.

A kötet kivitele kiváló, kemény borítós, színvonalas kiadvány, jó volt forgatni. Ha valaki Komáromban vagy környékén lakik, érdemes belelapozni és elolvasni. Jó kis helytörténeti olvasmány.